Skocz do zawartości

Polerowanie kloszy lamp


Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczy je dobrze odtluscic/usunąć ewentualne resztki past i brudu. Przemyć jakimś szamponem lub APC (oczywiście do tego jakaś odpowiednio miekka mikrofibra aby nie porysować ogarniętych kloszy), potem  IPA lub zmywacz silikonowy i na to Trima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie/Panie

Lampy rozklejone środki psiknięte na czarno . Klosze umyte ludwikiem , a z zewnątrz wypolerowane i tryśnięte lakierem 2K.

Wszystko ładnie pięknie , a po tygodniu jest taki widok jak na zdjęciu . WTF ?

 

IMG_20180707_201615.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm trudno powiedzieć co jest nie tak bo nie wiadomo nawet czy to od zewnątrz zmatowiały cz od wewnątrz zaparowały. Przejedź kawałek klosza od zewnątrz pastą wykańczającą i zobacz czy to coś zmienia, żeby było wiadomo czy to zewnętrza czy wewnętrzna strona jest problemem. 

Jeśli zewnętrzna to może ten lakier 2K trafiłeś jakiś trefny. Ewentualnie spróbuj to jeszcze przepolerować i zobaczyć czy zostanie klarowne czy znowu zmatowieje.

Jeśli od wewnątrz to:

- albo zaparowane bo zbyt szczelne (sprawdź odpowietrzniki czy nie są zatkane)

- albo zakurzone bo np gdzieś jest coś nieszczelne i syf i kurz leci do środka (sprawdź wszelkie gumowe zaślepki żarówek czy są założone poprawnie)

 

Ja bym obstawiał problem z wewnętrzną stroną. Piszesz, że malowałeś środki - być może to efekt tego, że lakier do tego użyty jeszcze odparowywał/wysychał i klosz tak przyparował.

Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, powalla napisał:

Może zabrzmi złośliwie ale ...czy przypadkiem nie używałeś preparatu Tenzi do usuwania owadów ? 😉

Nie.

Lampy zostały rozłożone ponownie i od środka są matowe .

Czy oryginalnie są czymś zabezpieczane , a ja przy myciu wymyłem zabezpieczenie ?

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest mat w sensie bardziej brudu czy tak jakby papierem zmatowił plastik?

W sumie nie słyszałem nigdy aby klosz od wewnątrz miał zabezpieczenie - a zwłaszcza takie, które można zmyć.

Być może - jak pisałem wcześniej - lakier użyty do malowania środków - odparowywał jeszcze przez jakiś czas i to osiadło na kloszu. W sumie są to opary, które zawierają zapewne jeszcze jakieś rozpuszczalniki i może to właśnie lekko zmatowiło klosz.

Ja swoje klosze w Beemce zdejmowałem, myłem od środka i takich mecyji nie miałem. Ale też i nie malowałem nic w środku lampy.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmatowiałe jak by zostały potraktowane papierem.

Lampy były poskładane do kupy , i zabezpieczone papierem przed malowaniem lakierem aby nic do środka nie weszło . Jak już pisałem pojawiło się to dopiero po tygodniu.

Do sklejenia użyłem kleju butylowego . Na kloszu oprócz matu jest jakaś delikatna powłoka jak by trochę tłuste . Ciekawe czy to przypadkiem klej nie odparował i nie jest tu winowajcą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klej butylowy ale w formie tzw "sznura / wałka" butylowego? Bo generalnie takowy nie powoduje żadnego odparowywania itp. - swoje lampy kleiłem takim własnie butylem ale wyciskanym z tuby ii nic się nie działo z kloszami.

Ja miałem na myśli odparowywanie tego lakieru, jakim pomalowałeś środki lamp - o takiej operacji pisałeś. Może to właśnie TEN lakier/farba odparowywała. 

Ewentualnie może jeszcze to mycie Ludwikiem coś namieszało choć przyznam, ze nia bardzo wiem co. Wiem jednak tylko tyle, że mycie kloszy od wewnątrz ZAWSZE robiłem tak, że myłem jakimś detergentem a potem jeszcze przemywałem to IPA, żeby nie zostało od środka nic po detergencie. Może ten Ludwik nie był dokładnie wypłukany, pozostał i zrobił taki mat.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, polerowałem ostatnio po raz pierwszy w życiu lampy. Schemat był taki: papiery wodne 600, 800, 1200, 1500, 2000, 2500 potem megs 101 na średnim padzie RRC i Menzerna 4000 na miękkim padzie NATa. Maszyna DA Euroteca o skoku 9mm.

Najpierw robiłem lampy z Audi A6 i jestem zadowolony z efektu.

Przed:

xmz6h31.jpg

jxNSGJk.jpg

RqaLK9D.jpg

Po:

PwdwT2v.jpg

 

Potem robiłem lampy w BMW e60. Ogólnie efekt jest OK, ale w świetle widać rysy i mam kilka pytań. Po papierze i Megsie 101 na średnim padzie lampa wygląda tak (robione dwa przejazdy):

UHOGrjE.jpg

6e1yQm1.jpg

R8MQ7zA.jpg

Zrobiłem potem 50-tke i poprawiłem Menzerna 4000 na miękkim padzie i wyszło tak:

i5a3OPM.jpg

0jDPXyo.jpg

NxwfxPB.jpg

93l5HvQ.jpg

Czy to są rysy, które robi kombinacja pasty i pada, czy raczej nieogarnięty bałagan po papierze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej bajzel po papierze. Akurat lampy w e60 to jedne z tych, którym trzeba trochę więcej czasu poświęcić, żeby wprowadzić na glanz.

Aaaa - jak skończysz butelkę tej Menzerny 4000 to zamiast niej kup 3000 - daje ładny połysk (porównywalny z 4000) ale lepiej docina jakieś mini bajzle.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że 95% zdjęć efektów renowacji tutaj wrzucanych jest zrobionych w cieniu zamiast w jakimś ledzie, świetle żarówkowym albo słońcu. To prawie jak te foty, w których ludzie chwalą się połyskiem czarnego lakieru w ceniu w słoneczny dzień, kiedy ten lakier nawet mógłby być zmasakrowany i się tak odbijać. No offence ale byłby wyższy poziom, gdyby te zdjęcia ukazywały stan faktyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.