Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

@MMCzysci szpachla odpadała, z plastików łuszczył się lakier, nie wchodziła dwójka. Szkoda, że wziął do odcinka taki egzemplarz. Może taki był zamysł, żeby zdenerwować alfiarzy - jeśli tak to słusznie, bo są mega irytujący 😉 Uwielbiam Alfę za modele produkowane przez całe lata 90, ale fanbase tej marki to porażka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kuba1 @imola33 ale ja nie twierdzę że nattys to słaby wosk. Nawet tego nie wiem bo tylko trochę się nimi pobawiłem. 

Ale jest na nich jasno napisane caution .. solvents ... potem żeby nie wywoływać wymiotów 🙂 co nie znaczy że rozpuszczalnikiem jest banzyna. Ale znaczy, że nie jest to sztuka najwyższa.

Zapach. Obecny. Oczywiście że  wprost sztuczny. Miły przy aplikacji. Daleki od topowego. 

Bo. Taki sholl pachnie kakao bo ma w składzie kakao, nattys pachnie gumą balonową ale zakładam, że jej w składzienie nie ma 🙂

I dalej nie twierdzę że to zarzut do wosku. Ustalam boisko 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator teraz już wiem co miałeś na myśli. Nie będę teraz leciał do piwnicy sprawdzać opakowania, ale wierzę na słowo.
 

Cytat

Ustalam boisko

Czyli się rozumiemy 🙂 Moim zdaniem, w tej półce cenowej, nic lepszego od Natty'sa i Dodo Juice nie da rady kupić. Chociaż i tak DJ jest półkę cenową wyżej - 235 ml/100-125 w zależności od koloru zł vs 150 ml/150 zł. Ale jeśli życie pozwoli, to na pewno spróbuję w przyszłości czegoś droższego - może zacznę od wspomnianego już tutaj Souverana. Dobrze pamiętam, że pachnie on ananasem? Niestety problemem u mnie jest brak garażu. Na podwórku stoją 4 auta + Alfa i moto Suzuki w garażu, ale na wszystkim, co stoi na zewnątrz, woski padają w miesiąc. Kocham woskować, ale przy takiej ilości sprzętu, musiałbym to robić raz w tygodniu. Dlatego wolę wrzucić lekkie powłoki i mieć spokój na cały rok. A woskowanie zostawić jako przyjemność, a nie mus. Chociaż i tak mnie niezmiernie korci, żeby wrzucić jakiś smalec na Peugeoty na początku wiosny, bo jednak co woskowy look, to woskowy look 😉 No i ile można tymi QD-kami smarować, zero przyjemności 😉 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@imola33 jeśli masz blisko to wpadaj po souverana i się pobawisz. Co ja mam sam z tymi woskami zrobić 😉

Czerwony dzisiaj się odsmolił to i woski oberwały. Chyba czas wyciągnąć te cuda od Mk wax.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@imola33  Bardzo dobre woski, rozprowadzenie całkiem ok, dotarcie nawet w słońcu bezproblemowe. Żaden nigdy mi się nie wypocił po czasie. Jednakże ja nie smarowałem żadnym droższym towarem typu zymol, swiss itp także nie porównam. Smarowałeś House of waxem diamondem albo sapphinerem? Mógłbym powiedzieć że w użytkowaniu bardzo podobny level.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, imola33 napisał(a):

No to może zadam jeszcze pytanie - jak oceniacie nasze polskie "wiedźmy" na tle konkurencji? Jak wypadają względem "budżetowych" wosków zza granicy oraz wosków z wyższej półki cenowej? Jeszcze nie miałem okazji smarować FW

Liczyć takie manufakturki zagraniczne to bywa różnie. Moim zdaniem FW nie ma podjazdu do takich " niszowych" producentów w UK jak ODK, HBS czy już faktycznie nie istniejące waxplanet. Zaczynając od aplikacji o czym można dyskutować bo jakiś ogromnych różnic nie ma. Aż po same opakowania. 

Ale są też gorsze, jak jayswax, autoglanz, czy nawet Bilthamber. Jest to moje osobiste zdanie, kierowane sama frajdą z woskowania. 

U nas zasłużenie funky witch jakościowo jest fenomenem w pozytywnym znaczeniu 😉

@analyzator mogę Ci podesłać kilka małych ODK na spróbowanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@R3AVER Tak, mam Sapphire. Chyba jakoś w 2021 albo 2022 nim smarowałem. Pamiętam, że przyjemny, tylko krople mi się bardzo nie zgadzały, i po pierwszym myciu od razu go ściągnąłem i nigdy już do niego nie wróciłem.

@Tomas-sg a propos ODK, to podstawowe woski wychodzą mega przystępnie cenowo. Aż kusi, żeby kupić coś na spróbowanie. Może skuszę się na najtańszy w ofercie Cult Classic 😉 Soda Gloss za to kusi zapachem Coli. Tylko on chyba ma twardą konsystencję jak DJ Blue Velvet? Nie przepadam za takimi woskami, jakoś gorzej mi się nimi smaruje. Miałeś do czynienia z w/w? Który daje fajniejszy look? Czerwone uni, pożądany jak najmocniejszy wet look.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, imola33 napisał(a):

Może skuszę się na najtańszy w ofercie Cult Classic 😉 Soda Gloss za to kusi zapachem Coli. Tylko on chyba ma twardą konsystencję jak DJ Blue Velvet? Nie przepadam za takimi woskami, jakoś gorzej mi się nimi smaruje. Miałeś do czynienia z w/w? Który daje fajniejszy look? Czerwone uni, pożądany jak najmocniejszy wet look

Nie pamiętam teraz dokładnie którego wtedy używałem, mam doświadczenia tylko z dwoma. Możemy zrobić to tak, odezwij się do @Streat pokryjesz koszt wysyłki i Sebastian wyśle Ci moje woski ODK które są obecnie u niego. Spróbujesz sobie i albo prześlesz dalej do analyzatora albo odeslesz spowrotem do Sebastiana.

