Skocz do zawartości

Hamron DA 15mm by Jula


ghost

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, lazzur napisał:

@jazdabokiem w sumie to nie rozumiem tego narzekania na kabel, przecież można użyć przedłużacza i problem z kablem rozwiazany

kabel w hamronie jest sztywniejszy+dodatkowo obciążenie kabla przedłużaczem gdy trzymamy kabel na ramieniu nie ułatwia nam pracy, cały czas kabel się zsuwa, pracowałem dwoma maszynami chciałem opisać wszystko jak to wygląda w praktyce dlatego uznałem to za wadę-jeżeli można coś zrobić lepiej to warto o tym wspomnieć 😃.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Robiłem porównanie Yato i Hamrona: obydwa 720W, stabilizacja obrotów i wolny start, 2100-5000.
Yato 2,2kg i 5m kabel, Harmon 2,6kg i 2m kabel.
Yato wychodzi drożej, bo trzeba dokupić BP, ale ma podobno dłuższą gwarancję.
W praktyce się nie wypowiem, bo nawet nie trzymałem w rece zadnej maszyny.
Ostatecznie z tych dwóch dołożyłem i wybrałem trzecią: Heckmann S15, podobno replika Krauss'a.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

@BiałyGTi nie koniecznie. Yato ma 3 lata gwary, hamron 1 + rękojmia. Yato ma skrzynkę w zestawie. Yato ma gumowy kabel 5m a hamron 2 metry sztywnego. Yato ma w zestawie 3 gąbki no ale tu akurat bądźmy szczerzy. Do Yato musisz dokupić dysk 125 za 50 zł. W skrócie wychodzi 70 zł drożej ale masz lepszy kabel, skrzynkę, 3 lata gwary no i dysk 155 mm + 3 gąbki. Wybrałem yato

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
2 minuty temu, powalla napisał:

Nie uwierzysz ale mamy tematy o pastach  i padach ...

Wiem i czym więcej czytając tym mniej wiem jest tych past tak dużo i każda na swój sposób jest dobra. Pewnie skończy się że kupię Menzerne 400 2500 i 3800 lub 3d one i pady nat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ehh, kusiliście i też zamówiłem 😄 Dostawa poniedziałek lub wtorek kurierem. 

@JakubBe -> jak by udało Ci się wyjąć te szczotki przed wtorkiem i je zmierzyć -> było by fajnie jak byś napisał wymiary szczotek. Wolę kupić komplet na zapas.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Icey33 napisał:

Ehh, kusiliście i też zamówiłem 😄 Dostawa poniedziałek lub wtorek kurierem. 

@JakubBe -> jak by udało Ci się wyjąć te szczotki przed wtorkiem i je zmierzyć -> było by fajnie jak byś napisał wymiary szczotek. Wolę kupić komplet na zapas.  

Szczotki 5mm x 9mm, długość oryginalnej około 11mm 🙂 dorzucam zdjęcie poglądowe

IMG_20210320_100402.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.