Skocz do zawartości

Wybór rękawicy do mycia


_Makki_

Rekomendowane odpowiedzi

Fibrowe są bardziej bezobsługowe. Miałem wełniankę od CarPro, użyłem raz i odsprzedałem. Po każdym użyciu trzeba dokładnie wypłukać, strzepywać wodę i osuszyć w cieniu. Microfibrową opłukasz, wyciśniesz, walniesz byle gdzie do wyschnięcia i jest gotowa do następnego użycia. Raz na jakiś czas możesz wrzucić do pralki i wyprać z innymi fibrami. Jak byś zrobił tak z wełniakiem załatwisz go raz dwa.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już dłuższy czas używam dwóch sztuk welniakow od car pro. Jedna kupiłem dla dołów auta. Oczywiście wyczesywanie może kogoś zniechęcać... Mnie to osobiście nie przeszkadza. Jestem zadowolony ale to subiektywna opinia mimo iż używałem również innych rękawic. Zawsze zastanawiałem się czy mikrofibra może byc, a może jest nawet delikatniejsza. Oglądając ostatnio test Pawła z Mx Nowicki (pędzelki) pomyślałem.... Gdyby tak w podobny sposób zrobić teraz padów, Rękawic do mycia. Przecież można to ogarnąć na mokro, na sucho, powiedzmy ze standardowym obciążeniem. Wtedy stwierdzimy czy każda rękawica jest delikatna... Czy są może jakieś duże różnice... Jeśli każda będzie sobie równa jeśli chodzi o delikatność to wybór zależy tylko od naszych preferencji czy ma to być pad, rękawica ... Czy ma mieć sznurek, przeszycia w środku a może będzie pusta...

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już dłuższy czas używam dwóch sztuk welniakow od car pro. Jedna kupiłem dla dołów auta. Oczywiście wyczesywanie może kogoś zniechęcać... Mnie to osobiście nie przeszkadza. Jestem zadowolony ale to subiektywna opinia mimo iż używałem również innych rękawic. Zawsze zastanawiałem się czy mikrofibra może byc, a może jest nawet delikatniejsza. Oglądając ostatnio test Pawła z Mx Nowicki (pędzelki) pomyślałem.... Gdyby tak w podobny sposób zrobić teraz padów, Rękawic do mycia. Przecież można to ogarnąć na mokro, na sucho, powiedzmy ze standardowym obciążeniem. Wtedy stwierdzimy czy każda rękawica jest delikatna... Czy są może jakieś duże różnice... Jeśli każda będzie sobie równa jeśli chodzi o delikatność to wybór zależy tylko od naszych preferencji czy ma to być pad, rękawica ... Czy ma mieć sznurek, przeszycia w środku a może będzie pusta...

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka


Jutro jest czwartek... Czwartek z Nowickim ;)

Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pływak napisał:

Fibrowe są bardziej bezobsługowe. Miałem wełniankę od CarPro, użyłem raz i odsprzedałem. Po każdym użyciu trzeba dokładnie wypłukać, strzepywać wodę i osuszyć w cieniu. Microfibrową opłukasz, wyciśniesz, walniesz byle gdzie do wyschnięcia i jest gotowa do następnego użycia. Raz na jakiś czas możesz wrzucić do pralki i wyprać z innymi fibrami. Jak byś zrobił tak z wełniakiem załatwisz go raz dwa.

Nie do końca,mam wełniaka od 2 lat,prany w pralce i traktowany bez żadnych ceregieli i też się trzyma 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widać znów się naczytałem opinii detailingowych fetyszystów o posklejanych wełniakach i po pierwszym myciu zrobiłem zgodnie ze sztuka. Wypłukana, wytrzepana, wyczesana itp. i jak sobie zdałem sprawę, ze musiał bym to robić co mycie to odpuściłem bo masochistą nie jestem. Jeżeli faktycznie można ją traktować jak zwykłą fibrową to wtedy wybór jest uzależniony tylko od widzimisię kupującego ;)

P.S. Jedną rękawice Chamical Guys mam jakieś 8 lat i prócz tego, ze już trochę straciła na kolorze to nadal jest w pełni zdatna do użytku :D

  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, Pływak napisał:

