Skocz do zawartości

Pytania/prośby/pomysły do administracji


Amnes

Rekomendowane odpowiedzi

Moi Państwo - jak już macie usuwać moje posty które nic nie wnoszą do tematu, a ostatnio usunięty faktycznie nie wniósł (jak i ten na którego odpowiadałem) to usuwajcie do jasnej ciasnej posty WSZYSTKICH użytkowników o dupie maryni. Wiem, że czasem trudno bo kolega napisał czy to czy tamto, ale jeśli ma panować tutaj równouprawnienie (hehe) to byłoby niezwykle mi miło i podejrzewam, że nie tylko mnie.

Dziękuję za uwagę. Dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy byłaby możliwość utworzenia w dziale "Ogłoszenia forumowiczów" tematu pt.: weryfikacja sprzedających/kupujących?

Na wielu forach tematycznych w dziale typu "giełda" jest często podwieszony temat, w którym to umieszczane są posty zatytułowane nazwą konkretnego użytkownika. W nich każdy kto miał styczność z danym użytkownikiem wyraża opinię nt. wiarygodności i uczciwości tego forumowicza. Temat może być zakładany rzecz jasna przez tego, co ma zamiar coś sprzedać, jak i przez kupującego, który chce zweryfikować sprzedającego.

Taki dodatkowy temat podwieszony w odpowiednim dziale, w jakimś stopniu wyeliminowałby nieuczciwych sprzedawców jak i niekompetentnych kupujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowane przed chwilą w dziale sprzedaży:

Ponieważ jeden z userów, który zrobił zakupy, zlał mnie równym sikiem (nie pierwszy raz zresztą ), na sprzedaż wraca:

malkolm, tylko w miniony tydzień dowiedziałem się o 2 przekrętach (powyżej cytuję świeży news) i np. chciałbym wiedzieć i uniknąć kontrahenta, z którym Eryczek miał problemy. Co więcej chciałbym aby każdy się dowiedział i miał możliwość unikania owej osoby. Temu właśnie miałby służyć zaproponowany przeze mnie temat. Niezależnie czy oszuści (sprzedający/kupujący) trafiają się na tym forum raz w tygodniu, czy raz na trzy lata :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

mirek85, ale to nie żaden problem :D:D (gdybym tylko takie miał w życiu to byłbym szczęśliwym i w pełni zrelaksowanym człowiekiem 8-) ).

user o którym napisałem nie dopuścił się żadnego przekrętu - zwyczajnie w świecie jest dzieciuchem, który najpierw robi nieprzemyślane zakupy a później jak się rozmyśli, chowa głowę w piasek i zrywa kontakt :dontknow:

 

myślę że robienie "czarnej listy" nie jest najlepszym pomysłem :/ w jaki sposób będziemy weryfikować zamieszczane tam opinie :o ?

pojawią się tylko zgrzyty i pomówienia :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz rozumiem jak to wyglądało w twoim przypadku. Stratny nie jesteś, niemniej takie wybryki jakie zaprezentował twój przyszły/niedoszły klient, również o czymś świadczą. Gdyby je nagłośnić, nikt by z taką osobą nie robił interesów i nie strzępiłby sobie nerwów. Bo tu nie tylko o pieniądze chodzi ale o fakt, że ktoś nie dotrzymuje zobowiązań i utrudnia życie innym.

Cóż, konwencjonalna weryfikacja. Przykładowo:

 

gdyby X chciał coś sprzedać na forum, a ma nabite 15 postów i jest zarejestrowany na forum od 2 miesięcy, nie jest zbyt wiarygodną osobą. Zakłada on wówczas w temacie weryfikacji wątek pt.: "X" i jeżeli przykładowo kilku masterów lub znanych mi prywatnie userów stwierdzi, że go zna i można ufać Panu X, to dla mnie jest to osoba pewna, zasyłam pieniądze bez stresu.

 

Zostałem oszukany przez Y. Tworzę post "Y" i piszę w czym rzecz. Jeśli Y wystawia za tydzień czy za rok jakąś ofertę sprzedaży, zainteresowani mogą najpierw poczytać sobie opinie o Y, a dopiero potem podjąć decyzję o zakupach.

 

Gdy Z otrzyma 1 negatywną opinię na swój temat i 20 pozytywnych, to każdy zainteresowany ma własny rozum i potrafi filtrować pierdoły od poważnych wykroczeń. Bo co innego to niedogadanie się, a co innego oszustwo czy chociażby jego próba.

