Skocz do zawartości

Polerowanie kloszy lamp


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, chris18404 napisał:

Ile potrzeba sztuk każdej gradacji papierów wodnych kupić na komplet lamp? Są papiery które mają rozmiary 20cm na 20cm.

To potnij na mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że trzeba pociąć ale czy po jednym arkuszu starczy? 

To tak groszowe sprawy, że warto wziąć więcej.

Arkusz wystarczy na długo. No chyba, że robisz 1 komplet lamp dziennie.

 

Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o mnie chodzi to wychodzi to mniej więcej tak, że arkusz 23 x 28 cm przecinam w poprzek na 4 paski. Przy lampach standardowo zmęczonych, bez jakichś głębokich uszkodzeń przeważnie wychodzi po 2 takie poprzeczne paski na jedna lampę (biorąc pod uwagę, że szlifuję takim paskiem z wykorzystaniem obu jego stron). Dużo też zależy jakie lampy robisz bo niektóre mają bardzo twarde lakiery (Audi, niektóre Skody, niektóre BMW) i wtedy może zejść dużo więcej na jedną lampę.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam możliwość zastosowania dwóch wosków do zabezpieczenia lamp Collinite 476 lub Collinite 845

Który z tych mogli by koledzy mi polecić do zabezpieczenia, wiem że nie będzie to super zabezpieczenie ale zawsze to jakaś alternatywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, astra_garage napisał:

Tak tak różnica tylko w tym że jeden w postaci twardego wosku a drugi w formie ciekłej :) 

Zastosuj po jednym rodzaju na jedna lampę i zobacz co dłużej będzie siedziało dzięki temu będziesz wiedział na przyszłość który spełni lepiej swoje zadanie :) 

Dzięki:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj trafił do mnie trochę inny pacjent - owiewka GIVI do skutera. Właściciel narzekał, że jak jedzie wieczorem to światła aut są rozproszone i oslepiaja. Owiewka miała masę swirli i wyglądało to na niewłaściwe mycie jej - albo zbyt twarde szmaty lub papier albo niezbyt czyste szmatki. Od wewnątrz owiewka była bardziej zjechana niż na zewnątrz.

 

PicsArt_04-15-03.05.34.jpg

PicsArt_04-15-03.06.36.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, rafalk napisał:

Manolito77, a jak to wyszło w słońcu, jest idealnie?

Tak ale trochę musiałem nad tym posiedzieć. Wcześniej LED pod różnymi kątami, na słońcu itp żeby mieć pewność, że jest tak jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta owiewka to surowy plastik, niezabezpieczony lakierem bezbarwnym. Poszły papiery 800-1200-1500 (śmiem twierdzić, że nawet wystarczyłoby przejechanie 1200-1500 ale zrobiłem 800tkę dla pewności) i na to po kilka przejazdów Menzerna FG400 i Menzerna FF3000. Owiewka była od wewnątrz zdecydowanie bardziej przeorana niż po zewnętrznej stronie.

Na koniec z obu stron poszedł Megs Headlight Protectant i na to jeszcze wosk Soft99 Fusso Coat - będzie trochę łatwiej utrzymać "szybkę" w czystości.

i może przez chwilę będzie ta szybka ładna bo jak właściciel zacznie ją czyścić tak jak do tej pory to za rok wróci do stanu sprzed korekty.

Pzdr.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy pacjent - lampy w Passerati. Robota była można powiedzieć premierowa bo pierwszy raz testowałem maszynę Metabo SXE400 (do tej pory w większości szlif papierami ręcznie na mokro) oraz pad tnący z mikrofibry (do tej pory ciąłem na początku futrami)

1. Papiery 600 - 800 - 1200 - 1500 na sucho na maszynie Metabo SXE400 (bardzo fajnie się nią pracuje - poręczna, niezbyt ciężka i przyspiesza pracę)

   + 600-tkę po maszynie jeszcze przejechałem 600-tką ręcznie na mokro (oczywiście zakamarki/narożniki po maszynie też trzeba było ręcznie dokończyć)

2. Menzerna FG400

  + pad mikrofibrowy NAT (świetną robotę robią te mikrofibrowe pady - tną jeszcze lepiej niż futro tylko trzeba pilnować temperatury bo bardziej nagrzewają plastik/podłoże

  + pad gąbkowy

3. Menzerna 3000 + pad gąbka 3M

Wyszło idealnie - jedynie lewa lampa trochę bardziej przykurzona od wewnątrz. Czas samej roboty zamknął się w 2 godzinach co jest bardzo sprawnym wynikiem.

 

vI7lUv7.jpg?1

e37vUd2.jpg?1

 

vTSblnf.jpg?1

p0fWBdT.jpg?1

 

5gSjrTO.jpg?1

r1K2qhp.jpg?1

 

Qerlif5.jpg?1

Uk7m2FF.jpg?1

 

COXmES4.jpg?1

iN7MYjg.jpg?1

 

n7fG86r.jpg?1

U1WBLDV.jpg?1

Od jutra inny pacjent - mojego kumpla Mietek W211 Sedan - cały do przepolerowania bo kupił niedawno i truje mi już od jakiegoś czasu żebym mu to ogarnął bo lakier pełen swirli po myjniach i kilka bardziej widocznych rys na klarze..

Mam nadzieję, że do wieczora w sobotę zakończę temat. Parę zdjęć na pewno zrobię ale jakiejś mega sesji foto robił nie będę bo czasu trochę szkoda.

Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Manolito77 napisał:

Wczorajszy pacjent - lampy w Passerati. Robota była można powiedzieć premierowa bo pierwszy raz testowałem maszynę Metabo SXE400 (do tej pory w większości szlif papierami ręcznie na mokro) oraz pad tnący z mikrofibry (do tej pory ciąłem na początku futrami)

1. Papiery 600 - 800 - 1200 - 1500 na sucho na maszynie Metabo SXE400 (bardzo fajnie się nią pracuje - poręczna, niezbyt ciężka i przyspiesza pracę)

   + 600-tkę po maszynie jeszcze przejechałem 600-tką ręcznie na mokro (oczywiście zakamarki/narożniki po maszynie też trzeba było ręcznie dokończyć)

2. Menzerna FG400

  + pad mikrofibrowy NAT (świetną robotę robią te mikrofibrowe pady - tną jeszcze lepiej niż futro tylko trzeba pilnować temperatury bo bardziej nagrzewają plastik/podłoże

  + pad gąbkowy

3. Menzerna 3000 + pad gąbka 3M

Wyszło idealnie - jedynie lewa lampa trochę bardziej przykurzona od wewnątrz. Czas samej roboty zamknął się w 2 godzinach co jest bardzo sprawnym wynikiem.

Pady też szły na SXE400 czy tylko matowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 2 dniach żmudnego cięcia Sonaxem Cutmax (moja premiera z tą pastą i chyba będzie to moja ulubiona pasta mocno tnąca), Mietek przygotowany do dzisiejszego lizania Menzerną 3000 i woskiem Soft99 Fusso Coat.

G3HEeDw.jpg?1
 

6RddN7x.jpg?1

MdXO0gg.jpg?1

TvGnIEk.jpg?1

FEHvCg0.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.