Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, marcelus napisał:

Miałem finisa, DSW jeszcze mam. Dziwna sprawa z tym poceniem DSW, mam srebrne auto więc może tego nie zauwylem, ale kładłem też na ciemny lakier Toyoty i nic takiego nie wystąpiło. Zapach dla mnie obydwu mocno na minus, bardzo blisko im do Fusso chociaż Finis śmierdzi mniej. Na pewno są oba są trwałe. 

Finis pachnie jak zwykły nieperfumowany wosk 🙂 dsw ma zapaszek zozpuszczalnika ale niewyczuwalny przy pracy. Śmierdzi ten trzeci 😉

16657680458256518207949634083568.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Szybkie pytanie. Chce zabezpieczyć lakier przed zimą.

Co wybrać?

Collinite 476s czy BH Finis ?

Biały lakier, 5 letni Vw Polo.
Finis.
Będzie Pan zadowolony. Ładnie szkli lakier, za bardzo dobrą trwałością

Wysłane z mojego SM-A105FN przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Który wosk da większą szklistość:

- HoW Sapphire, 

- Funky Witch Paradise Gloss, 

- Good Stuff Show Wax? 

Wosk będę kładł na Prima Amigo, ma to być totalnie letnia kanapka, a trwałość jest bez większego znaczenia, wystarczy że poleży z 3 tygodnie, co weekend i tak będę boostował go QD. Planuje przetestować z wybranym wyżej woskiem te trzy QD: CC water gold, Carpro Elixi, FW Botox i może dodatkowo Chemotion QD. 

Który wosk da wyjściowo najlepsze szkło? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

cześć. 

auto ma 2 lata. kolor niebieski metalik (skoda). 

po odebraniu z salonu nałożona ceramika od CarPro (wraz z wcześniejszym przygotowaniem) i następnie co jakiś czas odżywiania Reload'em. 

auto myte z wiadra. 

 

Teraz chciałbym zabezpieczyć juz samemu ale jakimś solidnym woskiem.

Na wstępie dekontaminacja, deironizacja, odtłuszczanie. 

teraz pytania. 

1. przygotowanie pod wosk:

a. Angelwax Perfect Polish

czy

b. Meguiar's Hybrid Ceramic Pre-Wax

czy

c. cos innego polecicie? 

2. wosk:

a. Meguiar’s Hybrid Ceramic Liquid Wax

czy

b. BILT-HAMBER Finis Wax

czy

c. cos innego polecicie? 

3. Q.D.

a. proszę o polecenie

 

 budżet +/- 250

wosk ma byc łatwy w aplikacji oraz docieraniu, aby wytrzymał te 2 miesiace a qd najlepiej jakis atomizer do spłukana woda. 

dziekuje 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fosaa to CarPro to już definitywnie nie żyje po 2 latach? Która konkretnie to była powłoka?

Bo jeżeli coś tam jeszcze funkcjonuje, to rozważ wosk, który jest oparty o Sio2. Super by się w takim przykryciu dogorywającej powłoki sprawdził Gyeon Wax (zmieścisz się w budżecie z dużym zapasem, ale faktycznie przydałoby się czymś liznąć lakier wcześniej). Możesz zastosować combo CP essence + wspomniany Gyeon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mumins napisał(a):

@fosaa to CarPro to już definitywnie nie żyje po 2 latach? Która konkretnie to była powłoka?

Bo jeżeli coś tam jeszcze funkcjonuje, to rozważ wosk, który jest oparty o Sio2. Super by się w takim przykryciu dogorywającej powłoki sprawdził Gyeon Wax (zmieścisz się w budżecie z dużym zapasem, ale faktycznie przydałoby się czymś liznąć lakier wcześniej). Możesz zastosować combo CP essence + wspomniany Gyeon. 

carpro 3.0 uk

mimo ze myje szamponem odtykajacym efekt w porównaniu do roku od nałożenia jest mizerny. 

na masce woda stoi w jednej duzej tafli,z drzwi spływa bo duzy kąt. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fosa napisał(a):

carpro 3.0 uk

mimo ze myje szamponem odtykajacym efekt w porównaniu do roku od nałożenia jest mizerny. 

na masce woda stoi w jednej duzej tafli,z drzwi spływa bo duzy kąt. 

 

Pytanie jak dbałeś, ile jeździłeś, jak garażowałeś itp. ale faktycznie 2 lata dla jednej warstwy CP UK 3.0 to taki okres graniczny i można dać jej już spokój. Essence zdejmie resztki powłoki i zrobi przygotowanie pod nowe zabezpieczenie. Chyba, że pójdziesz w jakiegoś spray-coata, typu Cancoat. Też się zmieścisz w budżecie przy małym essence. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mumins napisał(a):

Pytanie jak dbałeś, ile jeździłeś, jak garażowałeś itp. ale faktycznie 2 lata dla jednej warstwy CP UK 3.0 to taki okres graniczny i można dać jej już spokój. Essence zdejmie resztki powłoki i zrobi przygotowanie pod nowe zabezpieczenie. Chyba, że pójdziesz w jakiegoś spray-coata, typu Cancoat. Też się zmieścisz w budżecie przy małym essence. 

dbałem, solidnie tj co 2 tyg mycie z wiadra i co 3 (a po roku) co 2 miesiące nakładałem reload (bo juz zauważyłem ze woda słabiej spływa i szklistosc nie ta). 

co tydzien płukanie sama wodą na myjni. 

auto nie było garażowane i przejechało 15tys km. 

nałożone 2 warstwy byly. 

kolega na pasacie dokładnie takie same odczucia, jemu dalem resztę powłoki bo zostało 

GYEON Q2 WAX: na niego okresowo jakiś qd? 

dzieki za odzew 👍

20220409_150451.jpg

20220409_150425.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

@fosa różnica w etykiecie... chyba że ktoś ma kilkuletnie woski na stanie, Nowe są białe etykiety

W dniu 30.05.2017 o 15:06, ktm950 napisał(a):

ilku godzinach obowiązkowo trzeba przetrzeć jeszcze raz lakier.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Krzynio_spafreak napisał(a):

@fosa napisz do @Tomas-sg albo @antek1987 czy coś mają na sprzedaż a na pewno dobrze doradzą i ceny 🤌

Nie no chłopak tutaj szuka czegoś co "podbije" powłokę. A z tego co wiem gyeon wax miał na celu zastąpienie topcoata gyeona 😉 więc to będzie chyba najlepsza opcja a akurat tego nie mam. Kiedys miałem w fajnej cenie a obecnie masz sztukę dla Łukasza i tylko czeka na wyższe temperatury 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
6 godzin temu, fosa napisał(a):

 

GYEON Q2 WAX: na niego okresowo jakiś qd? 

 

BAAAARDZO fajny wosk. U mnie wielokrotnie sprawdzony na CP Essensie.

QD, większość syntetycznych będzie dobra. Pozostając przy marce Gyeon, mogę polecić Cura co 4-5 mycie i QD Ceramica "na codzień" i masz zestaw marzenie.

  • Lubię to 2
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.