Skocz do zawartości

Nowości Detailingowe


Arkeolowy

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Domel napisał:

https://www.facebook.com/Tac-System-Poland-109615913773113/

Czyży oficjalna Polska dystrybucja Tac System z tego co widzę to pan Szkatuła z Opti Coat Polska.

Raczej nie możliwe,  po co sprzedawać ceramiki, które "nie łączą się z lakierem" tak jak opti 🙂
 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
36 minut temu, Gozdziu23 napisał:

Raczej nie możliwe,  po co sprzedawać ceramiki, które "nie łączą się z lakierem" tak jak opti 🙂
 

A jednak 😉

obraz.png.938802be7bd8b20a05e7b85025a67e1c.png

Zresztą zapki wysyłał sam Marcin 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Teraz, Gozdziu23 napisał:

Bardziej odniosłem się prześmiewczo że istnieją produkty równe lub podobne to optimum, Pan Szkatuła ma raczej "ciekawe" podejście co do firmy optimum jako jego przedstawiciel i dystrybutor

Też mnie trochę to zaskoczyło, skąd to zainteresowanie TAC u Pana Sz. Myślałem, że @CAR CRAZY jest dystrybutorem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Domel napisał:

skąd to zainteresowanie TAC u Pana Sz.

Jak nie wiadomo co co chodzi ....  😉 

Tak serio, to nawet na forum widać że o firmie optimum cicho , a taki np. moonlight idzie jak burza więc trzeba było położyć rękę na źródełku zarobku , no i ciekawe czy ceny zostawią na aktualnym poziomie ? 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, powalla napisał:

no i ciekawe czy ceny zostawią na aktualnym poziomie ? 😉 

raczej nie, bo za dobrze się sprzedawał i prodcent chce podnieść cenę moonlight (v2) improved.

Jednak ja się nie przejmuję, rynek jest tak bogaty, że w przypadku podwyżek zrezygnuję z tego produktu na rzecz innego 🙂 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, powalla napisał:

Tak serio, to nawet na forum widać że o firmie optimum cicho

Jednak - co by nie mówić - Optimum (wg mnie) ma dobre produkty (przynajmniej ja je cenię, a trochę już ich przerobiłem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Eidos71 napisał:

Jednak - co by nie mówić - Optimum (wg mnie) ma dobre produkty (przynajmniej ja je cenię, a trochę już ich przerobiłem).

Pasty działają, ale wcale jakoś nie przyspieszają pracy, są po prostu inne i uważam że wprawiona osoba z optimum vs wprawiona osoba z jakimkolwiek innym systemem np rupes-a zrobi tą prace w podobnym czasie.
Szampon mają rewelacyjny i akurat tu jestem zakochany. Powłokę opti-coat mają dobrą wiele razy robilem serwisy po takiej powłoce i z biegiem lat i hydro i kamień i stan zarysowania był bardzo dobry.
Musze spróļować tego dressingu do opon ale wcześniej wydawało mi się że jest to troszkę taki cichy hit
Podsumowując jest to kolejna bardzo dopracowana firma, która tak na prawde nie ma złych produktów co byś nie kupił będziesz zadowolony analogicznie z BiltHamber jednie optimum ma troche inne spojrzenie na świat detailingu 🙂
 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gozdziu23 napisał:

Podsumowując jest to kolejna bardzo dopracowana firma, która tak na prawde nie ma złych produktów co byś nie kupił będziesz zadowolony

Zgadzam się. Uzupełniająco:

- Opti-seal: nie jest może tytanem trwałości, ale ta cecha jest - wg mnie - na zadowalającym poziomie, biorąc pod uwagę łatwość i szybkość aplikacji, oraz osiągany efekt.

- Hyper-seal: bardzo fajny booster/QD (ciężko mi dokładnie ocenić, do jakiej grupy należy ten produkt - równie dobrze mógłbym go zakwalifikować do sealantów), prosty w aplikacji, dodaje sporo połysku - taka "optimowa" wersja Reload'a.

- Car Wax: prosty i przyjemny w użyciu kosmetyk, który (w moim przypadku) nie jest tytanem trwałości (na pewno nie posiada trwałości na poziomie 4-5 miesięcy), ale (znowu, j/w) jest przyjemny w aplikacji, daje fajny efekt ciepłego połysku. Kiedyś porównywałem go do DG Aqua Wax - efekt był zbliżony, ale trwałość zdecydowanie po stronie wosku OPT.

