Jump to content

Matt.0129

Użytkownik
 • Content Count

  19
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutralna

About Matt.0129

Informacje

 • Imię
  Mateusz
 • Auto
  Volkswagen CC
 • Lokalizacja
  Warszawa
 • Województwo
  Mazowieckie

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. @menior Jeszcze nie używałem, ale jak pytałem producenta o oprysk zrobiony z szamponu, to podali 1:50. Może to Cię jakoś naprowadzi.
 2. @Mumins Jak się podepnie pianownicę, to nie leci sam detergent z pianownicy, tylko zawartość pianownicy plus woda. Średnio na opróżnienie litrowej pianownicy do zera wychodzi ten litr pianownicy, plus około 10 litrów wody. To akurat zależy od myjki i pianownicy - czasem jest to 9 litrów, czasem 12. Więc przy najbardziej zaokrąglonych obliczeniach w tym przypadku wychodzi, że powinno się dać ponad 400ml autofoama, żeby uzyskać 4% PIR z 11 litrów roztworu. Liczy się roztwór lecący z dyszy na lakier, nie ten w butelce. @Marcin89 Wyżej jest pokazana relacja Strusia przy tym stężeniu z opryskiwacza, więc moim zdaniem masz odpowiedź
 3. Właśnie dobrze zrobił, przecież detergent z pianownicy też jest rozcieńczany przez wodę pobieraną przez myjkę i w ten sposób oblicza się 4% panel ratio. Na detailigworld też ludzie stosują takie rozcieńczenia, a nawet większe i jest okej. Nawet w pierwszej recenzji na detailingworld jest podane, że autor w PA musi użyć prawie dwukrotnie większego stężenia niż użył @Marcin89 i nic mu się nie stało. Nie wiem na czym to polega, że tutaj wszyscy dokładnie przeliczają rozcieńczenie w opryskiwaczach i pianownicach ręcznych, a z kolei do PA prawie wszyscy dają 1:9, nie ważne jaka myjka i jaka pianownica.
 4. Myślę że powinny się tutaj znaleźć Bilt Hamber Autofoam i Autobrite Magifoam, obydwie genialne, jednak osobiście wolę BH Autofoam
 5. @Domel z tego co kojarzę testowałeś EF Shiny Garage i UWC Excede. Obydwa przerobiłem i bardziej mi przypasował EF, mógłbyś go przyrównać do Elite Detailera Wheel Cleanera?
 6. Koledzy, jakich atomizerów używacie do Black Watera? Bo używałem oryginalnego, canyonów, jakichś innych zwykłych i po pewnym czasie ze wszystkich lało się po rękach, chyba już z 5 przerobiłem, dzisiaj biorę go do ręki i znowu to samo.
 7. @ADBL Znacznie przeceniłem możliwości zużycia Interior Wow'a przeze mnie i kolegę i tu mam pytanie, czy może sobie leżeć, gdyż nie ma co się zepsuć, czy po jakimś dłuższym czasie coś mu grozi?
 8. Szybkie pytanie, gdyż naprawdę nie wiem co począć: od dwóch lat kładę nw autolandu na boczne szyby i o dziwo działa nieźle (wiadomo, z czasem słabnie, ale po 5 miesiącach jest całkiem spoko), przetrwała mi spokojnie zimę, miałem ją zamiar zaaplikować ponownie, lecz nasuwa się pytanie, czy znowu ją, czy jednak kupić ultra glaco? Realnie: odczuję sporą różnicę, trwałość? PS.: Mam szyber na którym szybciej umiera od bocznych szyb.
 9. @4Detailer Czy można użyć szamponu jako oprysku i będzie działał podobnie do piany, czy są jakieś różnice które na to nie pozwalają? Jeśli tak, to rozcieńczenie 1:20 będzie okej, czy jednak stosować się do proporcji podanych przy pianie do pianownic ręcznych, czyli 1:250?
 10. @magnum Na Shellu z reguły mają letni koncentrat, chyba Orlen też ma swój, ale zimą go nie widziałem, za to na Shellu tak.
 11. Jak dla mnie najbardziej opłacają się rozcieńczalne. Miałem Excede, teraz mam Shiny Garage EF i w rozcieńczeniu 1:4 myją jak dla mnie tak samo, z tym że Shiny ładniej pachnie i jest chyba odrobinę tańszy w 5l.
 12. @Soft99 Czy można trzymać zimą wash mista w aucie, czy straci swoje właściwości?
 13. Proszę o dopisanie mnie do grupy rabatowej: matt.0129@onet.eu
 14. Tak z czystej ciekawości, czy to normalne że na dnie jest taki jakby kurzowy osad?

Sponsor serwisu

Pogotowie Zamkowe Gdynia

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.