 

Jest mnóstwo innych wariantów weryfikacji, dostosowuje się je do danej osoby/przypadku. Pamiętajmy, że łatwiej uczyć się na czyichś błędach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nie alledrogo i nie ma sensu bawić się w jakieś +/- czy opinie.

Jak coś sprzedajesz i potencjalny nabywca nie budzi u Ciebie zaufania prosisz o przelew i tyle, jak sprzedawca nie budzi zaufania i nie chcesz ryzykować nie musisz kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowane przed chwilą w dziale sprzedaży:
Ponieważ jeden z userów, który zrobił zakupy, zlał mnie równym sikiem (nie pierwszy raz zresztą ), na sprzedaż wraca:

malkolm, tylko w miniony tydzień dowiedziałem się o 2 przekrętach (powyżej cytuję świeży news) i np. chciałbym wiedzieć i uniknąć kontrahenta, z którym Eryczek miał problemy. Co więcej chciałbym aby każdy się dowiedział i miał możliwość unikania owej osoby. Temu właśnie miałby służyć zaproponowany przeze mnie temat. Niezależnie czy oszuści (sprzedający/kupujący) trafiają się na tym forum raz w tygodniu, czy raz na trzy lata :dontknow:

 

Panowie, nie ma co się pierdzielić z użytkownikiem Dark Knight skoro nie potrafi się wywiązać z "podpisanej" postem umowy: ban lub dotkliwe ostrzeżenie i po krzyku. Po co przedłużać i narażać innych sprzedających na nieuczciwe praktyki :thumbdown::dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Mam propozycję wniesienia jeszcze jednej zmiany do działu sprzedam. Dobrze by było uregulować formę deklaracji kupna towaru.

Chodzi o to że część userów forum, rzucając oferty kupna po niższej od żądanej przez sprzedającego cenie, czuje się już właścicielami danej rzeczy :lol:

Proponuję aby wprowadzić zapis, że pierwszeństwo ma bezwarunkowa deklaracja zakupu nad ofertami tureckich straganiarzy / łowców okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że część userów forum, rzucając oferty kupna po niższej od żądanej przez sprzedającego cenie, czuje się już właścicielami danej rzeczy :lol:

 

Targowanie się nie jest niczym złym moim zdaniem :dontknow: , myślę nawet, że powinno się odbywać. Nie mniej jednak kultura, wyczucie dobrego smaku i poczucia humoru adwersarza silnie wskazane :song::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

g.pajak, ja nie mam nic przeciw targowaniu się :) .

Możesz się targować ale jeśli w między czasie pojawia się kupiec, chętny na zakup po żądanej cenie to bierze towar a ty zostajesz z niczym - to chyba oczywiste? :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli w między czasie pojawia się kupiec, chętny na zakup po żądanej cenie to bierze towar a ty zostajesz z niczym - to chyba oczywiste? :dontknow:

Dla mnie to oczywista oczywistość oczywiście ;)

 

Odebrałem Twoją wypowiedź trochę przeciwko targowaniu się:

ofertami tureckich straganiarzy / łowców okazji
:song:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te ciągłe negocjacje faktycznie są śmieszne, ale to troche narzucanie sprzędającemu komu ma sprzedać towar. może akurat lubi użytkownika który sie targuje lub sam lubi sie potargować? ja bardziej byłbym za tym, aby wprowadzić punkt który daje swobode sprzedającemu w zaakceptowaniu jednej z wielu ofert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, ale wtedy byłby krzyk, że to niesprawiedliwe itp itd ;)

Dokładnie :good:

 

Ja dodatkowo wywalił bym rezerwację.

Albo kupujesz człowieku albo drapiesz się po głowie i ryzykujesz że ktoś kupi przed Tobą :idea: Proste :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
ofertami tureckich straganiarzy / łowców okazji

 

jestem jak najdalszy od uogólniania ale niestety niektórzy zasługują na takie miano :/

kolega dał mi przed chwilą przykład:

wystawia na sprzedaż kosmetyk za który zapłacił 32 zł + 15 zł za wysyłkę (kupił, psiknął, nie spodobał się, sprzedaje)

dostaje ofertę - "dam 20 zł z wysyłką w cenie"

:wallbash::wallbash::wallbash:

 

koniec OT w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.