Skocz do zawartości

Pytania/prośby/pomysły do administracji


Amnes

Rekomendowane odpowiedzi

Na Forum użytkownicy dzielą się także doświadczeniami na temat różnych dodatków do detailingu np. okulary ochronne, rękawiczki. Wiadomo, że grzebanie w silnej chemii nie służy naszym dłoniom, zakamarki (kaleczenie dłoni), dekontaminacja (chemia na skórze), korekta maszynowa (odciski? ;) ). Dodatkowo na Forum mamy grono kobiece...

 

Może by tak mały pod-dział dot. pielęgnacji rąk :D Na pierwszy rzut oka brzmi zabawnie ale po zastanowieniu chciałbym wiedzieć co zrobić żeby nie mieć po tygodniu zabawy z autem rąk jak chłop oderwany od pługa... Są tematy z półnagimi paniami, tematy o pupie Maryni (co mi poprawiło humor :) ) to może taki... dość praktyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Forum użytkownicy dzielą się także doświadczeniami na temat różnych dodatków do detailingu
po zastanowieniu chciałbym wiedzieć co zrobić żeby nie mieć po tygodniu zabawy z autem rąk jak chłop oderwany od pługa...

No to dzielą się czy nie? Przecież napisałeś, że wszystko jest. Bo jest, tematy są głównie w "Kosmetyka aut Strona Główna » Narzędzia i środki pomocnicze » Inne". No to o co w końcu kaman? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadnym może być zrobienie poradnika i podklejenie. Nie wiem tylko kto może się tego podjąć, bo np. z okularami nie mam żadnego doświadczenia (poza tym, że tanie z marketu tylko wkurzają). Ostatnio Arekkaz wrzucał fajne Uvexy gdzieś.

 

Rękawice to prosta sprawa, nitrylowe i będzie dobrze. Krem do rąk? Trzeba spróbować co komu pasuje i jak się wchłania, indywidualna sprawa. Rękawice do polerki to też własny wybór, ja używam roboczych za 20 zł, jak widać w awatarze. Ale też nie zawsze, bo potem trzeba je ściągać do fibr, coby ich nie pobrudzić.

 

Piszę to dlatego, żeby zwrócić uwagę na bardzo indywidualne upodobania w tych kwestiach i fakt, że poradnik może nie mieć specjalnego sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, także trzeba by się zastanowić czy jest potrzeba... ja poddaję to pod rozwagę.

 

Moja Pani po kilku dniach roboty przy aucie odszczurza mi ręce peelingami, maseczkami i innymi siuwaksami.... efekt - bez sheetingu ale dobry :-]

 

Dlatego pomyślałem o Waszych spracowanych dłoniach Panowie i Panie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dajmy spokój, na tym forum siedzą (mam nadzieję) dorośli ludzie - jeżeli nie fizycznie, metrykalnie to mam nadzieję umysłowo, którzy wiedzą jak o siebie zadbać. To nie jest forum "piękniś.pl", żeby roztrząsać kwestie rodzaju kremu do rąk na obolałe dłonie po pracy. Równie dobrze mogę założyć temat "co na obolałe gnaty polecacie ponieważ po całym dniu latania z maszyną, kładzenia się, klękania, wicia się jak wąż przy aucie bolą mnie kości?" ale jaki jest sens zakładać kolejny wątek, który po 4-5 wpisach umrze?

Wiem, że okres jesienno-zimowy będzie sprzyjał pytaniom z kategorii "pod jakim kątem trzymać lancę żeby się nie ochlapać", "jakie buty dla detailera?", "jak mieszka detailer?" etc ale szanujmy czas swój, innych, moderatorów i administratorów bo ile można kilkać "ignoruj" albo sprzątać pobojowisko forumowe pomiędzy obozem tych, którym Colli przyciąga kurza a tych, których nie przyciąga. :evil:

 

Jeżeli chodzi o sam detailing to na tym forum wszystkie kwestie zostały w zasadzie już poruszone. Kwestia chęci przeczytania no i oczywiście czasu na czytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że okres jesienno-zimowy będzie sprzyjał pytaniom z kategorii "pod jakim kątem trzymać lancę żeby się nie ochlapać", "jakie buty dla detailera?", "jak mieszka detailer?" etc

 

No coś w tym jest ;)

Dlatego na czas jesienno / zimowy powinien być utworzony osobny temat

Który " na Wiosnę " CAŁY by lądował w koszu :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że taki temat zaproponowałem pół żartem pół serio. Wydaje się być praktyczny, faceci nie muszą znać się na kosmetyce dłoni ale dbać powinni (chociażby dla swoich Pań).

Lukwawa, ironiczne porównywanie do tematów typu "Jak trzymać lancę żeby się nie ochlapać" było zbędne :) Tak czy owak temat już był, umknęło mi to, pardon.

 

Natomiast jeśli mówimy o tematach potrzebnych lub nie to z pewnością do tych drugich zalicza się większość z "Luźnych rozmów". Ale nie samym chlebem (korektą) człowiek żyje, prawda? ;)

 

Żeby nie robić OT, ja ze swojej strony zamykam rzucą dziś propozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można by prosić o odblokowanie wątku o antyradarach, po uprzednim wyczyszczeniu go ze spamu?

Moim zdaniem całkiem fajna dyskusja się zrobiła o sprzęcie, gdyby nie zaczepki moralizatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • Moderator

Taka sugestia o wprowadzenie grupy pomiedzy Poczatkujacymi i Masterami.

Decydowac mialaby o tym liczba postow/punktow pomogl/staz na forum. Najlepiej jakas odpowiednia kombinacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sugestia o wprowadzenie grupy pomiedzy Poczatkujacymi i Masterami.

Decydowac mialaby o tym liczba postow/punktow pomogl/staz na forum. Najlepiej jakas odpowiednia kombinacja.

 

a może po prostu wprowadzić grupę Początkujący

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.