Skocz do zawartości

Polerowanie kloszy lamp


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
19 godzin temu, sztefan24 napisał(a):

@mati0618 ja z braku-laku jadę małym vonrockiem

https://allegro.pl/oferta/polerka-dwufunkcyjna-400w-50-75mm-15172126106

 

Ale papiery od 1500 w górę jadę ręcznie

I do niej mocujesz papiery i nią matujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jechałem lampę papierami ręcznie i od 1500 wzwyż praktycznie zostawiało te same rysy (oczywiście wymywalem pomiędzy gradacjami) mogła to być wina tanich papierów ? 🫢

Finalnie zmęczyłem te rysy poletka ale długo zeszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może ktoś miał podobny przypadek i pomoże mi potwierdzić czy to uwidocznienie wad lampy czy błędy przeprowadzenia renowacji.

Oddałem do spolerowania lampę która miała widoczne żółte plamy na górze, w środkowych partiach nie było zżółceń. Przy odbiorze bardzo się zdziwiłem, ponieważ na połowie lampy pojawiły się pajączki, coś jak pęknięcia, osoba która wykonywała pracę powiedziała że wcześniej tego nie było widać a teraz tylko się to pokazało ponieważ lampa jest klarowna. Nie chciałem w to uwierzyć i pan przy mnie spolerował kawałek, pęknięcia zostały, Mówił, że oryginalną powierzchnię zdzierał ręcznie przy pomocy papierów wodnych, następnie użył czajniczka od K2. Wg mnie wygląda to na wadę powstałą na wskutek całej operacji.

 

Zdjęcia przed i po.

20240319_084454.jpg

20240319_084459.jpg

20240320_095036.jpg

20240320_095042.jpg

20240320_095051.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nawet na fotkach PO widać, w lampie punktowo, że to jest nie do polerowane. Co do samych pęknięć niech się wypowiedzą Ci co robią z nimi na codzien, ale widać że przed tego nie było. Może zagrzał plastik i prysnął IPA czy innym odtłuszczacze i zareagowało.... 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak przegrzana lampa plus właśnie IPA zrobiła krzywdę:) gorzej bo te pęknięcia wyglądają jak na przelot...plus jakby ta lampa była dosyć mocno przyciskana w tych miejscach największych pęknięć 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pitoli bzdury. Na zdjęciu przed robotą w okolicach soczewki widać, że nic nie było popękane. Nie było tam na tyle zamglone, by uznać, że pęknięcia były już wcześniej. Na zdjęciu po już te spękania widać. Odwalił manianę i tyle. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się, że stare plastikowej klosze posiadają pęknięcia w strukturze materiału, ale widać już te defekty przed polerowaniem i jest to nie do usunięcia. Wtedy przed przystąpieniem pracy powinieneś dostać taką informacje, że może tak zostać i nie da się tego usunąć.
 

W tym wypadku, na zdjęciach, przed renowacja tych pajączków nie widać. Więc jest to wina wykonującego usługę, błąd w sztuce. Po skończonym polerowaniu, lampa była nagrzana, gorąca. Psiknął na to IPĄ lub innym odtłuszczaczem i zniszczyło klosz. (odtłuszcza się zawsze zimną lampę w przeciwnym wypadku efekt jest taki jak na foto)

Niestety uszkodzona jest już struktura klosza- inaczej mówiąc zniszczenia poszły w głąb tworzywa. Więc to, że przy Tobie matowałe i polerował, nic nie da, ten proces jest już nie odwracalny. Wracaj na reklamacje, Lampy do wymiany lub klosze.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wypolerowaniu lamp widać takie odpowiedniki hologramu jak na lakierze. Papiery 800,1000,1200,1500,2500 i 3000.

Polerowanie kraussa mini rotacja,futro flexipads i Koch h9 potem twarda biała gąbka i też Koch h9 potem czerwony NAT i honey 2, na koniec czarny NAT i Honey 3+. Lampa nie była nawet ciepła w czasie polerowanie. 

Jakie obroty .są właściwie dla tej mini polerki? Maxymalnie leciałem na 2 biegu,nieraz 2,5-3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze lampy szlifowałem ręcznie papierem wodnym pod czajnik. 

Kupiłem sobie oscylacje i papiery indasa 360-1500. 

Jednak są to papiery suche, czy można nich korzystać i nie narobią mi one szkody? Czy na 1500 można kończyć czy trzeba jechać jeszcze mocniej w górę do 2000 lub jeszcze wyżej 

Screenshot_20240323_140454_pl.allegro_edit_287218969775444.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.