Skocz do zawartości

Pytania/prośby/pomysły do administracji


Amnes

Rekomendowane odpowiedzi

poniekąd ta wojenka przeze mnie :P ale dla mnie bez tego najnowszego zapisu i tak była to prosta piłka - albo bierzesz w cenach wystawionych i wtedy kto pierwszy ten lepszy z konkretną ofertą, albo smęcisz czyli targujesz się i tutaj Twoje ryzyko - albo Cię rozkupią inni albo faktycznie Ci się uda.

 

Znak zapytania nie oznacza konkretnej oferty. Znak zapytania oznacza zapytanie :P

 

Za ogłoszenie standardowe uważamy ogloszenie w którym można się targować.
tak, ale nie jest to wiążąca oferta dopóki sprzedawca nie potwierdzi tego w temacie no i nikt inny nie zgłosi się z konkretną ofertą po tą samą rzecz / rzeczy - bez targowania się - przed pojawieniem się odpowiedzi sprzedającego :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to punkt do regulaminu, że sprzedający ma OBOWIĄZEK zawrzec w ogłoszeniu informacje nt :

- rezerwacji,

- negocjacji,

- rabatów przy zakupie większej ilości

 

Na początku będzie ciężko się przyzwyczaić do tego obowiazku, ale chwila czasu i każdy się do tego przyzwyczai ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a takie pytanie n00ba, nie da się stworzyć szablonu do działu sprzedam? Klik "nowy temat" i wyskakuję nam formularz do wypełnienia, wpisujemy nazwę, zużycie, cenę, zdjęcia, przy opcjach "rezerwacje, negocjacje" itp byśmy zaznaczali krzyżyk itp :o:o

 

da się w ogóle tak zrobić? nie znam się, pytam :P:P:P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a takie pytanie n00ba, nie da się stworzyć szablonu do działu sprzedam? Klik "nowy temat" i wyskakuję nam formularz do wypełnienia, wpisujemy nazwę, zużycie, cenę, zdjęcia, przy opcjach "rezerwacje, negocjacje" itp byśmy zaznaczali krzyżyk itp :o:o

 

da się w ogóle tak zrobić? nie znam się, pytam :P:P:P:P

Panie,to nie są tanie rzeczy :D

Myślę,że aż daleko nie trzeba się posuwać,bo poza incydentami jest w miarę spokojnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy chcecie zrobić to na modłę Allegro (zasady licytacji i kup teraz - jeden może negocjować a jak przyjdzie drugi i kupi za daną cenę to aukcja się kończy) czy w bardziej przyjazny sposób czyli ktoś sobie negocjuje, załóżmy że nie wynegocjował ale chce jednak wiąć towar po oryginalnej cenie i nikt w międzyczasie mu tego towaru nie podbiera tylko dlatego, że dał 15zł więcej.

Pierwsze rozwiązanie nie przyczyni się do poprawy atmosfery międy forumowiczami, drugie - tak.

 

Pytanie z poza wałkowanego chwilowo tematu - kto z Administracji jest czynny i do kogo można zwrócić się z kilkoma pytaniami?

 

[ Dodano: 16 Listopad 2012, 21:57 ]

Pośmiewisko w dziale sprzedaży. A tymczasem od wczoraj.... powyższe dysputy (czy ktoś ma prawo wbić się w cudze negocjowanie produktu czy nie; moim i wielu członków forum zdaniem to aroganckie i powinno być to uregulowane na korzyść negocjującego a nie wbijającego się), obrażanie się, samowolka moderatora, blokowanie, odblokowywanie.... Meksyk mości Panowie!

 

Wychodzę z propozycją robienia półrocznej lub rocznej oceny pracy moderatorów.

9500 userów to nie w kij dmuchał, trzeba umieć obchodzić się z ludźmi, nie forsować swojego zdania jako jedynego słusznego, mieć wyczucie i nie być przewrażliwionym na punkcie swojej roli ale przede wszystkim BYĆ dla członków forum a nie uznawać, że aprobata kółka wzajemnej adoracji to wszystko co ma się do zrobienia i zaoferowania na łamach kosmetykaaut.pl .

