Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, AudiA3_Dejmian napisał:

Bede robił dwuetapowa korekte, lakier LZ5W audi A3 8L.
A co z house of Wax Diamond lub Sapphire ? Nie da lepszego szkła, połysku?
Ew jaka pozwłoka ceramiczna na takie auto dla najlepszego połysku?

Jak tak teraz poczytałem i obejrzałem recenzje to jestem nastawiony na sapphire od how

Kup kilka testerów, zamiast jednej dużej puszki.

Np.

Bilt Hamber Finis,

House of Wax

Dodo Juice Blue Velvet

Finishkare Hitemp 1000p.

 

Po korekcie i tak każdy będzie wyglądał dobrze. A docelowy wybór sprowadzi się do przyjemności/łatwości aplikacji lub trwałości.

 

Nałóż te kilka, testery są tanie. I napisz nam osobiste wrażenia i jakie różnice dostrzegłeś

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ghost napisał:

Kup kilka testerów, zamiast jednej dużej puszki.

Np.

Bilt Hamber Finis,

House of Wax

Dodo Juice Blue Velvet

Finishkare Hitemp 1000p.

 

Po korekcie i tak każdy będzie wyglądał dobrze. A docelowy wybór sprowadzi się do przyjemności/łatwości aplikacji lub trwałości.

 

Nałóż te kilka, testery są tanie. I napisz nam osobiste wrażenia i jakie różnice dostrzegłeś

+Tonyin ceramik wax 100g, za 59 pln, tez wymiata. https://autonablask.pl/produkt/uber-car-care-ceramic-crystal-coating-wax-100g-kokosowy/ to jes to samo , ale z zapachem fajnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowionka z Australii! 

10h na aucie. Tak z ciekawości czy któryś się nie dotrze. Wszystkie się dotarły. Torszke ciężej finis i carchem tam gdzie było grubo. Ale bez problemu. Najlepiej how. Spoko desirable i spore zaskoczenie bo raz mi przysechl na aucie tak, że był duży problem i to już po 10-15 minutach.

 

 

20220606_081126.jpg

20220606_081131.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry...

Powoli mi się Glasur kończy i zastanawiam się co w jego miejsce. Na upartego jest mega z niego zadowolony... do tego kombinacja zapachowa HDC i samego wosku dla mnie jest mega, ale chciałbym czegoś innego spróbować. Może nowy Zircon? Co byście polecili bo dosyć sporo tego na rynku a nie było gorzej od Zymola... wręcz lepiej 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zdanek czy ja wiem, czy nie dorówna? 

Diamond, saphire HoWa to świetne woski. 

Zrobiłbym pół maski glassurem pół diamonndem i myślę, że byłyby ogromne problemy ze wskazaniem konkretnych wosków. 

Pamiętajmy - wosk to wisienka na torcie. Liczy się to co pod nim będzie i to jak zostanie przygotowane pod tą wisienkę 😉

 Pozdr! 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zdanek napisał:

@patol Niestety żaden polski twór nie dorówna klasyce gatunku, przykro mi 😉 Jeżeli jesteś zadowolony to bierz drugą puchę.

No właśnie chciałbym czegoś innego spróbować... Glassur mi się kończy ale to oznacza, że jeszcze na kilka razy starczy 🙂

Kiedyś poważnie zastanawiałem się nad Pinnacle Souveran... może warto wrócić do tego pomysłu?

 

2 godziny temu, damiano2007 napisał:

@zdanek c

Pamiętajmy - wosk to wisienka na torcie. Liczy się to co pod nim będzie i to jak zostanie przygotowane pod tą wisienkę 😉

Biorę trzy dni urlopu, zamykam się w garażu i będę testował system Optimum... z przerwami na zawiezienie i odebranie dzieci ze szkoły/przedszkola 🙂

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablo15005 Pisałem o tym,  wypaca się jak cholera! Trzeba brać to pod uwagę i np. sobota smarowanie i dotarcie,  a w niedzielę jeszcze raz dotarcie.  Efekt końcowy za to jest na naprawdę wysokim poziomie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko wysmaruje podzielę się opinią i fotką

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka


W końcu była okazja aby nałożyć i przetestować Bilt Hamber Wax. Bardzo fajna aplikacja i docieranie, zero problemów, siada fajnie. Lakier fajnie wygląda, naturalnie, lekko podbite ziarno, czasami mam wrażenie jakby rozjaśnił kolor.



de7164e1794e2f3a844cf3acdcfed7f5.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka


  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Mam pytanie bo skończyła mi się pucha HOW Sapphire a jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia. Byłem bardzo zadowolony z tego wosku bo ładnie wyciągał kolor i ziarno na bordowym lakierze. Mam pytanie czy coś lepszego niż Sapphire mocno przyciemniające i wyciągające ziarno?  Czy zostać przy Sapphire? Aczkolwiek chciałbym spróbować czegoś innego.

1657999528055.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zighnetar pamiętaj przed woskiem cleaner lub korekta. To robi cały wygląd. Natomiast wosk pozwoli go zachować na dłużej.

 

Jak HOW Ci się podobał spróbuj testera Dodo Juice. Na tym kolorze ładnie siądzie Blue Velvet i Rainforest Rub.

Przyjechała do mnie Scarlet F i niedługo będę testował.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 lata temu była robiona 3 stopniowa korekta lakieru. Nałożona jest powłoka car pro finest Reserve. Zdjęcie celowo zrobiłem że połowa czyli przód auta jest w cieniu a połowa czyli tył w słońcu. Ps.   Na dolnym progu macie różnice bo zawsze zapominam go przejechać QD jak i  ostatnio też nie woskowalem ... Ps.  Np. z QD używałem zawsze Elixira i chyba najlepszy z jakich miałem najmocniej przyciemnił. Kiedyś na próbę zamówiłem polecanego tutaj CC Waters gold ta nowa wersja i szkło zrobił ale nic nie przyciemnił. Także już wiadomo jaki rodzaj wosku preferuje. 

Screenshot_2022-07-17-00-15-05-509_com.miui.videoplayer.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.