Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
W dniu 7.02.2024 o 20:22, analyzator napisał(a):

Śmiało bierz finisa. To znakomity wosk. 

Ja się z nim nie polubiłem. Ciężki, tępy w dotarciu. Hydro bardzo szybko padło. Miałem go na dwóch autach, jedno po onestepie + odtłuszczone na 3 razy, drugie tylko odtłuszczone na raz, nawet bez cleanera. Żeby było śmieszniej, na tym drugim dłużej poleżał 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator też mi coś nie pasuje. BH uznana marka, wosk zakupiony bodaj w SCS... Ale gdzieś kiedyś tu na forum albo na FB ktoś pisał, że również tępo mu się docierał i szybko zjechał. Spróbuję coś sobie powoskować Finisem na wiosnę, bo już dawno nie było smalcowane 😉 Może bym wskoczył z nim na Cancoata? Finis fajnie podbił u mnie ziarenko na 406 😄 Jaki look dał Finis u ciebie na Focusie? Też mam czerwone uni, dodatkowo teraz doszło żółte, więc jest pole do popisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@imola33 finis fajny woskowy ale niewielkie przyciemnienie. Szkiełko bardzo ładne. Na swojej półce się broni natomiast już vs zymole siada. Na przygotowanym aucie jeździł miesiącami. Na mój czerwony to lepiej siadają mokre woskowe tematy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, imola33 napisał(a):

@analyzator no to na Alfę odpada. Mnie w tamtym roku rozwalił Nattys. W tym roku myślę nad Zymolem Carbon, bo leży w garażu. Niestety nie mam HDC

Mnie też rozwalił nattys 😁 Spróbuj souverana i zmienisz zdanie 

Nakladalem też zymol concours, oprócz zapachu nie zrobił na mnie wrażenia ( wygląd fajny, ale aplikacja zdecydowanie nie) 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kuba1 o widzisz 🙂 a ja aplikację zymoli lubię bardzo. Nie są idealne. Mam bardziej ślisko lecęce woski - choćby wspomniany finis. Dotarcie i look za to baja. Jakby nie atlantik to coujncours byłby w moim top 3 wosków ever. A nattysy 2 stoją - trochę jako przycisk do papieru. Fajne woski ale niezbyt naturalne. I takie amerykańskie to smarowidło. Ciekawe na pewno. Muszę kiedyś zrobić całe auto. 

Souveran mistrzem souverana jest. Ma własną ligę w której sobie sam gra haha 🙂

Pobowiłem się utopią na panelu. Wolno przysycha przy 19*c. Jakieś minium 15 minut trzeba jej dać. Dociera się i kolejnego dnia w zasadzie sama. Ale mistrzosko to się rozprowadza ten wosk. Serio. Chyba żaden tak daleko i tak ślisko nie leci. Olejek czy smarowidełko. 9/10 bo pewnie kiedyś trafię coś jeszcze lepszego. Pierwsze wrażenie - bomba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, analyzator napisał(a):

Fajne woski ale niezbyt naturalne. I takie amerykańskie to smarowidło

Co przez to rozumiesz?

 

 

42 minuty temu, Kuba1 napisał(a):

Spróbuj souverana i zmienisz zdanie

Kiedyś z pewnością spróbuję. Lubię klasyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zymol glasur ma dożywocie. Ma swoje wady jak wypacanie, ale aplikacja, zapach i krople- mistrz. Nattys fajny zapach i łatwa aplikacja, ale niczym się nie wyróżniał i sprzedałem. Swisswax cudowne zapachy i fajne docieranie, ale suchy i przez to aplikacja niezbyt przyjemna.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator Mi nattys pasuje bo intensywnie pachnie ( ważna sprawa dla mnie) łatwo się nakłada i ściera,  możesz go zostawić na cały dzień i zero problemu, ładny woskowy look. Utopi nie próbowałem, ale ostatnio nabyłem Victoria collectors wax i odkryłem prawdziwa przyjemność ( nakłada się sam ) 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, analyzator napisał(a):

@Tomas-sg Haha który polecasz ? Dwa dni temu sobie obiecałem że już koniec w tym roku z woskami. Ale nic nie jest wryte w kamieniu. Żonie kupię. Akurat 15 rocznica ślubu niech ma 🙂

Waxplanet ma swój urok. Osobiście lepiej będzie jak poszperasz trochę w internecie i z pomocą innych użytkowników poszedłbyś do wniosku jaki by Ciebie interesował. Wiesz to jest coś co sprzedaje i jeśli mi coś się podoba Tobie nie koniecznie musi. Nie raz i nie dwa coś komuś poleciłem a potem były nie tyle że problemy a niesmak 😉

W tym roku nie skończę raczej garażu na sezon, ale w przyszłym, powtarzam że kto będzie chciał będzie miał dostęp u mnie do prawie każdego mojego wosku. To ma być klub woskomaniakow 😉

 

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bienek  widzisz ja mialem zupelnie odwrotne wrazenie 😁 Glasura kupilem zachecony takimi opiniami i........szybko sie pozbylem 😂 przy tej cenie Nattys go miazdzy,efekt? Bez HDC  niewiele daje gdzie Nattys daje piekny mokry efekt i bez podkladu? Hydro? Piekne ale tylko do pierwszego mycia..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zeea napisał(a):

@Kuba1 skąd wziąłeś wosk Victoria ? 

Miałem jedna zabłąkana sztukę Victoria Yellow. Okazała się być w nie najlepszym stanie ( wizualnie ) i razem doszliśmy do wniosku że ja sprawdzimy czy w ogóle nadaje się dalej oldo używania. Z pomocą Mateusza sprawdziliśmy że mimo budyniowej konsystencji wosk spisuje się idealnie więc za połowe ceny zakupu Jakub ode mnie odkupił 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kuba1 napisał(a):

Mi nattys pasuje bo intensywnie pachnie ( ważna sprawa dla mnie) łatwo się nakłada i ściera,  możesz go zostawić na cały dzień i zero problemu, ładny woskowy look

No i czego chcieć więcej? 😉 Dla mnie też zapach to mega istotna sprawa. I na moim 33 naprawdę nie mogłem narzekać na wygląd po Neoxal Primerze + Natty's. Kanapka, która kosztowała mnie około 120 zł, czyli połowę tego, co Souveran. Czy jest gorzej niż Souveran? Pewnie o te mityczne 2% - niezauważalne dla przeciętnego zjadacza chleba - tak. Czy jestem zadowolony z efektu i z pracy tymi produktami? W 101% 🙂 Ale rozumiem kolegów, bo gdybym miał topowe woski, to pewnie też bym się nimi zachwycał. Niestety za mało woskuje, żeby kupować dużo i drogo. Ograniczam się do opakowań 25-50 ml i do okolic 100 zł za sampler. A i tak połowy do tej pory nie użyłem, bo brakuje aut (33 jeździ od kwietnia do września/października)

20231009_152340.webp.794ed585fd22f78e68d7b2a9157af0a4.webp

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.