Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Tedek564 napisał:

Polecacie jakiś wosk o własnościowych antykorozyjnych lub inny specyfik aby zabezpieczyć przed korozją rysę która znajduje się na drzwiach? Na razie nie mam kasy na lakierowanie.

 

2 godziny temu, penkus5 napisał:

@Tedek564 Każdy wosk tworzy powłokę odpychającą wodę,  więc zabezpiecza przed korozją.  Nie istnieje natomiast wosk neutralizujący rdzę,  takich cudów nie ma 😅

Ogólnie woski przed korozją o ile chronią to niewiele albo wcale.

Rzeczywiście wyjątkiem (wg producenta) jest Bilt hamber, który ma całą linię produktów antykorozyjnych

https://bilthamber.com/product-category/anti-corrosion/

ale w tej kategorii nie testowałem.

 

Jeżeli ma być tymczasowe i skuteczne rozwiązanie, zrób albo zaprawkę lakierniczą albo pomaluj prawdziwym inhibitorem korozji.

 

Dla przykładu APP R-stop. Ten testowałem.

Powinieneś znaleźć sporo recenzji, jest dość tani

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się że taki rstop trzeba polakierować.

Doświadczenia z woskiem fireball Graphene? Vawielm się na elementach i za Chiny to się nie dociera. Hologram nawet po 20-30 minutach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tedek564

Jak pokryjesz inhibitorem miejsce na lakierze, po krótkim czasie zmieni swoją barwe na czarną/ciemny granat. Po ok. 2/3h wg zaleceń producenta można nakładać kolejne warstwy. Przed użyciem polecam poczytać instrukcje/karte tech. bo produktu mogą się różnić zaleceniami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tedek564 jak kosmetyk to autobalm. Rsopa bym się nie bał. Bez jaj. Jak masz przedarte do blachy to robiłbym zaprawkę. Rstop. Jakiś podkładzik, zaprawka na górę. Wszystko pędzlami ogarniesz. Pewnie pięknie nie wyjdzie jak nie masz doświadczenia ale przynajmniej nie będzie tego jadło. Na jakim elemencie karoserii to masz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tedek564

Przeczytałem Twój post powyżej to: jeśli to świeża rysa do gołej stali/aluminium/ocynku bez rdzy to inhibitor Ci względnie nic nie pomoże. Jak sama nazwa wskazuje działa on na resztki niedoczyszczonej rdzy. Jak go dasz nie zaszkodzi, może pomóc. 

Najlepiej jak byś wstawił fotke tego uszkodzenia. Tu wielkiej filozofi nie ma, kup zaprawke, pobaw sie troszke z tym i jakoś wyjdzie. Jeśli koniec końców i tak myslisz o lakierniku to zaryzykowalbym samemu to naprawić, a nóż widelec wyjdzie wporządku 😁

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, analyzator napisał:

@Tedek564 jak kosmetyk to autobalm. Rsopa bym się nie bał. Bez jaj. Jak masz przedarte do blachy to robiłbym zaprawkę. Rstop. Jakiś podkładzik, zaprawka na górę. Wszystko pędzlami ogarniesz. Pewnie pięknie nie wyjdzie jak nie masz doświadczenia ale przynajmniej nie będzie tego jadło. Na jakim elemencie karoserii to masz? 

tylne prawe drzwi.

 

@zeea podpowiesz mi jakie elementy kupić. Zaprawka z kodem lakieru już wiem, ale co jeszcze, bo chyba pod zaprawkę trzeba jeszcze coś zaaplikować?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tedek564 Rstop, podkład,  zaprawka. Jeśli zaprawka to czysty lakier,  to na koniec jeszcze bezbarwny (czasami są mieszane).  Przynajmniej ja tak robiłem,  jeśli coś nie tak to proszę mnie poprawić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2022 o 14:29, ghost napisał:

W weekend uroczystość i samochód ma prezentować się super. Z drugiej strony zima się zbliża i trzeba go zabezpieczyć. Głowiłem się czy można ten temat pogodzić na czarnym uni.

...  Dodo Juice Scarlett Fever....

Update i spostrzeżenia po 2 tygodniach.

Po aplikacji na bogato, strona ustawiona w kierunku słońca zachodziła mgiełką i się wypacała. Gdy już odparowały wszystkie rozpuszczalniki docelowe dotarcie załatwiło sprawę.

Sporo ostatnio padało. Hydrofobowość na bardzo dobrym poziomie, krople kształtne.

Szybkość zrzutu wody podczas jazdy przyzwoita, ale do najlepszych jak Gyeon wax (w pierwszej fazie), Soft99 Water block, Zymol, Infinity wax... zdecydowanie brakuje.

Na lakierze czarne uni, atutem tego wosku "zimowego" jest wygląd. Samochód prezentuje się bardzo dobrze w takim ubraniu.

Trwałość w trakcie obserwacji. Aplikowałem by samochód dobrze się prezentował i był trwale zabezpieczony. Pierwszy warunek spełniony, druga część w podsumowaniu za kilka miesięcy 🙂 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, marcelus napisał:

Jasne auto, Wolfgang DGPS na cleaner z Mc's37 da radę czy lepiej jednak dedykowany cleaner?

Z obydwoma współpracuje doskonale. (przetestowane)

Jeżeli lakier ma więcej defektów możesz iść w Wolfganga PPE.

Jeżeli jest w idealnym stanie to dowolny.

Z punktu widzenia technicznego i praktycznego możesz wybrać dowolny z powyższych.

 

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bilt Hamber Double Speed Wax czy Tonyin Ceramic Crystal Coating Wax Cherry? Chciałbym duża puszkę, żeby wytrzymał zimę ale i żeby sobie latem powoskować. Widziałem że Tonyin ładnie maskuje, o BH DSW nie wiem za wiele. Co byście doradzili? Auto czarny metalik, lakier bez korekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dejmian93 DSW miałem. Ma bardzo dobre opinie, natomiast to jak mi się pocił to doprowadziło mnie do szewskiej pasji. Zymol Glasur sie tak nie pocił jak on. Dla mnie to dyskwalifikacja na ciemnym lakierze. Pomyśl o samplerze Finisa zamiast niego, zrobisz z tego troche aut. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dejmian93 napisał:

Bilt Hamber Double Speed Wax czy Tonyin Ceramic Crystal Coating Wax Cherry? Chciałbym duża puszkę, żeby wytrzymał zimę ale i żeby sobie latem powoskować. Widziałem że Tonyin ładnie maskuje, o BH DSW nie wiem za wiele. Co byście doradzili? Auto czarny metalik, lakier bez korekty.

Trzeci głos na BH Finis.

W ciemno też zgaduję, że będzie mniej szkodliwy od chińskich wosków (patrz piktogramy)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, damiano2007 napisał:

A gdzie się kupi duża puszka finisha?

jeśli już to SCS. Ale sprawdziłem - nie ma na stanie. Ile chcesz tym aut smalcować? Wosk wspaniały ale dalej nie skończyłem sampla. Tony też fajny. DSW też fajny ale finis fajniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem finisa, DSW jeszcze mam. Dziwna sprawa z tym poceniem DSW, mam srebrne auto więc może tego nie zauwylem, ale kładłem też na ciemny lakier Toyoty i nic takiego nie wystąpiło. Zapach dla mnie obydwu mocno na minus, bardzo blisko im do Fusso chociaż Finis śmierdzi mniej. Na pewno są oba są trwałe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.