Skocz do zawartości

Szampon bez wycierania albo Waterless i Rinseless


Rekomendowane odpowiedzi


Mi tez potrafi się mazać podobnie jak Wolfgang niebieski z SIO2

Szczególnie jak myje lekko brudne auto bez wcześniejszego prewasha. Mam wtedy wrażenie jak bym rozmazywał LSP z poprzedniego mycia w moim przypadku jakiś qd.

Wydaje mo si ze mazanie ogólnie może być związanie z dodatkiem SiO2 dlatego wole używać czystych szamponów.
Dokładnie identyczna sytuacja. Próbowałem jeszcze wspomagać się qd na bazie też echo ale nic to nie dawało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 5.12.2022 o 08:44, Grzechu23 napisał(a):

@CAR CRAZY Czy w takim razie można prosić w jakich stężeniach używać go do w/w czynności ze zdjęcia? Szyby, interior, QD, waterless itd. Czy dla wszystkich pozycji jest to 1:256 ?

Do wnetrza według mnie 1:15 robi niesamowitą robote na plastikach i szybach 😄 Póki co moj numer 1 jezeli chodzi o waterlessy do wnetrza. Stopień domywania kozacki jest. 

 

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 godzinę temu, D@ViD napisał(a):

Czy, ktoś coś o tym rinseless?

 

Godzinę temu, Bapko napisał(a):

@Domel Ty chyba ostatnio bawiłeś się wspominanym Adam’sem

Ja używam praktycznie "dzień w dzień". Jakos Echo mnie nie przekonuje a po ONR czuje niedosyt. Adam's ma fajny kolor w wiadrze i ładny delikatny zapaszek. Świetnie się dociera i odparowuje. Dobrze mi sie nim szyby myje, Myje opłukane i spianowane auta wiec duzo tego nie ma na lakierze w garazu nie mniej jednak jakims cudem w wiadrze duzo syfu jest - wiec działa 🙂

 

 

 

2022-11-01-15-11-35.jpg

Wkręciłem się w zimowe mycie Rinseless więc będę sprawdzał też inne produkty 🙂

 

Potem jeszcze ET na oponki i jest cacy 😄
2022-10-18-19-43-20.jpg


2022-10-18-19-47-15.jpg


2022-10-18-19-47-18.jpg

 

2022-09-30-18-41-28.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel - niestety nie posiadam. Na razie mam zapas szamponów Griot's i McKee's 37  i nie szukam nic więcej. Jak mówi Mike Phillips: "Doesn't matter which product you use, just find a product you like an use it often" 😁

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2022 o 16:54, Pimps napisał(a):

A czy ktoś z Was próbował np. oprysk zrobić WOLFGANG a mycie ONR, lub podobne krzyżówki?

Dziś popełniłem rinselessa, jako oprysk ONR, mycie właściwe Wolfgang. Elegancko i bez problemów. Żadnego mazania, tępienia itd. Nie pogryzły się.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, zeea napisał(a):

Z ciekawości przy takiej pogodzie jak macie nalepiony brud, piach na aucie robicie jakiś prewash przed rinseless'em czy tylko oprysk z szamponu a potem mycie właściwe? 

Tylko wcześniejsze płukanie wodą pod ciśnieniem i dopiero mycie. Jeśli robię prewash, to jako oczyszczanie doraźne - zamiennik właściwego mycia bez spłukiwania. Warunek - temp. na plusie, lub zero. Jeśli jest na minusie - odpuszczam cokolwiek, gdyż mam nieogrzewany garaż.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
16 minut temu, zeea napisał(a):

Z ciekawości przy takiej pogodzie jak macie nalepiony brud, piach na aucie robicie jakiś prewash przed rinseless'em czy tylko oprysk z szamponu a potem mycie właściwe? 

Tak, Ja mam myjnie prawie, że pod garażem, więc robię pełne opłukanie - ewentualnie pianę czy tam prewash, a pod samym garażem jeszcze spłukanie brudu dojazdowego - myjką Karcher OC3 lub Gardeną Aquaclean i w samym garażu już mycie Rinseless'em

12 minut temu, Eidos71 napisał(a):

Jeśli jest na minusie - odpuszczam cokolwiek, gdyż mam nieogrzewany garaż.

Ja też, Jak mróz to odpuszczam.

Godzinę temu, Eidos71 napisał(a):

@Domel - niestety nie posiadam. Na razie mam zapas szamponów Griot's i McKee's 37  i nie szukam nic więcej. Jak mówi Mike Phillips: "Doesn't matter which product you use, just find a product you like an use it often" 😁

Ok wziołem - będzie jakieś odniesienie do Adams'a.

Kiedyś jeszcze Griotsa i McKey trzeba pomęczyć 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zeea napisał(a):
Z ciekawości przy takiej pogodzie jak macie nalepiony brud, piach na aucie robicie jakiś prewash przed rinseless'em czy tylko oprysk z szamponu a potem mycie właściwe? 


