Skocz do zawartości

Pytania/prośby/pomysły do administracji


Amnes

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Przepraszam, że musieliście czekać na odpowiedź z mojej strony. Musiałem na spokojnie przeanalizowałem wszystkie informacje. Na początku chciałbym nadmienić, że nigdy nie przechowywaliśmy Waszych haseł w formie zwykłego tekstu, od początku istnienia Forum Kosmetyka Aut każdy z naszych skryptów koduje Wasze hasła.

Dziękuję za podesłanie informacji @Skav. Wyciek danych miał najprawdopodobniej miejsce przed 2012 rokiem, na co wskazuje ilość rekordów. Nastąpiło to najpewniej w wyniku wykorzystania luki w oprogramowaniu, z którego korzystaliśmy w tamtym okresie.

W osobnym temacie poinformuję Was o podjętych przeze mnie krokach.

Przepraszam wszystkich za zaistniałą sytuację.

____________________________________________________________________________

@vlodek2532, zauważyłem, że oboje korzystamy z benchmark.pl, a w zeszłym roku miał miejsce wyciek danych - https://www.benchmark.pl/aktualnosci/wlamanie-do-bazy-benchmark-pl-wyciekla-lista.html

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Administrator ja wycieków danych to przeżyłem już z 15. Pierwszy raz dostałem spam o autodetailingu. Co ciekawe otworzyłem na gołym kompie ten link i nie ma tam nic podejrzanego. Poradnik jak myć autodetailingowo auto. W czym haczyk? Autor pokazuje konkretnie jakimi środkami myje auto (najczęściej adbl) oraz załącza linki do nich - wszystkie do legitnego sklepu (ten akurat nie jest partnerem forum). Także nic nie mówię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vlodek2532  na twoim miejscu sprawdzilbym maila na https://haveibeenpwned.com/ gdzie co z twoim mailem, jezeli juz przezyl cholera wie ile wyciekow to może wartoby pomyślec o zmianie maila. Możliwe ze ktos poprostu dodał cie do jakiegos newslettera czy czegos podobnego, może z zwyklej złościwości, albo jakis % mu za to daja - albo ewentualnie jakas inna strona/sklep "sprzedala" (może nawet bez cudzysłowia) dane dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Skav to mail na którym rejestruje tylko mało istotne konta a jeszcze jeden do kompletnie nieistotnych - nawet na niego nie zagladam. Linked, banki, allegro, olx itp mam na gmailu więc mam to gdzieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Streat napisał:

 PSB i W&W

Podbijam. Jak KRD nie ma czasu na ogarnięcie tematu to jest pełno aktywnych użytkowników które pewnie chętnie by się tym zajęły. Nic tak nie będzie motywowało do robienia relacji niż  możliwość wygrania nagród, a co za tym idzie będzie co oglądać.

Kiedyś były konkursy co 3 miesiące, ostatnio był po 6 miesiącach, a teraz nie ma w ogóle... 

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie popieram nieco pomysł kolegi wyżej (ponad administratorem). 

Myślę że pora nieco odświeżyć gwardie moderatorów i niektórych wysłać na zasłużone "emerytury". Z całym szacunkiem ale Krzysztof ma 2 młodziutkich dzieciaczków, Piotr zrezygnował z Detailers Magic z braku czasu. Z aktywnych moderatorów zostali nam tylko Domel i Biały. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też z przyjemnością porywalizowalbym Pisałem do@krd, ale brak odzewu... Wiadomo, nikt z forum ślubu nie bierze, ale fajnie, gdyby coś się działo w tej kwestii. Jak napisano - jest konkurs, jest motywacja do dokumentowania swoich poczynań.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Streat @smerf91 @Tomas-sg @MMCzysci

Konkursy będą. Nie zapomniałem o nich. Nagród nie wyprzedałem 😄

Ten rok 2020 był dla mnie najbardziej aktywnym zawodowo czasem odkąd pracuję. I tak na dobrą sprawę nadal się to ciągnie. Cały czas mam w głowie KA.

Konkursy z 2020 na dniach puszczę.

  • Super 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Od wczoraj mam problem z przeglądaniem forum poprzez skrót nieprzeczytana zawartość. Po kliknięciu pojawia mi się taki błąd 

Screenshot_20210224_162755_com.android.chrome.jpg.f860bfca057632bf08a0266dee6e373a.jpg

Jak wchodzę przez poszczególne działy jest ok. Jakieś pomysły w rozwiązaniu problemu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.