 

Niestety zdaniem wielu dystrybutorów oraz użytkowników z długim stażem poczynania niektórych Panów moderatorów zakrawają na takie spod znaku "mój cyrk, moje małpy".

 

Oferuję przygotować rzetleną ankietę HR-ową, żona poświęci jej swój czas za free.

 

Liczę na to, że ten post nie zostanie usunięty jako "niewygodny" ani nie otrzymam nagany za wyrażanie swojej opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frank Ocean, czy aby 2 dni na forum to nie zbyt krótki czas, by podejmować się oceny całej administarcji i oferować nam możliwość półrocznych ocen??? 8-)

No i jeszcze opinie wygłaszane w imieniu wielu dystrybutorów i użytkowników z długim stażem to nie przesada? Każda z wymienionych grup ma głos i stosowne miejsce, gdzie swoimi uwagami może się podzielić z administarcją...

 

Oczywiście, możemy stworzyć tak restrykcyjny i kazuistyczny regulamin, że wręcz uniemożliwimy sprzedaż na forum, ale czy o to chodzi?

Nic wszak nie zastąpi kindersztuby i najprostszych zasad współżycia społecznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Pytanie czy chcecie zrobić to na modłę Allegro (zasady licytacji i kup teraz - jeden może negocjować a jak przyjdzie drugi i kupi za daną cenę to aukcja się kończy) czy w bardziej przyjazny sposób czyli ktoś sobie negocjuje, załóżmy że nie wynegocjował ale chce jednak wiąć towar po oryginalnej cenie i nikt w międzyczasie mu tego towaru nie podbiera tylko dlatego, że dał 15zł więcej.

Pierwsze rozwiązanie nie przyczyni się do poprawy atmosfery międy forumowiczami, drugie - tak.

 

Drogi Szymonie, bo porównując wywody Szymona_k oraz Franka Oceana, zgaduję że to Ty w nowej odsłonie, wyobraźmy sobie przez chwilę świat takim, jakim Ty chciałbyś go widzieć.

Idziesz do sklepu spożywczego w celu zakupu chleba za 2 zł, zaczynasz negocjacje cenowe od 1,50 zł. Wyobraźmy sobie, że za tobą ustawiła się kolejka a że jest sobotni wieczór to chlebek jest już ostatni. Pan za tobą chce kupić ten chleb za 2 zł i iść do domu ale nie może bo TY negocjujesz. Nikt w kolejce nie wie jak długo będziesz się targował ani czy jeśli się nie wytargujesz o to 50 groszy to czy kupisz ten ostatni chleb (no bo i skąd mają to wiedzieć).

Zresztą po co sprzedawca ma Ci opuścić cenę skoro jest już chętny zapłacić cenę przez niego żądaną? - żebyś zrobił dobry deal i był szczęśliwy?

Sorry! Ale świat nie jest taki jak go sobie wyobraziłeś :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to sprzedawca ustala reguły, sam może je złamać, zmienić. Każdy jest inny i czego innego oczekuje, są też pewnie tacy ludzie którzy liczą na zainteresowanie, że ktoś się odezwie, może też się potarguje jak o łan dolar na wakacjach w Egipcie.

 

Nie wydaje mi się żeby najgłębsza dyskusja doprowadziła do ustalenia zasad dotyczących wystawiania ogłoszeń z których wszyscy bylibyśmy zadowoleni, bo nie ma idealnego rozwiązania. Sprzedawca jest jeden, ma towar i rozdaje karty, a kupujący mogą się co najwyżej na niego obrazić.

 

Zdarza mi się kupować rzeczy na zagranicznych forach. Oprócz 'problemów' takich jak na KA, bywa troszkę bardziej niejasno i niemiło (zwłaszcza jeśli w grę wchodzi zakup czegoś poważniejszego niż 3/4 szamponu) - nie ma się co oszukiwać - ludzie mają uprzedzenia, Polska czy inny kraj, to zawsze obcy, więc zdarzało się że chociaż pisałem jako pierwszy w temacie "Leave it with me mate", na drugi dzień okazywało się że to kto inny miał szczęście.

