Skocz do zawartości

Jaki wosk na zimę ?


Big

Rekomendowane odpowiedzi

[ref]Medyk[/ref] - można zrobić tak, jak zrobiłeś... Ale po co ? DJSHN wystarczy położyć w dwóch warstwach - tak, jak radzi producent i będzie ok. Dodatkowe warstwy wosku nie gwarantują wcale dodatkowej ochrony - zwłaszcza, że nie wiesz, jak rozpuszczalniki z Colli-ego wpłynęły na leżący już na lakierze DJSHN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic ci nie da nakładanie wosku nawet watrstwe 0,5cm . Wosk kładziesz jak najcieńszą warstwę bo tylko jakiś % zostanie na lakierze. resztka która zaschnie i tak jest docierana mikrofibrą i idziie w "kosz" a oprócz tego ciężej wosk dotrzeć, wiec lepiej cienka warstwa nawet 2x niż raz a grubo, bo i tak nic to nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz do maciek-drummer on właśnie kładł go ostatnio na swojego golfa jako wosk an zimę ale ostatnio psiał w temacie Co dziś zrobiłeś w swoim aucie ze po 2 tysiącach zaczął dziwnie taflować :( . Ale to on ci lepiej powie co i jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi powiedzieć jak jest wytrzymały. Położyłem go u siebie, ale po umyciu zaczął dziwnie się zachowywać. Być może spowodowane było tym, że szampon jeszcze nie odparował jak należy i go lekko zaburzył. Wczoraj polewałem wodą z butelki to zrzut był, ale mimo tego położyłem jeszcze trzecia warstwę. Z biegiem czasu będę obserwował. Nie chcę siać hejtu na niego dopóki nie sprawdzę dokładniej. Producent napisał do mnie, że jestem pierwsza osobą, która żaliła się na produkt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,zostawilem autko u blacharza i ten postanowil zrobic mi niespodzianke i umyl auto na szczotach :wallbash: A wlasnie co nakladalem wczesniej Megsa 16# :wallbash: Czy cala robota na marne? Takie szczoty sciagaja odpowiednio nalozony wosk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie, to że wosk ściągnie to raczej najmniejszy kłopot....... poświeć latarką do inspekcji i zobacz jak z lakierem. Chyba że już wcześniej miałeś lakier przed korektą a zawoskowałeś profilaktycznie ale jak miałes lakier bez skazy to bym sie bał latare do ręki brać :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ściagnięciem wosku bym się wcale nie przejmował , tylko tym że auto jest po takim myciu całe porysowane :thumbdown:

no tak :/ ale po takim jednym myciu szkody nie powinny byc ogromne,jakis lekko scierny cleaner powinien sobie poradzic :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

677539 jakis lekko scierny cleaner powinien sobie poradzic

jeszcze nie wiesz co te szczoty potrafią :/

Alez pewnie ze wiem i sam nigdy tego nie robie,nie pomyslalem ze blacharz bedzie myc,inaczej bym mu zwrocil uwage by se odpuscil :/

 

Dodane po 2 minutach 28 sekundach:

[ref]menior[/ref], jeśli prace blacharskie były połączone z lakierniczymi to auto musiało zostać wcześniej odtłuszczone a zatem wosk musiał zostać zdjęty.

Prace dotyczyly tylko 1 drrzwi i myslalem ze tylko te poprawie,ale po tych szczotach to wszystko od nowa musze robic :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

677687 menzerna power lock

Tak przeglądam niemieckie forum detailingowe http://www.autopflegeforum.eu/forum/ i co drugie auto tam jest tym maźnięte na końcu ...takie dobre, czy tylko owczy pęd i moda na forum ? :o

 

PS: u nas tylko kilka starych postów o tym produkcie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pora sprawdzić? Zaintrygowałeś mnie tym produktem. Co prawda nie jeżdżę busem zbyt dużo, okolo 50k rocznie. Póki co czekam na lepsze warunki, będzie można nakładać i testować! :) Ktoś ma jakieś doświadczenie z power lockiem, ile to może "poleżeć" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z racji tego ze nie wiem jak zalozyc nowy temat a nie znalazlem odpowiedzi na swoje pytanie zadam je tutaj moze uzyskam odpowiedz. A wiec chodzi o aplikacje wosku swissvax onyx ktory jutro planuje nalozyc , pierwsze pytanie czy jedna wasrstwstarczy poniewaz nie jest to najwyzej jakosci wosk z sv, czy lepiej bylo by nalozyc 2 zeby zwiekszyc trwalosc? pytanie drugie nie mam ogrzewanego garazu a wyczytalem na forum ze temperatura ma znaczenie poniewaz woski sie "wypacaja" wiec co gdy naloze go bez odpowiedniej temperatury czy w slonecczny dzien po wyjechaniu na slonce zacznie sie to pocic poniewaz lakier jest czarny wiec pewnie sie nagrzeje. I trzecie najwazniejsze pytanie jak sie ma nalozony wosk do mycia parowego? dziekuje za wszelka pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.