Skocz do zawartości

Pytania/prośby/pomysły do administracji


Amnes

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze słyszę, żeby oczywistym było wtrącanie się kogoś do cudzych negocjacji zanim się zakończyły a już szczytem jest uzurpowanie sobie pierwszeństwa do towaru tylko dlatego, że ktoś inny negocjuje a ja nie!

 

Wszak to, że ktoś negocjuje nie oznacza, że finalnie nie weźmie po wyjściowej cenie prawda?

 

W związku z tym wpuszczanie kogoś do zakupu przed ukończonymi negocjacjami jest mało zasadne.

 

Nóż się w kieszeni otwiera.

 

Prywatne zasady na prędce ustalane na kolanie i moderacja ad hoc? Gratuluję.

I ja się zgadzam z przedmówcą - kupujący/negocjujący wyraża chęc nabycia produktu, stara się coś jeszcze ugrać na swoją korzyść, a jak się nie uda to prawdopodobnie zakupi w cenie proponowanej przez sprzedawce. Nie można przekreślać kupującego negocjującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram wprowadzenie pierwszeństwa dla osób, które chcą kupić po zadanej cenie :good: . Oczywiście targowanie się ma sens i nikomu się go nie zabrania, ale jeśli pisze do mnie 3 użytkowników z różnymi ofertami, jeden na PW, drugi w temacie a trzeci bierze od ręki to robi się chaos. A do tej pory musiałem wyjaśnić z nimi sprawę zanim mogłem sprzedać temu trzeciemu, co chciał dać tyle ile zaproponowałem. No bo przecież tamci byli wcześniej i może jak nie zgodzę sie opuścić to wezmą jednak za pierwotną kwotę? A tak to sprawa będzie jasna.

 

Może ten zapis w regulaminie powinien dawać wybór sprzedawcy? Że MOŻE, ale NIE MUSI sprzedać temu, co się nie targuje?

 

Pytanie tylko, jak należy traktować ten zapis przy zakupach kilku rzeczy? Wtedy lekki rabat jest często spotykany. Więc jak ktoś pyta o niższą cenę za 3 produkty a drugi mówi, że jeden z tych produktów bierze to trzeba mu sprzedać? Czy to zostanie do decyzji sprzedającego?

 

Cóż, wprowadzi to odrobinę dreszczyku emocji przy zakupach, ale tylko tam, gdzie jest szał. A w takich tematach nie zawsze powinno się targować, jeśli ceny są dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ten zapis w regulaminie powinien dawać wybór sprzedawcy? Że MOŻE, ale NIE MUSI sprzedać temu, co się nie targuje?

 

i o coś takiego mi właśnie chodziło. ktoś Ci pisze, że weźmie 3pozycje z rabatem 10-15zł, bo akurat tyle kasy ma. Ty sobie myślisz "no strace 10zł, ale 3rzeczy pójdą" a w międzyczasie wchodzi ktoś kto kupuje 1rzecz za podaną przez Ciebie cene, a ten pierwszy nie ma już czego kupić. bezsens lekki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Kolega szymon_k przez ten tydzień przerwy ma szansę pochodzić po sklepach i poobserwować warunki składania ofert i negocjacji w rzeczywistości.

 

 

on 'ustala zasady'. w tym momencie jest narzucane sprzedającemu komu ma sprzedać towar.

 

Forum jest publiczną platformą i sprzedający musi się liczyć z tym że kupiec będzie losowy. Jak chce sprzedać temu komu akurat chce i kogo lubi, niech się zgłosi do tej osoby na PW.

 

Propozycje o których mówicie, całkowicie blokowałyby dany temat w sytuacji kiedy pierwsza odpowiedź pod ofertą brzmiałaby "Daje 10 zł za wszystko z przesyłką". I co, reszta uziemiona do czasu kiedy sprzedąjcy się do tego ustosunkuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g.pajak, użytkownicy tak piszą, to samo o braku rezerwacji. I co? 5 postów "sprzedasz za ...?" albo "rezerwuję".

 

Jest jeszcze jedno wyjście. Uznać, że to sprzedający decyduje o negocjacjach i rezerwacjach i jeśli pisze, że nie ma takiej możliwości to oferty osób proponujących mniej/rezerwujących nie są ważne - wtedy działa zasada dopisana do regulaminu, że pierwszeństwo ma ten co się nie targuje a pozostali niech spadają na drzewo, skoro nie potrafią czytać.

 

Zostawienie odrobiny pola manewru sprzedającym nie byłoby od rzeczy, niech sam zadecyduje. Tylko jasno napisać, że jest tak jak zaznaczył w ofercie sprzedaży, a jeżeli nie ma nic na ten temat to obowiązuje zasada, jakby nie dopuszczał negocjacji/rezerwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w takich tematach nie zawsze powinno się targować, jeśli ceny są dobre

Jak ceny są naprawdę dobre to nikt (o zdrowych zmysłach) sie nie targuje, tylko kupuje :kox:

Że MOŻE, ale NIE MUSI sprzedać temu, co się nie targuje?

