Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

@Berserker nie. Tanie 50 z górka wystarczy. Nie miałem problemów przy pracy po elemencie. To nie jest wosk nastawiony na look ale zaryzykuję stwierdzenie, że poprzez maskowanie w specyficznych okolicznościach będzie wyglądał lepiej niż wosk konkursowy.

@Eidos71 trafna uwaga. 3-4h że ściernym cleanerem można wywalczyć coś. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki za porady. Zamówiłem 50 ml - zobaczę w sumie na próbę jak będzie to wyglądało. W sumie nigdy prawdziwego wosku do tej pory nie używałem tylko jakiś T-cut color fast i balsam k2 więc najwyższa pora użyć jakiegoś normalnego wosku a i tak po tych specyfikach na moje oko to było lustro🙂 . A w przyszłości jakbym chciał użyć Soft99 Dark&Black to jest on trwały/hydrofobowy czy może jakiś inny spróbować ? Czym wycierać nałożony wosk by nie narobić nowych rysek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Berserker to nie jest normalny wosk 😉 to jest wosk gdzieś na końcu skali, z bardzo konkretnym talentem. Ciekawy początek kolekcji. Na lepszy lakier masz też sampla Bilt Hamber Finis - rewelacyjny wosk.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł mi ten  AutoBalm. Jakoś wydaje mi się, że strasznie mało jest tego wosku i że na raz to pójdzie.                                                                                                         

1. Czy tą gąbkę, która przyszła razem z woskiem namoczyć wodą do nakładania wosku?                                                                                                                                         

2. Jak ten wosk nabierać -przeciągając po puszce gąbką?                                                                                                                                                                                           

3. Rozprowadzać i docierać wosk już po chwili  i ruchami okrężnymi?                                                                                                                                                                     

4. Mam takie lepsze mikrofibry/ mini ręczniki do quickdetailera - wycierając nimi ten wosk dopiorę je później? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Berserker - podkładka dołaczona do Auto-Balm powinna być wilgotna, ale nie może z niej wyciekać woda. Wilgotnym aplikatorem "muskasz" powierzchnię Auto-Balm, aby na aplikatorze znalazła się niewielka ilość produktu. Potem nakładasz produkt na lakier tak, jak wosk, okrężnymi ruchami, na niewielki obszar karoserii - np. 30/30 cm. Odczekujesz chwilę - uważam, że 10 sekund wystarczy i polerujesz. Jeśli stwierdzisz, że efekt nie jest jednorodny i powstały jakieś smugi, powtarzasz aplikację i polerowanie.

MF dopierze się tak samo, jak po wosku.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Berserker - to nie jest oryginalny aplikator (oryginalny jest biały, okrągły i wykonany z delikatnej pianki). Jeśli stwierdzasz, że ten jest twardy/agresywny, musisz dokupić typowy, delikatny aplikator do wosku.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Eidos71 napisał:

@Berserker - to nie jest oryginalny aplikator (oryginalny jest biały, okrągły i wykonany z delikatnej pianki). Jeśli stwierdzasz, że ten jest twardy/agresywny, musisz dokupić typowy, delikatny aplikator do wosku.

To jest oryginalny aplikator. Nie ma już tych białych.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest aplikator bilt-hamber a i dostałem taki do wszystkich trzech wosków. Żadnej szkody na lakierze nie zrobi natomiast jest bardzo średni.

Na auto powinieneś zużyć 5 do 10 g wosku @Berserker. Ma bardzo dziwną konsystencję ale nie przejmuj się tym. Ja pracowałem na całym elemencie i nie miałem dużego problemu ale może faktycznie zacznij na mniejszym. Ustalisz sobie czas dotarcia itd

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@kolunio^ - jeśli aplikacja była niedawno (poniżej doby), to możesz spróbować zlikwidować te plamy/smugi QD na bazie SiO2. Jeśli jednak wosk już się związał i utwardził, to raczej tylko cały proces woskowania do powtórzenia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.09.2021 o 11:37, kolunio^ napisał:

Pytanko nałożyłem sobie kotsosa i niestety coś zchrzaniłem bo po dotarciu są ciemniejse place / smugi  ktoś podpowie co mogłem zrobić źle ew jak go kłaść :E 

Prawdopodobnie nierównomiernie nałożenie (miejscami za grubo).

Być może też źle dotarte np pluszową mikrofibrą. Gramatura 600-800 jest za wysoka. Dobrej jakości około 350 gsm potrafi załatwić sprawę.

To było na przyszłość.

 

A obecnie poza efektem wizualnym nie masz sie co martwić, lakier nie odpadnie a wosk sam zejdzie z czasem 😉

W przypadku np Fusso 12 dark te ciemne chmury znikały po około tygodniu (1-2 mycia)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jaki wosk do ciemnego (śliwkowy) poza fusso 12? Przeglądałem temat, masa tego jest polecana a ja wciąż nie potrafię wybrać 😞 Coś do około 100zł. Myślałem też o Black&Dark czy Kiwami. Chodzi mi o wosk na jesień / zimę oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

33 minuty temu, sloniu napisał:

Jaki wosk do ciemnego (śliwkowy) poza fusso 12? Przeglądałem temat, masa tego jest polecana a ja wciąż nie potrafię wybrać 😞 Coś do około 100zł. Myślałem też o Black&Dark czy Kiwami. Chodzi mi o wosk na jesień / zimę oczywiście.

BH finis wax polecam, spokojnie zime strzyma,,a docieranie bajka, 50ml okolo 6/7 dych, starczy na 5 woskowan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sloniu a ja bym pomyślał nad tonyin  / uber  . ma właściwości samo oczyszczające ... daje fajny look i świetnie maskuje 

ostatnio wrzuciłem go koledze na biała mazde 6 ... ziomek jest w szoku ze auto może tak długo utrzymywać sie czyste i jara sie kroplami ( chyba pierwszy raz ma auto z jakimkolwiek LSP ) 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.