Większość z nich to właśnie takie twarde woski ale szukając tych miękkich posunął bym się w kierunku HBS 😉 tylko tu akurat występuje problem ze są dostępne tylko w UK 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję, bardzo miło z twojej strony. Na ten moment i tak muszę przeczekać pogodę, u mnie sezon woskowy zaczyna się najwcześniej w kwietniu. Ale myślałem nad jakimś prostym testem przystępnych cenowo wosków pod kątem wyglądu, tj. maskowanie oraz ogólny look, aplikacji i hydro. Gdybym zdecydował się coś takiego zrobić, to wtedy może coś pomyślimy 😉 Jeszcze raz dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomas-sg nie ma podjazdu nie do końca łapie kontekst. Słabiej czy lepiej sorry?

Bardzo chętnie tylko wybierz mi jednego który daje czadu i najlepiej reprezentuje markę. Chętnie też coś podeślę do przetestowania wybieraj z półeczki co chcesz.

U mnie wax planet nie to że nie dowiozły ale nie byłem ogólnie zachwycony. Opakowania sampli tragiczne. Aplikacja dotarcie przyjemne coś mi się wypłaciło trwałość pozytywne zaskoczenie.  Stoją sobie. Może za słabo je pomęczyłem. Jak mi coś nie przywali lukiem to stoi 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, analyzator napisał(a):

@Tomas-sg nie ma podjazdu nie do końca łapie kontekst. Słabiej czy lepiej sorry?

Czyli że Funky witch niestety pozostaje w tyle. Ale to tak jak wspomniałem to są moje odczucia, waxplanet nawet może i bym postawił nad Funky witch ale to tutaj raczej właśnie przez pryzmat opakowań, i nie tych sampli bowiem o jakich "pojemnikach mówisz "

ODK akurat u Sebastiana mam 3 sztuki to podeślemy Ci je wszystkie. IMG-20240202-WA0031(1).jpg.d2a302b40ae47c3a20d6d1d1aeea8114.jpg

27 minut temu, analyzator napisał(a):

Chętnie też coś podeślę do przetestowania wybieraj z półeczki co chcesz.

U mnie sezon na woskowanie zaczyna się tak naprawdę w połowie czerwca koło godziny 22, o 23 już jestem w drodze do Polski a tam całe lato pochłaniają mnie tematy budowy. Od przyszłego sezonu jako stały mieszkaniec będę miał więcej czasu ( mam nadzieję ) 😉 ale dziękuję, mimo wszystko swoimi zawsze chętnie się podzielę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@imola33 waxes junkies to taka powiedzmy pod marką ODK, o ile ODK są tworzone z pasji, starają się być jak najbardziej profesjonalne, z takim podejściem solidnym. Nie wiem jak to dokładnie nawet opisać. Waxes junkies to taki produkt robiony z zabawy, by dawały po prostu jak najwięcej frajdy z woskowania bez żadnych specjalnych udziwnień i by były po prostu tanie. Dlatego te wątpliwej jakości opakowania 😁

Koniecznie daj znać jak się już nim pobawisz 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomas-sg opakowanie jest spoko, podoba mi się słoiczek. Tylko szata graficzna na minus. Za setkę wosku zapłaciłem 55 zł, jeśli dobrze pamiętam. W tej cenie nie ma co wybrzydzać. A jak będzie się dobrze smarował, to już w ogóle będzie miazga. Za tyle to obecnie chodzą samplery od Dodo 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sagi Waxed Junkies Cult Classic ciąg dalszy. Miałem dylemat czy wrzucać tutaj, czy w zdjęcia kropelek, ale wrzucam tutaj.

20240226_120221.jpg.cc1b7df774ab534b664fe66bdf519163.jpg

20240226_120230.jpg.a3035b171de791bbb8a59e0d684ee183.jpg

20240226_120247.jpg.39c6c5b822c0f0c559ae1ff08cd95d2e.jpg

20240226_120304.jpg.e6c0e3c58eb624f56971555baba55c98.jpg

 

Nie ma to jak wosk 🙂 gdyby nie garaż na tylko jedno auto (w domu jest obecnie 5 + motocykl) to w ogóle nie bawiłbym się w powłoki. Niestety na zewnątrz wszystkie carnauby zdychają w mgnieniu oka

  • Lubię to 5
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kropelki zacne, ale mi się nasuwa pytanie... Od czego to zależy że po niektórych siuwaxach woda spływa nawet z lekko obłych dachów, a czasem, jak np tutaj potrafi mimo ładnych, kształtnych kropelek wisieć na prawie pionowych powierzchniach? 🤔 Chodzi o "śliskość" lakieru po danym specyfiku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka.

Jesienią obiecałem sobie, że kurde koniec panie Ferdku, od teraz tylko F7 i Speed&Barrier, żadnych wosków, spędzania weekendu na pastowaniu, stary jestem, krzyż boli, portfel nie taki jak kiedyś.

 

Wiosna przyszła w lutym, słoneczko świeci... jest coś ciekawego z wosków na rynku? Najlepiej z minimalną ilością rozpuszczalników, bo jako podkład będzie SRP zamknięte EGP i na to właśnie chcę jakiś wosek ciapnąć żeby było co w ciepłe dni robić, a nie tylko grill i piwo 😉 A nie chcę za bardzo osłabiać EGP.

 

Wiadomo, jest Hydro od Softa, ale to nic nowego. UHD podobno też się dogaduje jako tako z EGP. Ale to stare, znane i przetestowane (także przeze mnie) a coś ten, bym nowego spróbował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.