Sprawa jest prosta wg mnie:

 

- pytam niższą cenę, rezerwuję, proponuję cenę za więcej niż jeden produkt, pytam i le z wysyłką- NIE KUPIŁEM :thumbdown:

- stwierdzam jako pierwszy w temacie: biorę/kupuję/itd produkt - KUPIŁEM :good:

 

Po co się tu dużo zastanawiać i kombinować :dontknow::dontknow::dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"biorę to, to i to za tyle i tyle, ok? rezerwuje te 3 rzeczy do czasu otrzymania odpowiedzi i mojego ustosunkowania się do niej"

Ale wtedy blokujesz całą resztę :wallbash: Albo kupujesz albo się zastanawiasz :dontknow: Wyobraź teraz sobie sytuację, że reszta zdecydowanych musi wypatrywać odpowiedzi sprzedającego na Twoją ofertę, bo teoretycznie od wtedy mogą sensownie kupować :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja zmiany regulaminu :

Sprzedający ma OBOWIĄZEK napisać w ogłoszeniu czy dopuszcza do:

- rezerwacji;

- negocjacji;

- rabatów związanych z zakupem więcej niż jednego produktu.

właśnie miałem to napisać

 

 

gdybym coś sprzedawał i wystawił oferte "produkt A 40zł produkt B 50zł". w temacie ktoś pisze "biore A za 40zł" i za chwile ktoś inny "biore A za 40zł i B za 50zł". w tej sytuacji oczywiście wole sprzedać 2osobie, bo wysyłam jedną paczke itd. ale w myśl regulaminu muszę sprzedać 1 rzecz 1szej osobie, w konsekwencji druga osoba może sie rozmyślić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej sytuacji oczywiście wole sprzedać 2osobie

 

weglus, zrozum proszę, że ogłaszasz się w publicznym miejscu na określonych zasadach. Co z tego że Ty wolisz :wallbash: Dlaczego ten pierwszy ma być poszkodowany? :dontknow:

 

Jeśli tak chcesz, to piszesz jasno: proszę o oferty do dnia XX godziny YY:ZZ. Po tym czasie wybiorę interesujące mnie propozycje, nie liczy się kolejność zgłoszeń. Wtedy uczciwie podchodzisz do tematu.

 

Chodzi o jasne, odgórne doprecyzowanie sytuacji, kiedy sprzedający nie nie napisał o zasadach - tak jest najłatwiej. Dając oczywiście zastrzeżenie, że każdy może inaczej ustalić reguły, ale musi to być napisane w ogłoszeniu :) [/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g.pajak, każdy ma swoje poglądy. obecnie dyskutujemy o tym jak to wszystko powinno wyglądać. ja proponuje swoje rozwiązanie, Ty możesz swoje ;) . swoją drogą kiedyś to była kulturka. ktoś tam rezerwował, drugi pisał "jak kolega wyżej sie rozmyśli to ja biore" i każdy był zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, caly czas tak jest, tylko teraz dziwnie, bo wszyscy się rzucili, a sprzedawca nic się nie odzywa? na ogół sprzedawca jest na bieżąco i nie dochodzi do takiej spiny jak tutaj teraz, w ogole mam wrażenie że jakoś wszyscy się nakręcili na to ogłoszenie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g.pajak, ktoś kiedyś rzekł "demokracja to ustrój idiotów, bo wiadomo, że idiotów jest więcej niż mądrych"

zebrać opinie 5najwięcej sprzedających i ewentualnie kupujących i wtedy coś ustalić, ale już bez pytania innych użytkowników.

ale jaki teraz spokój w dziale 'sprzedam' :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą kiedyś to była kulturka. ktoś tam rezerwował, drugi pisał "jak kolega wyżej sie rozmyśli to ja biore" i każdy był zadowolony

 

Powiem Ci że teraz też nie jest źle, moim zdaniem. Większości ludzi tu na forum nie trzeba w ogóle specjalnych reguł ustalać. Dogadują się z kulturą i humorem. :good::good:

Niestety wszędzie zdarzają się czarne owce na które trzeba bat (czyt, regulamin) kręcić.

 

Takie czasy Panie :?:dontknow:

 

g.pajak, ktoś kiedyś rzekł "demokracja to ustrój idiotów, bo wiadomo, że idiotów jest więcej niż mądrych"

Właśnie dokładnie to miałem na myśli ;):good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no dobra Panowie - ta rozmowa juz odbiega od początkowego założenia dyskusji - jakieś propozyce/pomyslny do administracji? Pamiętajmy, że ten temat temu ma służyc...ja już swój punkt wcześniej przedstawiłem (Obowiązek opisania warunków sprzedazy przez sprzedającego, dokładniej opisany z 2 strony wcześniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta rozmowa juz odbiega od początkowego założenia dyskusji

fakt, lekko odbiegło od tematu :D ...choć niedużo

Obowiązek opisania warunków sprzedazy przez sprzedającego, dokładniej opisany z 2 strony wcześniej

IMHO, doprowadzi to do usuwania co drugiego ogłoszenia jako niezgodnego z regulaminem :D . Lepiej wprowadzić "obowiązek nie pisania nic" jeśli zasady standardowe ;) życie trzeba sobie ułatwiać a nie biczować się zasadami :) ...natomiast jeśli ktoś wystawia ogłoszenie inaczej niż standardowe zasady niech zaznaczy jasno na początku i koniec. :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i jest rozwiązanie - fakt, w tą strone będzie łatwiej - okreslić co ustalamy za standard :

Za ogłoszenie standardowe uważamy ogloszenie w którym można się targować.

Jesli sprzedający nie życzy sobie "tureckich handlarzy" to prosi się o poinformowanie o tym.

Dlaczego taka kolejnośc? Gdyż odwrócenie standardów doprowadzi do tego, że potencjalni kupujący i tak będą czuć się jak na odwróconym allegro - kto mniej, ten wygrywa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.