Skocz do zawartości

Jaki wosk na zimę ?


Big

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukam wosku na zime.

Lakier VW czarna perła.

Troche przekopałem forum i mam na oku te dwa woski :

 

Collinite 476 lub Soft 99 Fusso Coat 12m do ciemnych lakierów.

 

Który z nich byście mi bardziej polecali, chyba że są jakieś ciekawsze niż te co podałem.

 

Zależy mi na trwałości, ponieważ musi wytrzymać jak najdłużej zimę, ale również na wyglądzie. No i wiadomo, śliskość, kroplekowanie itp. też dość ważne :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damianeuro na pewno znajdziesz zwolenników zarówno colli jak i fusso,ja osobiście kupiłem fusso położyłem dwie warstwy na 4nano Scrub Alkaline,pierwsze spostrzeżenia to jak by mniej przyciągał kurz niż Soft99 King of Gloss Black& Dark który kładę w okresie letnim,a efekt w nakładaniu go jak i po :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szukam wosku na zime.

Lakier VW czarna perła.

Troche przekopałem forum i mam na oku te dwa woski :

 

Collinite 476 lub Soft 99 Fusso Coat 12m do ciemnych lakierów.

 

Który z nich byście mi bardziej polecali, chyba że są jakieś ciekawsze niż te co podałem.

 

Zależy mi na trwałości, ponieważ musi wytrzymać jak najdłużej zimę, ale również na wyglądzie. No i wiadomo, śliskość, kroplekowanie itp. też dość ważne :lol:

Ja mam obydwa i choc wole Fusso to wydaje mi sie ze na czarnym odrobine lepiej powinien sie prezentowac Colli 476 :o bo bazuje na carnaubie,a Soft to czysty syntetyk.Jesli chodzi o trwalosc to nie wiem czy ktos pobije Softa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przymierzałem się do Fusso na granatowy lakier bez ziarna. Boję się go kupić ponieważ jak już pisano tu na Forum często potrafi zostawiać przebarwienia, Colli miałem przez dwie zimy, egzamin zdał, lecz mi się po prostu znudził i poleciał na giełdę. Teraz wpadł mi w ręce rodzimy wosk od Shiny Garage Extreme i planuję na zimę go wrzucić. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Jeżeli się na nim zawiodę to może zaryzykuję z Fusso bądź kupię FK 1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Panowie, zastanawiam się nad nałożeniem wosku Soft 99, fusso na zimę, przed tym cleaner Prima Amigo - moje pytanie: czy jest sens kłaść to przy obecnych warunkach, niestety nie mam ogrzewanego garażu.

lakier to czarny metalic. Gdzieś czytałem że fusso współgra z prima Amigo.

 

 

 

pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć .

Małymi krokami zbliża się okres zimowy i przymierzam się do zakupu wosku na zimę ,mam typy

1. FK1000

2.SOFT99 FUSSO

3.COLI 476

4.DURAGLOSS 111

Możecie mi pomóc ,który wybrać ?? ;)

Myślę nad kombinacją FK1000 + 2ga warstwa FK PINK zda egzamin na zimę czy może jednak inny wosk ?? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już w sobotę położyłem kolejny raz fusso na DG squeaky clean. Ważne by naprawdę mało wosku dawać, wtedy nie ma żądnych problemów z jego docieraniem i mazów nawet na ciemnych lakierach

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarna perła, mega wymagający lakier, widać nawet włos na nim. aplikowałem ruchami okrężnymi na większości auta, progi itp robiłem prostymi ruchami. Musze przyznać że wosku w paru miejscach dałem "na bogato" ale o dziwo nie było większego problemu ze spolerowaniem. Auto stoi w garażu wiec nie wiem jak to będzie wygladac w słońcu ale jak w latarce inspekcyjnej nie widać żadnych nie pożądanych efektów to chyba jest ok. Co zauważyłem, tam gdzie np dałem grubiej po spolerowaniu puszystą fibrą musiąłem przejechac jeszcze drugą fibrą z krótkim włosiem bo były minimalne tłustawe zamazy. Aczkolwiek zero kłopotu ze spolerowaniem tego. Polerowałem poi 5 minutach około, taki czas jest w sam raz wg mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam nad Fusso i mam obawy czytając opinie, że jest ciężki w pracy, ale może się skuszę, mam z Softa Kiwami i bardzo sobie chwalę ten wosk, wspomagam go Luxury Gloss (look jest po nim jak dla mnie mega na ciemnym granacie), czasami QD1 i bardzo fajnie się sprawdza, tak więc może kupię, a jeśli nie to mam przygotowany Wear Wax od SG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak ten soft99 ma sie do fk1000 ? ktoś testował który lepszy ?

co do nakładania wosku to czytałem ,że lepiej nakładać wosk ruchami prostymi a nie ruchem oscylującym

Taką instrukcję dostałem co do Softa99.Natomiast Fk1000 i pozostałe nakładałem ruchami kolistymi.

Sam nie wiem co za różnica?

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed mrozami, tydzień w te czy w te nie zrobi róznicy dla collinite :)

 

Dodane po 10 godzinach 58 minutach 2 sekundach:

nie będzie przeciwskazań jak przetre po 24 godzinach od nałożenia softa auto megsem UQD ? zostały mi gdzie nie gdzie koliste ślady które schodza ale nie chce na sucho trzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.