Najpierw pre-wash u mnie to wyglada tak. Myjnia bezdotykowa, piana, spłukanie. Jadę pod blok i myje rinseless. Dziś udało się umyć pomimo temperatury blisko zera.

Dziś pierwsze mycie ADS rinseless wash. Zapach z butli dość chemiczny, nieprzyjemny ale już podczas mycia praktycznie niewyczuwalny. W porównaniu do Wolfganga różowego jest o wiele lepiej, a najprzyjemniejsza woń była z ONR. Mycie 40ml na ok. 10 litrów wody z BBS. Poślizg troszkę słabszy niż w przypadku Wolfganga, ale z reguły był mniej rozcieńczony(rozcieńczenie qd). Przy dzisiejszych temperaturach bliskich zera bardzo ładnie odparował. Do osuszania użyłem Ceramic Detailer od Gyeona.

5736F52A-2293-49DB-843B-BABA63BD86F1.jpeg

761D59BC-7D4A-4C66-AB6A-48FEBD1362FC.jpeg

  • Lubię to 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pozwolę sobie wywołać @Domel w sprawie Absolute rinseless - widziałem, że dołączył do arsenału

Działałeś już coś? Jakieś pierwsze wrażenia? Korci mnie jak nie wiem, żeby zamówić mimo, że swoich rinselessów nie przerobię pewnie nigdy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
24 minuty temu, Adrian89 napisał(a):

Działałeś już coś? Jakieś pierwsze wrażenia? Korci mnie jak nie wiem, żeby zamówić mimo, że swoich rinselessów nie przerobię pewnie nigdy emoji38.png

Tylko raz użyłem więc zobaczymy co dalej ale produkt ma kremowa konsystencje - taka gęstą - trzeba zamieszać wiadro. Myłem w 0st. Ślisko pod gabką BRS. Efekt podobny jak po ONR - takie smugi, które podnoszą brud. Domywanie bez zarzutów. Zostawił mi  połyskujący lakier. Osuszanie w tej temp fatalne - no ale to wina temp i wilgotnosci w garazu. Pierwsze uzycie bez zastrzeżeń ale potrzeba wiecej czasu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem właśnie na recenzjach yt, że konsystencje ma gluta bardziej chodziło mi o domywanie, poślizg, dopłukiwanie medium w porównaniu z innymi graczami. Albo poczekam na więcej info albo sam zdąże wytestować, ale prawdę powiedziawszy chyba nawet wiem co będzie pierwsze…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 19.12.2022 o 12:22, Adrian89 napisał(a):

Widziałem właśnie na recenzjach yt, że konsystencje ma gluta emoji2.png bardziej chodziło mi o domywanie, poślizg, dopłukiwanie medium w porównaniu z innymi graczami. Albo poczekam na więcej info albo sam zdąże wytestować, ale prawdę powiedziawszy chyba nawet wiem co będzie pierwsze… emoji23.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wczoraj bawiłem sie nim drugi raz i warunki juz byly o wiele lepsze. Temp w garazu 5 stopni. Ciepla woda w wiadereczku. Tak zauważyłem bardzo duży poślizg. BRS pieknie ślizgał się po lakierze. O wiele lepszy poślizg niz u Adamsa. Czy to + czy - . Dla mnie objetne ale bylo to mega wyczuwlane. Na lakierze zostaje taki jakby film. Ale dotarcie twisted pile - bez problemu. Na to nalozylem jeszcze Turtla Wet Wax i oba produkty mialy ze soba synergię w dotarciu 😄 Domywanie? Zero problemów.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
21 minut temu, Adrian89 napisał(a):

@Domel a jak BRS po myciu? Wyglądała jak po ONR (jak emoji90.png) czy ładnie się wypłukuje jak po mckee’s?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

U mnie zero problemów z BRS. Prewash i spłukanie to podstawa, ale zawsze chociażbym nie wiem jak wypłukiwał i gdzie zawsze pod grit guardem troszeczkę ziarenek piasku jest 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zero problemów z BRS. Prewash i spłukanie to podstawa, ale zawsze chociażbym nie wiem jak wypłukiwał i gdzie zawsze pod grit guardem troszeczkę ziarenek piasku jest

Bardziej chodzi mi o to, że tak wyglądała gąbka po myciu griotsem

98e0441f9afcbd39216e018bc6a463e1.jpg

Auto po „prewashu” na bezdotyku (piana kilka minut + płukanie). Zwyczajnie kombinacja jakiegoś barwnika w szamponie, reszta filmu drogowego i polimery, które nie chciały oddać gnoju z medium


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 godziny temu, Adrian89 napisał(a):

Bardziej chodzi mi o to, że tak wyglądała gąbka po myciu griotsem emoji1.png

Łoo kurde - Twoja wygląda jak wyciorana w błocie ! 😄

Nie no moja czerwona po myciu wygląda normlanie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.