Skocz do zawartości

Hamron DA 15mm by Jula


ghost

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Znalazłem w sieci dość ciekawy klon albo pierwowzór przytaczanej polerki - poniżej opis - ciekawa jest informacja o stałych obrotach ? Czy ktoś może to potwierdzić ?
link: 
https://www.alibaba.com/product-detail/shanghai-techway-15mm-orbit-dual-action_60746964075.html?spm=a2700.7724857.discountZoneStyleB_top.3.76954994HZfm9g 

Electric Polisher 

230V/50Hz; 720W
2m PVC cable H05VV-F 2X 0.75mm2 ,VDE plug
No load speed: 2000-5000rpm
Pad size: 150mm
Protective type/Protective class:Double insulation/II
Using perfect solution for polishing paintwork, surface finishing, waxing and descaling.
Variable speed and slow smooth start-up.
Constant speed function: infinitely variable Dual action polisher

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, rakso147 napisał:

IDENTYCZNA? Identyczną to może ma co najwyżej wtyczkę do gnizdka...

Inny typ talerza mocującego co wskazuje prawdopodobnie na nawet inny skok. Inne zakresy obrotów, moc 2,4kW z kosmosu, lwA 6dB większe. Całkiem inna obudowa. Ciężko w ogóle znaleźć jakieś podobieństwo.

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie pomijam czy polerka z aliexpress wygląda jak z juli czy nie, zwróćcie uwagę na istotna rzecz jaką jest gwarancja, która w Juli jest całkiem bezproblemowa i ja przynajmniej nie miałem nigdy żadnego problemu żeby dostać nowy egzemplarz sprzętu. W przypadku innego sklepu - np internetowego - sprzedawca po prostu może nas olać i uznać, że wada nie jest jego problemem, później będzie się trzeba kłócić. Nie mówiąc już o chińskich zakupach gdzie sprawa jest jeszcze bardziej skomplikowana 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodu #zostanwdomu czy #siedznadupie siedzę sobie 😉 na start odpaliłem hamrona z gąbką 4cr żółtą, finish, z pastą koch m3.02 i przeleciałem obudowę komputera 🙂 stary wierny chieftec midi niby piano black, uni, z klarem. Wycinanie w tej kombinacji wiadomo. Budę mam z 15 lat. Ale efekt super - nowa nie miała takiego odbicia. Dowiedziałęm się, że maszyna swoje waży, ma ograniczenia jeśli chodzi o dojeżdżanie do detali, gąbka robi się bardziej miękka jak złapie temperaturę, wypracowanie pasty daje finalny efekt, nie umiem jej prowadzić itd 🙂

za 250 brutto = efektywnie jakieś 160zł biorąc fakturę, bomba, tylko ten kabel.

Co do gąbki z zestawu. Do czegoś sie nadaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie kabla, kup sobie kabel Festool 🙂 H05 RN-F-4 + gniazdo ETS RS 492602.

https://www.festool.pl/produkty/organizacja-stanowiska-pracy/system-plug-it/491144---ubs-pur-360-plug-it-240-v#

Jak ktoś się boi o gwarancje można dać przedłużkę na kablu, ale większość gniazd da się zamontować w elektronarzędziach. Wtedy jest jeden kabek i tylko maszyny się zmienia 🙂

Mi to jest mega pomocne, jak mam podłączony jeszcze odkurzacz do elektronarzędzia, siup zmiana tylko narzędzia i nie ma bawienia się z kablami. kable są 4m, 7,5m, 10m. Mega wygodne rozwiązanie.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dreamer42 gąbka z zestawu to taki żółty nat gorszej jakości - szybciej mięknie, słabiej tnie, dość delikatna. Rozkleja się to fakt, ale no coś z nią zrobisz, lakieru nie zepsuje 

Edit: miałem oznaczyć @analyzator, sorka Dreamer42 (nie mogę tego edytować 😅)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarła i do mnie. Od kilku lat pracuję na rotacji  Krauss P7. Nie mam porównania z innymi DA. Hamron jest pierwszą tego typu maszyną, ale pierwsze co mnie zaskoczylo to poziom hałasu na naprawdę fajnym, akceptowalnym poziomie (przynajmniej włączona na sucho). Wibracje, ciężko powiedzieć, ale też raczej ok i mam nadzieję, że będzie to kwestia przyzwyczajenia. Przewód...fakt, stanowczo za krótki. 

20200401_122124-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@daniel87 zaskoczę Cię używałem obu 🙂 a to, że nie miałem konta na forum nie znaczy, że nie zajmuje się detailingiem 😉 co do maszyn to tak używałem obu i różnica jest odczuwalna nie mówię, że jest jakaś straszna bo są to maszyny budżetowe ale za Yato przemawia długi kabel, walizka i gwarancja. Od siebie dodam, że Yato kupiłem sobie a Hamronem pracowałem pożyczonym. Miałem też okazję pracować ADBL Roller 15mm i z tych 3 maszyn Yato pracuje się najlepiej. Nie oczekujmy oczywiście Flexa w cenie 300 zł ale maszyna jak na własne potrzeby spokojnie wystarczy 😉

  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.