P.S. Jedną rękawice Chamical Guys mam jakieś 8 lat i prócz tego, ze już trochę straciła na kolorze to nadal jest w pełni zdatna do użytku :D

tak z czystej ciekawości pokaz jak ona wygląda po 8 latach 

ile razy prana??, ile razy nią myte w ciągu roku tak plus minus 

 

trochę w te 8 lat mało wierze tym bardziej ze moja po ok 3 latach robi sie juz twarda i nadaje sie do mycia plastików w aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiona 8 lat temu w showcarshine @Fredi88 może potwierdzić bo razem ze mną kupował. Była to moja pierwsza rękawica do mycia i mam ją do dzisiaj. Pomijając fakt, ze maga wyblakła to nadal po wypraniu w białym jeleniu z octem jest miękka i dobrze zbiera syf. Kiedyś używana jako podstawowa co tydzień, dziś jako zapasowa do mycia wstępnego czy domywania progów lub innych zasyfionych zakamarków. Miała wielokrotnie styczność z mocnymi APC czy degreaserami. Używana setki razy, prana dziesiątki wygląda tak.

KxZzfKM.jpg

 

Za to rękawica megsa wash mitt wygląda gorzej już po jednym sezonie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

tez kiedyś taka miałem ale wywaliłem ja po paru razach. Nie lubie frędzelkowatej :P to chyba był główny powód ze poszła do kosza

 

i masz racje megsa jest po paru praniach szara

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś była na te frędzle moda to się kupowało, mi tam pasowały ;)  Z ciekawostek w ten sam dzień zakupiłem wosk colli w zestawie z MF do docierania i aplikatorem. MF mam do dziś przeżyła wiele kupowanych później fibr, które robiły się albo twarde albo zaczynały gubić kłaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Qlimaxss napisał:

@lol19pl Mxnowicki. Ma filmik na YouTube bodajże mycie japońskie. I bardzo chwalił gąbkę soft99. @Kriskula Teraz WorkStuff wypuscił gąbke mikrofibrową tylko nazwał ją WashPad😀👍

Gąbkę mikrofibrową to ja rozumiem, a Japońce zawsze byli zakręceni. Wystarczy obejrzeć ich filmy XXX. Pracowałem z nimi kilka lat. Dziiiwni ludzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąbkę? :?
Nimi to Janusze garażowi myją, bez urazy.
Nie ma jak Wełna lub MF. Chyba, że masz twardą powłokę i ci nie zależy.
Zobacz kilka postów wyżej, gdzie esoteric car care do najmiękkszych lakierów poleca japońskie gąbki.

Wysłane z mojego DUK-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witajcie

Krótkowłosy chińczyk nie jest za delikatny - maska w czarnym podkładzie po myciu jest porysowana wydaje mi się że to od mycia. Chciałbym kupić coś lepszego a chińczyka zostawić na progi i koła.

Zastanawia mnie różnica pomiędzy flexipads małą (CP005 oznacza krótkowłosą?) a Car Pro 2 ?

jaka jest różnica (prócz ceny) pomiędzy flexipads Swirl (ok 115zł) Free a flexipads CP010 (ok70zł) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ceramita - ten ściągacz faktycznie jest duży ale bez problemu można sobie zwęzić - 3 minuty roboty z igłą i nitką.

Sama rękawica jest fajna. Mam do niej jedną uwagę. Ta rękawica sprawia wrażenie trochę tępej. Nie ślizga się tak lekko. Tłumaczę to sobie siłą mycia i używam jej totalnie bez docisku i zawsze po solidnym prewashu. Zwykla marketowa z dredami której używam do felg stawia mniejszy opór. Mam kilka dobrych szamponów i nie jest to kwestia chemii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam , temat może wałkowany do znudzenia jestem ciekaw co doświadczeni koledzy zaproponują szukam fajnej rekawicy do mycia do tej pory uzywalem ADBL i jakos daje ,rade umyc umyje a,  ze nie mam porownania do czegos lepszego wiec na chwile obecna uwazam ze jest ok.. chociaz czuje , ze po zaznaniu czegos duzo lepszego diametralnie zmienie zdanie 😉 Zastanawialem sie nad workstaffem , Flexipads Merino Super Soft Lambskin Wash Mesh Mitt, Flexipads Merino Soft Wool Wash Mitt, CarPro Hand Wash Microfiber Mitt generalnie nie mam pojecia  ;/ za duzo tego dlatego prosze o jakas porade 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.