Godzinę temu, Gozdziu23 napisał:

optimum ma troche inne spojrzenie na świat detailingu

To prawda - też mam takie wrażenie. To firma, która stara się stworzyć wrażenie, że są indywidualistami i pionierami w świecie detailingu - zwłaszcza, jeśli chodzi o aspekt ochrony UV (podobne podejście w tym temacie ma - wg mnie - firma 303), oraz w temacie powłok (ich twierdzenia, że Opti-coat jest jedyną powłoką, która wnika w lakier, a nie "leży na nim").

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
18 godzin temu, Gozdziu23 napisał:

Bardziej odniosłem się prześmiewczo że istnieją produkty równe lub podobne to optimum, Pan Szkatuła ma raczej "ciekawe" podejście co do firmy optimum jako jego przedstawiciel i dystrybutor

Zadałem mu to pytanie bezpośrednio jak teraz będzie prowadził szkolenia, skoro jest postrzegany jako "człowiek OPT" i poza OPT i LC nic innego nie ma sensu. 

  • Lubię to 2
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, CAR CRAZY napisał:

skoro jest postrzegany jako "człowiek OPT" i poza OPT i LC nic innego nie ma sensu. 

A może po prostu stawia na bycie przedstawicielem/dystrybutorem na PL sprawdzonych marek ze świetnymi produktami i ugruntowaną pozycją w światowym detailingu ? Bo każdy chyba przyzna, że wszystkie trzy marki to jakościowa wysoka półka i ugruntowana pozycja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
Cytat
2 godziny temu, Eidos71 napisał:

Zgadzam się. Uzupełniająco:

.........oraz w temacie powłok (ich twierdzenia, że Opti-coat jest jedyną powłoką, która wnika w lakier, a nie "leży na nim").

 

tylko te twierdzenie mija się z drugiem twierdzeniem, które mówi o grubości powłok.... jedno wyklucza drugie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, CAR CRAZY napisał:

tylko te twierdzenie mija się z drugiem twierdzeniem, które mówi o grubości powłok.... jedno wyklucza drugie.

Dlatego tą wypowiedź pracownika polskiego przedstawiciela OPT przedstawiłem jako element stwarzania wrażenia innowacyjności firmy... Chyba, że powłoka OPT (może jej wersja PRO) posiada tak silne rozpuszczalniki, któr są w stanie częściowo rozpuścić wierzchnią warstwę lakieru bezbarwnego, przez co powłoka łączy się z nim... 🤔😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
23 minuty temu, CAR CRAZY napisał:

Zadałem mu to pytanie bezpośrednio jak teraz będzie prowadził szkolenia, skoro jest postrzegany jako "człowiek OPT" i poza OPT i LC nic innego nie ma sensu. 

Nie wiem czy opti się tak dobrze sprzedaje w PL. To są drogie produkty i traktowane w PL - według mnie jako High Premium, szczególnie w czasach kiedy cenowo orze RRC.

Ale w życiu nie wolno zamykać się na jedną technologię lub game produktów - więc widocznie pan Opti chcę wyjść poza ramy i zarabiać też na innej chemii.

Nie wiem tylko czy dla was to nie jakiś konflikt interesów albo wchodzenie w paradę 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
52 minuty temu, Eidos71 napisał:

A może po prostu stawia na bycie przedstawicielem/dystrybutorem na PL sprawdzonych marek ze świetnymi produktami i ugruntowaną pozycją w światowym detailingu ? Bo każdy chyba przyzna, że wszystkie trzy marki to jakościowa wysoka półka i ugruntowana pozycja...

