Skocz do zawartości

Hamron DA 15mm by Jula


ghost

Rekomendowane odpowiedzi

@JakubBe Bardzo dziękuję 🙂
Maszyna przyszła - wg. trackingu aż ze Szwecji i na całe szczęście - talerz prosty bo ostatnio wysyp wadliwych. 

Jestem mile zaskoczony tą maszyną. Myślę że za te pieniądze to jest bardzo ok. 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I znowu mamy promocję za 249PLN ...

Zastanawiam się, czy brać Hamrona, czy ADBL'a.

Wiem, że ADBL jest "delikatniejszy", samochód mam dość "świeży".

Lakier 100% oryginalny, dość miękki, jak to Opel, więc 9mm od ADBL będzie podejrzewam wystarczające.

Może się ktoś wypowiedzieć, jak wygląda ogólne wrażenie wykonania tych dwóch polerek?

Różnica w cenie dokładnie 100%, przy wyjściowej cenie Hamrona.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Saczi polerowałem obydwoma obie jak na entry-level są wystarczająco dobre i można nimi działać. Ze względu na elastyczność wziąłem hamrona.

Jeżeli chodzi o delikatność to hamron możesz spokojnie robić na obrotach 2,5 miękką gąbką cleanery. Różnica się robi jak chcesz podgrzać lakier i coś rzeczywiście przepolerować 😉

  • Lubię to 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, analyzator napisał:

hamron możesz spokojnie robić na obrotach 2,5 miękką gąbką cleanery.

I właśnie takie przeznaczenie będzie w moim przypadku polerki.

Poważnej "roboty" to trzeba się dopiero uczyć ...

 

Powiedz mi jeszcze, jak wygląda sprawa zakupu części i akcesoriów do Hamrona?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Saczibierz hamrona bo to 9mm to prócz clenaera to nic więcej, do jakiejś Japoni to spoko ale nie Opla. 
A Opel to jakiś mocarny lakier? Bardzo często spotykam się, że nawet trudny w wykończeniu ;-)

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ari powiedziałbym, że średni. U siebie nam oryginalny wszędzie, poza drzwiami od strony pasażera. Rollerem 9mm, pastą sonaxa 04-06 i żółtymi gąbkami robiłem one step i wyszło bardzo fajnie, ale niektórych rzeczy nie udało się poprawić nawet clearcutem i niebieską tnąca gąbka - przynajmniej w ramach czasowych, które sobie wyznaczyłem:) Dokupiłem ostatnio Hamrona więc na pewno zrobię kolejne podejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2021 o 09:41, audicoupe napisał:

@Saczibierz hamrona bo to 9mm to prócz clenaera to nic więcej, do jakiejś Japoni to spoko ale nie Opla. 

...no jestem nieco innego zdania mając adbla i yato o skoku 15mm. Akurat adbl jest dość mocną maszynką (i mocno też wibruje, jest też głośny), ale dużo można nią zrobić.  Gdybym musiał zostać z jedną to zostałbym z rollerem do amatorki.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co roku jak olej w aucie 🤣

No a tak serio to ciezko to stwierdzic , bo nie tylko czas pracy maszynki sie liczy, a takze obciazenie, czyli ma znaczenie czy lecisz tylko finischem, czy mocno dociskasz i lecisz futrem.  Co jakis czas sprawdzaj dla swietego spokoju ale wiedz ze prawdziwi faceci rozkrecaja to tylko jak juz przestanie dzialac (zacznie przerywac) 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się skusiłem na tą polerkę Hamron i z jednej strony jestem zadowolony a z drugiej rozczarowany. Wcześniej  używałem DA Bass Polska i względem tej polerki to różnica jest widoczna. Natomiast zastanawia mnie czy ta polerka ma wadę i takie ma mocne wibracje czy to tak już jest przy większym skoku? Moim zdaniem przy pracy ciągłej ta polerką na pewno można dorobić się choroby wibracyjnej. Ja dziś po kilku h pracy hamronem dalej czuje jakby mi ręce drżały.  

Panowie używa ktoś rękawic antywibracyjnych? Jeśli tak to w jakim stopniu niwelują wibracje?

 

Plusy

Cena 

Dobrze leży i się prowadzi

Osłona gumowa pod tależem

Nie za ciężka

 

Minusy

Kabel plastikowy ( Dopłaciłbym za gumowy te 10 - 20 zł) Nie rozumiem producentów dlaczego tak pchają te plastikowe kable.

Za krótki kabel ( 5m byłby idealny)

Głośna praca ćwiergolenie pod naciskiem

Wibracje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
14 godzin temu, ghost napisał:

Na trzeciej stronie tematu masz odpowiedź,

 

Dzięki za odpowiedź. Domyslalem się że zapewne jest odpowiedź na moje pytanie gdzieś wcześniej, ale zaskoczył mnie jednak minus za zadanie takiego pytania. 

W temacie o odkurzaczach piorących co chwila powtarzają się te same pytania i nikt tam nikogo nie krytykuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem ostatnio hamrona głównie ze względu na talerz, ale niestety jest krzywy. Jak myślicie, czy talerz krzywy ok 2mm w jednym miejscu będzie mieć jakiś wpływ na pracę? Wydaje mi się że po założeniu pada nie będzie przełożenia na polerowaną powierzchnie. Wiem że należy mi się wymiana wadliwego towaru, ale niezbyt uśmiechają mi wycieczki 60 km do juli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.