Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.05.2022 o 21:33, Strus napisał:

@szybkiqa możesz użyć forumowej wyszukiwarki

Slabo działa....ja tez wolę googla użyć,swoja droga coraz mniej testow czy chocby zwykłych recenzji na forum bo wymagania od nowych zbyt ogromne i sie przenosza gdzie indziej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
31 minut temu, Radu5 napisał:

Miałem wg jakoś mi nie przemówił nie pamiętam dla czego ale chyba wiele nie wniósł

Jeżeli Prostaff CC Water Gold do Ciebie "nie przemówił", to nie wiem czy wogóle znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie  :-D

  • Lubię to 2
  • Super 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc jaki wosk do srebrnego. Obecnie wleciał ponownie fusso coat12 do jasnych.

Na oku mam:

- soft99 kiwami

- House od wax sapphire

- dalej fusso

 

Może jest coś o wiele lepszego co da mega look oraz śliskość i fajne szkiełko

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Radu5 napisał:

Może jest coś o wiele lepszego co da mega look oraz śliskość i fajne szkiełko

Jak ktoś oczekuje mega looku od warstwy zabezpieczającej i to jeszcze na srebrnym to widać, że brak doświadczenia.

Wosk czy inne LSP ma pomóc w utrzymaniu wyglądu.

Jak chcesz zeby wyglądało, to korekta lakieru. Jeżeli lakier jest w bdb stanie to intensywne oczyszczenie, cleaner itp. 

Dopiero wosk, jako utrwalenie wcześniej włożonej pracy.

Jak opanujesz poprzednie etapy poprawy wyglądu lakieru to potem skup się na woskach jako wiśni na torcie a nie odwrotnie.

 

PS śliskość dużo poprawia glinkowanie plus polerka mechaniczna.

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2022 o 18:42, maciekelga napisał:

Ja wylałem butle CCWG i też dla mnie szału nie ma. Zdecydowanie jestem bardziej zadowolony z CP Elixir, mam już 2 butelkę w użyciu.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Kupiłem w ramach testu ponownie by spróbować położyć na kilko dniowy fusso i Lakier według mnie stał się bardziej tępy niż sam fusso i wiele to nie wniosło 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, analyzator napisał:

@Radu5 Fusso bardzo spoko na srebrnym siada. Jaki masz stan lakieru? Zastanów się nad fajnym cleanerem + wosk. Bardzo fajnie wygląda na srebrnym Bilt Hamber DSW na ich cleanerze.

2 lata temu korekta niby dwuetapowa. A jaki byś cleaner polecił? Cleaner dobrze czytałem że on delikatnie poleruje i wypełnia ubytki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, analyzator napisał:

heja

czy ktoś kojarzy promocję na blacfire black ice ?

Jedynie u źródła czasami można trafić na promocję typu 25 - 30 %. Ewentualnie różne sklepy z USA, dostępny jest również w UK białe w tym sklepie ciężko o promocję bądź rabaty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, analyzator napisał:

@Tomas-sg dzięki. To słabo 🙂  jakieś przewidywane promki ? @CAR CRAZY

Jeśli masz opcje kupna w stanach to polecam. Masz możliwość kupna wosku ładnie zapakowanego w drewniana skrzyneczkę.

 

received_409365544212420.jpeg

received_707327133602578.jpeg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Jaki wosk polecacie z mega dużym efektem połysku? Obecnie mam standardowe fuso ale już się znudziło i mam wrażenie, że przygasił auto bardziej mając go po raz 4 niż nadał połsk.
Coś do ~100/150 zł
 


HoW Sapphire, FW Paradise Gloss, Infinity Wax Supergloss+

Wysłane z mojego RMX3370 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, AudiA3_Dejmian napisał:

Jaki wosk polecacie z mega dużym efektem połysku? Obecnie mam standardowe fuso ale już się znudziło i mam wrażenie, że przygasił auto bardziej mając go po raz 4 niż nadał połsk.
Coś do ~100/150 zł

W jakim stanie masz lakier?

1. Jak w bardzo kiepskim ze swirlami, każdy, który ma wypełniacze poprawi sytuacje i zadziała troche jak politura, tym samym poprawi połysk.

 

2. Jak w idealnym, to wosk nie poprawi połysku, wręcz przeciwnie, ograniczy przepływ światła i ograniczy połysk. Za to pomaga dłużej utrzymać przyzwoity poziom.

Bardzo dobrze zauważyłeś, Fusso obniża połysk bardziej niż inne, bo przyciemnia i mocno ogranicza odbicia .

 

Dla max połysku najpierw korekta lakieru, a następnie wosk, który mało ogranicza przepływ światła i nie zminia chrakterystyki barwowej.  Za to pomoże utrzymać ten efekt.

 

Może być infinity wax optic. 

Po taniości tester Finish Kare 1000p.

 

Jest dużo wosków, które będą gdzieś po środku między powyższymi a przyciemniającym Fusso.

Np. pośrednią opcją może być BIlt Hamber Double speed wax, Dodo Juice Rainforest Rub, Zymol Carbon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.05.2022 o 22:00, ghost napisał:

W jakim stanie masz lakier?

1. Jak w bardzo kiepskim ze swirlami, każdy, który ma wypełniacze poprawi sytuacje i zadziała troche jak politura, tym samym poprawi połysk.

 

2. Jak w idealnym, to wosk nie poprawi połysku, wręcz przeciwnie, ograniczy przepływ światła i ograniczy połysk. Za to pomaga dłużej utrzymać przyzwoity poziom.

Bardzo dobrze zauważyłeś, Fusso obniża połysk bardziej niż inne, bo przyciemnia i mocno ogranicza odbicia .

 

Dla max połysku najpierw korekta lakieru, a następnie wosk, który mało ogranicza przepływ światła i nie zminia chrakterystyki barwowej.  Za to pomoże utrzymać ten efekt.

 

Może być infinity wax optic. 

Po taniości tester Finish Kare 1000p.

 

Jest dużo wosków, które będą gdzieś po środku między powyższymi a przyciemniającym Fusso.

Np. pośrednią opcją może być BIlt Hamber Double speed wax, Dodo Juice Rainforest Rub, Zymol Carbon

Bede robił dwuetapowa korekte, lakier LZ5W audi A3 8L.
A co z house of Wax Diamond lub Sapphire ? Nie da lepszego szkła, połysku?
Ew jaka pozwłoka ceramiczna na takie auto dla najlepszego połysku?

Jak tak teraz poczytałem i obejrzałem recenzje to jestem nastawiony na sapphire od how

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.