Więc ostatecznie wszystko zależy od tego czy raz na jakiś czas umiemy przełknąć taką 'porażkę'. Raczej da się z tym żyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się żeby najgłębsza dyskusja doprowadziła do ustalenia zasad dotyczących wystawiania ogłoszeń z których wszyscy bylibyśmy zadowoleni, bo nie ma idealnego rozwiązania. Sprzedawca jest jeden, ma towar i rozdaje karty, a kupujący mogą się co najwyżej na niego obrazić.

I tyle. :good:

Jest ustalone co moge sprzedac, a jak to zrobie i komu to juz moja sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku - nie wiem kto to jest szymon_k ale widzę, że on i kilka innych osób mają podobne opinie.

 

Julian - Rozumiem, że możesz mieć zastrzeżenia co do uwag młodego stażem na forum . 2 dni na forum to faktycznie mało ale prawie dwa lata obserwacji poczynań forum i forumowiczów oraz doświadczenie w branży wydają się być wystarczające do tego, żeby zaproponować poprawienie pewnych obszarów najprężniejszego forum detailingowego w kraju.

Co do głosu "in public" to fakt - każda z grup ma prawo ale nie sądzisz przecież, żeby któryś z dystrybutorów wychylił się z uwagami odnośnie pracy moderatorów (niepodzielnie rządzących forum) i ryzykował utratę możliwości reklamowania się na najbardziej znanym polskim forum kosmetyki samochodowej. Po prostu dbają o swój biznes i przymykają oko na shit.

Odnoszę wrażenie, że piszemy o dwóch różnych zjawiskach - ja o samowolce i dyktaturze moderatorów a Ty o formalnościach odnośnie sprzedaży. Ja użyłem przykładu z działu "sprzedam" do pokazania w/w problemu.

 

Witold - w pełni się zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta, dział kupie/sprzedam to nie targ giełda czy inne masowe skupisko cyganów, którzy drą mordę, żeby się targować. Cena Ci odpowiada rezerwujesz/kupujesz, jeżeli nie to grzecznie klikasz X w prawym górnym rogu. Co poniektórzy, tak ostro negocjują 5 zł, jak by mieli sobie, życie za to poukładać.

 

Inna sprawa, kiedy sprzedający wyrazi chęć małej negocjacji ceny.

 

Eryczek, dobre miałem wrażenie czytając posty Frank Ocean, :good: Czyżby multi konto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie sądzisz przecież, żeby któryś z dystrybutorów wychylił się z uwagami odnośnie pracy moderatorów (niepodzielnie rządzących forum) i ryzykował utratę możliwości reklamowania się na najbardziej znanym polskim forum kosmetyki samochodowej.

 

pozostaje mi się uśmiechnąć - jest zgoła inaczej. między innymi dlatego uważam, że mówisz o abstrakcyjnym problemie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
to się nazywa IP

 

posiadanie kilku IP to raczej nie problem :P

 

za dwoma różnymi IP możesz się chować, swojej retoryki nie ukryjesz nawet za dziesięcioma ;)

 

[ Dodano: 18 Listopad 2012, 11:50 ]

jak w cywilizowany sposób można usunąć swoje konto z forum gdy kogoś znuży dyktatura chłystków.

 

na zdrowy rozum, nie zakładałbym kolejnego konta na takim forum :lol:

 

a skoro uderzasz w ten deseń, to radzę podczas dzisiejszych zakupów, kupić kolejną kartę do telefonu bo jak wrócisz to Frank Ocean będzie już pewnie "zapremiowany" kilkoma punkcikami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jeszcze denerwuje w dziale Sprzedam jak pojawia się oferta - piszę posta o chęcia zanabycia towaru a tutaj informacja niżej - Sprzedane użytkownikowi, który nie może pisać w temacie :dontknow:

 

Fajnie - tylko ci co nie mogą pisać tez może coś chcą kupić. A nie mogą czemu pisać? Ja mam cały czas staż wyświatlany 2 postów, mimo że napisałem 10x tyle - i kiedy będę mógł kupować na legalu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.