Skocz do zawartości

Hamron DA 15mm by Jula


ghost

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Panowie, detailing to dla mnie hobby i pasja, a nie sposób na zarobek, nie polerowałem nigdy lakieru. Do rzeczy:

Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć o co chodzi w gwintach i rozmiarach? Choćby na przykładzie tej polerki z tematu, tak czysto hipotecznie. Oczywiście nie chodzi mi o różnice między BP do DA i rotacji, bo tu różnica jest widoczna gołym okiem, ale co właściwie oznacza te 5/16 unf? 5/16 cala? Jeśli tak to czy to wyraża szerokość gwintu? Czy całkiem coś innego? Co oznacza M8? Znalazłem mnóstwo tabel z wymiarami gwintów, ale żadne źródło nie rozwiało moich wątpliwości. Na pierwszej stronie ktoś wrzucił najpierw linka do dysku o oznaczeniu M8, a potem link na Ali do dysku 5/16 i pisał, że będzie pasować. Na ostatniej stronie jest napisane, że 5/16 nie pasuje i żeby spojrzeć na gwint. Podsumowując - mógłby mnie ktoś oświecić i objaśnić co oznaczają te oznaczenia oraz jak określić jaki dysk do maszyny? Bo za Chiny nie widzę. 

Oczywiście jakbym miał teraz iść kupić gwint to wziąłbym maszynę pod pachę i w sklepie by mi dobrali, ale z własnej ciekawości chce to zrozumieć, bo niestety nie pojmuje. 

Będę wdzięczny za wszelką pomoc! 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M8 w uproszczeniu to wałek o średnicy 8mm z naciętym gwintem o skoku 1,25mm (wedle kryteriów jakie zapewne spotkałeś w tabelkach).

5/16 unf to wałek o średnicy 5/16" (czyli też praktycznie 8mm) ale o skoku ~1,06mm, bo ma 24 zwoje na 1"

Także różny jest skok gwintu. Jeśli więc weźmiesz śrubę z gwintem M8 i będziesz mógł ją wkręcić bez problemu (palcami) o kilka obrotów wtedy potrzebujesz dysk M8. Zawsze też możesz kupić tzw sprawdzian grzebieniowy do gwintów i przyłożyć do posiadanego dysku, to tego suwmiarka i wszystko stanie się jasne.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jak to w końcu jest... Chińczyki sprzedają takie BP z adapterami i niby da się zamontować DA z tematu.

https://pl.aliexpress.com/item/32885755785.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.25ce51604ueVbV&algo_pvid=66b2b572-dbb0-481e-b5bd-0ffb9bd002b3&algo_expid=66b2b572-dbb0-481e-b5bd-0ffb9bd002b3-2&btsid=e1ca72de-15e4-47b9-a641-c1a2ee42a703&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_4,searchweb201603_52

Przeczytałem cały wątek i tutaj wniosek jest jeden - jestem skazany na 125mm. Natomiast w jakimś innym temacie widziałem wpis, żeby kupić sobie BP z ADBL (75 mm) i będzie gitara....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Fencek napisał:

Jak to w końcu jest... Chińczyki sprzedają takie BP z adapterami i niby da się zamontować DA z tematu.

https://pl.aliexpress.com/item/32885755785.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.25ce51604ueVbV&algo_pvid=66b2b572-dbb0-481e-b5bd-0ffb9bd002b3&algo_expid=66b2b572-dbb0-481e-b5bd-0ffb9bd002b3-2&btsid=e1ca72de-15e4-47b9-a641-c1a2ee42a703&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_4,searchweb201603_52

Przeczytałem cały wątek i tutaj wniosek jest jeden - jestem skazany na 125mm. Natomiast w jakimś innym temacie widziałem wpis, żeby kupić sobie BP z ADBL (80 mm) i będzie gitara....

To jest do rotacji. 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fencek napisał:

Ok, mój błąd... A czy ten:

....

lub z tej aukcji:

....

złatwi sprawę, czy lepiej się nie pakować z uwagi a niedostosowanie do Hamrona? Macie w tej sprawie doświadczenie?

Dwa razy strzelałeś i dwa razy nie trafiłeś. Najpierw od rotacji, teraz 5/16unf wklejasz.

 

Człowieku, temat ma 3 strony i przerosło Cie przejrzenie ich żeby zobaczyć chociaż jak wygląda mocowanie... a są zdjęcia żeby porównać. A kilka postów wyżej nawet takie same pytania

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Hahaha takie zainteresowanie że może być problem z kupnem jak z maskami na wirusa

Biorę jutro żonę na zakupy niech poszuka sobie ciuchów a ja skoczę do Juli awaryjna 15 się przyda.

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja zamówiłem będzie to moja pierwsza polerka i przede wszystkim ma służyć do nauki prowadzenia itd. czy uczyć się na tym padzie co jest w zestawie czy dokupić jakiś inny? Z czasem nie będę robił jakiś wielkich korekt ale chciałbym na swoim aucie audi a4b5 zrobić on step. Czy odrazy kupić jakąś pastę 3in1.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pas z zestawu nadaje się jedynie na jakiś element testowy. Zaopatrz się w pożądany zestaw padów.

 

Do one step lepiej użyć jakiejś pasty która coś tnie a później położyć wosk.

Chyba że na pierwszy raz nie chcesz usuwać większości zarysowań.

Polecam poczytać forum, a szczególnie "pokaż swój blask" sporo się dowiesz.

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie załatwiłem maskę do nauki i czekam na maszynę. Z tym padem z zestawu nauczę się prowadzić maszynę i dopiero później myślę o jakimś on stepie ale to doczytał co i jak. W domu mam też stół na wysoki połysk lakierowany i ma sporo drobnych rys mogę tym padem i jakaś pastą go zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.