Skocz do zawartości

Jaka powłoka?


Bananek626

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam forumowiczów😀

Dawno mnie tu nie było. W tym czasie dużo sie pozmieniało na rynku detailingowych produktów. Swoja przygodę zacząłem w 2015 aplikując UNC-Ra na czarne uni po korekcie lakieru w studiu. Potem sam odtłuściłem lakier prepem i IPA. Pierwszy raz w życiu kładłem jakąkolwiek powłokę i był to UNC-R 1.0. Wszystko poszło elegancko i powłoka posiedziała jakies 1.5 roku i około 20kkm.

Teraz moje pytanie do Was.

Mam 5 latka od nowości. Z salonu zaprowadzony do studia i po korekcie położona ceramika.

Po tych 5 latach chcę zrobić korektę W studiu i sam znowu nałożyć powłokę.

Lakier jest granatowy.

Co radzicie po tylu latach? Jakieś nowe powloki? Czytam forum i jest tego sporo.

Warto wrócić do UNC-Ra? Jakieś top coat dodatkowo? Jaki QD? Może jakas ceramika? Aplikacja mi niestraszna. Zależy mi na trwałości i szkiełku. Koszty nie są ważne. 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam jakieś prostej w aplikacji powłoki która przyciemni lakier, pacjent to BMW w lakierze estroil blau i najbardziej podoba mi się przyciemniony lakier, ważna też jest szklistość i i prostota aplikacji, myślałem o Aqua Graphene lub Cleantle inspire, dobry wybór? może coś innego doradzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2023 o 18:00, CarlosBlack napisał(a):

FX Protect G-Finity Graphene Coating vs FX Protect G-Finity CNT Graphene Coating; ktoś miał okazję porównać? interesują mnie realne różnice a nie marketingowe opisy 😉 

Znajomy kładł. Widziałem na czerwonym to widać taki przyjemny mokry look jak dla mnie. Trochę może jak po wosku ale i szkli. Mówi ze docieranie nie jest najlepsze 😄 kładł gFinity graphene. Odpowiednie warunki potrzebne by dotrzeć. Póki co 2 mieiace siedzi i zadowolony ale nie widziałem ostatnio jak wyglada. Jak bym

mial styczność zrobię fotę i podeśle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@analyzator @CAR CRAZY

7 godzin temu, analyzator napisał(a):

Ayicon ktoś coś?

Może ty coś powiesz w praktyce? Za oceanem jest oferowana jako powłoka trzyletnia. Wydaje się że aplikacja bardzo przyjazna. Cena nawet spoko ale nie rozumiem skąd taka pojemność wielką 😉 internet mówi że się super błyszczy to pewnie tak jest. Chciałbym coś więcej praktycznego mięska bo marketing ze strony to jak każda powłoka wszystko robi najlepiej 😉 opis ładny ale w tym gronie chcemy więcej 😉

Interesuje mnie praktyczne porównanie cech tej powłoki do porównywalnych powłok wysoko jakościowej konkurencji.

Ciekawi mnie też kompozycja chemiczna na czym to jest w ogóle oparte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czarne UNI. Położyłem Ultracoat One po 24h jak dotkne dłonią to same odciski, jak położę QD i przecieram by to zmyć to już widzę że się rysuje. Warto położyć jeszcze Ultracoat HD?? Pomoże coś czy gra nie warta świeczki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to maja nie powstawać odciski? Jak lakier miekki to nic nie pomoze po za folia  

Trochę tak a trochę nie tzn. tak pomoże powłoka poza folią, a nie do końca bo to ta z akredytacją jak już wspomniałem kiedyś mam przez znajomego położonego CP Dquartz i carpro nie żartowało, że utwardza lakier o kilka stopni w skali ołówkowej - jak narazie po 5 miesiącach/7,5kkm na miękkim nowym koreańczyku i wielu różnych myciach (klasycznie/rinseless z prewashem i bez) z QD oraz bez - póki co żadnych swirli się nie dopatrzyłem w słońcu także albo jestem przekotem jeśli chodzi o technikę () albo coś w tym jest


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taka mała aktualizacja sonaxa evo z którego jestem naprawdę mega zadowolony, fajnie się oczyszcza, nie zatyka, działa tak jak powinien. Dystans przejechany to trochę ponad 4 tys km a czas od położenia to 3 miechy.

Uważam że powłoka godna polecenia.

 

 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@t.sienkiewicz91 u mnie samo Exo czeka na położenie, jakoś się nie składa żadne auto ...Właśnie warstwowanie to sporo czasu, docierania i koszt fibr....

Mam Ceramic Pro 9H podobno hiper powłoka, kontaktowałem się z dystrybutorem i okazało się że powłoką jest super 5 letnia ale trzeba 4 warstwy położyć i nie będzie hydro tylko na te 4 warstwy trzeba jeszcze położyć Top Coat w 2 warstwach co daje 6 warstw....co najlepsze Top Coat ma trwałość rok i w trakcie serwisu corocznego trzeba znów warstwę Top Coat kłaść....więc mi się odechciało....

Taki Ewocar czy Cleantle Admire czy Aqua elastomer kładę w 1 warstwie i auto wylatuje z garażu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator wspomniałem ostatnio gościowi że za te 6 warstw to trzeba ze 2 tys wziasc z korektą .....nie daleko mnie jest autoryzowany przedstawiciel Ceramic pro i za taką robotę krzyczy 4 tys lub 5,5 tys z serwisami rocznymi przez 5 lat.Tylko nie wiem czy w tym korekta czy tylko ceramika.

Choć już wiem że albo na stronie mają błąd albo źle nakładają powłokę bo wyraźnie ostatnie 2 warstwy ma być Top Coat a oni piszą że nakładają Light czyli jakby 2 letnią powłokę.

Ale gość się wystraszył....ceny ....auto pół bańki i 2 tysie mu żal ...żyd jeden.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Heja
Lekko wypadłem z obiegu a warto by coś położyć na lakier. Czy w temacie lekkich powłok jest coś nowego i ciekawego?
Ostatnio używałem Visiona od FXa, ale chciałbym spróbować czegoś nowego, najlepiej czegoś co też przyciemnia i szkli.

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.