Tak, ogólnie te trzy marki są bardzo dobre i produkty są wysokiej jakości, w przypadku Tac system uważam że w porównaniu z innymi Koreańskimi  markami jak Car Pro, Gyeon, Fireball to jakość jest o te 3-5% wyższa, ale są dwa problemy, które zaobserwowałem przez te chyba 3 lata współpracy:

- często produkty nie lubią stać na półce, nawet po 3 miesiącach potrafią zmienić swoja konsystencję w butelce. powłoka Top Coat nawet nie doczekała się u mnie wstawienia do sklepu bo po 3 miesiącach testów na lakierze, te co stały na półce po prostu się skrystalizowały

- trafiają się butelki z inną jakością: kilka razy musieliśmy wymieniać Moonlight bo np w ogóle się nie krystalizował i efekt znikał po 2 myciach, albo aktualna wersja Total One Essenital moim zdaniem jest całkiem inna niż rok temu jak była wprowadzana, albo znowu mam wadliwy produkt w butelce bo po testach kompletnie nie mogę się z nią dogadać (TAC jedynie odpisują że coś robię nie tak i moja wina)

 

 

32 minuty temu, Domel napisał:

....

Nie wiem tylko czy dla was to nie jakiś konflikt interesów albo wchodzenie w paradę 😉

W pewnym sensie na pewno tak bo, ani od Pana SZ. nie dostałem wcześniej informacji a tym bardziej od tak dużej firmy jak TAC też nie pokusili się o to żeby poinformować mnie o takim fakcie, ale ze względu na problemy które opisałem powyżej to moja "dystrybucja" była mikro dystrybucją i celowo nie robiłem dużych zamówień.

Teraz dostępność powinna być lepsza i towar na pewno trafi do sporej ilości sklepów i ja sam pewnie będę uzupełniał od Pana Sz.  i w razie problemów można szybko zwrócić  w PL, a do tej pory my wymienialiśmy towar klientów ale szkoda było pieniędzy na odsyłanie do Korei.

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
16 minut temu, CAR CRAZY napisał:

powyżej to moja "dystrybucja" była mikro dystrybucją i celowo nie robiłem dużych zamówień.

Teraz dostępność powinna być lepsza i towar na pewno trafi do sporej ilości sklepów i ja sam pewnie będę uzupełniał od Pana Sz.  i w razie problemów można szybko zwrócić  w PL, a do tej pory my wymienialiśmy towar klientów ale szkoda było pieniędzy na odsyłanie do Korei.

No tak to będzie plus i każdy zarobi przy odpowiednim marketingu, ale to:

16 minut temu, CAR CRAZY napisał:

często produkty nie lubią stać na półce, nawet po 3 miesiącach potrafią zmienić swoja konsystencję w butelce. powłoka Top Coat nawet nie doczekała się u mnie wstawienia do sklepu bo po 3 miesiącach testów na lakierze, te co stały na półce po prostu się skrystalizowały

- trafiają się butelki z inną jakością: kilka razy musieliśmy wymieniać Moonlight bo np w ogóle się nie krystalizował i efekt znikał po 2 myciach, albo aktualna wersja Total One Essenital moim zdaniem jest całkiem inna niż rok temu jak była wprowadzana, albo znowu mam wadliwy produkt w butelce bo po testach kompletnie nie mogę się z nią dogadać (TAC jedynie odpisują że coś robię nie tak i moja wina)

...trochę nie halo do końca. Taki ryzyk fizyk co kupujemy. U mnie moonlight stoi na półce juz rok. Ciekawe czy działa jeszcze ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, CAR CRAZY napisał:

 

Teraz dostępność powinna być lepsza i towar na pewno trafi do sporej ilości sklepów i ja sam pewnie będę uzupełniał od Pana Sz.  i w razie problemów można szybko zwrócić  w PL, a do tej pory my wymienialiśmy towar klientów ale szkoda było pieniędzy na odsyłanie do Korei.

Czy będzie równiez dostępny SHINEE WAX ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Domel napisał:

U mnie moonlight stoi na półce juz rok. Ciekawe czy działa jeszcze

Moja pierwsza buteleczka Moonlighta (z samych początków dystrybucji w SCS) po ponad półtorej roku od pierwszego otwarcia nadal spisywała się na medal. Nie wiem, czy TS kombinuje ze składem swoich produktów (jeśli tak i wpływa to "na minus" na działanie produktów - jest to biznesowy i marketingowy samobój), ale dotychczas nie miałem żadnych problemów z ich produktami. Cieszę się, że dostępność będzie większa (a co za tym idzie - mam nadzieję - również szerszy asortyment, gdyż pełnej gamy produktów TS u Mariusza w SCS póki co nie ma) - powoli buduję sobie bazę najbardziej mi odpowiadających produktów i producentów, do których chcę w przyszłości ograniczyć swój arsenał i TS jest właśnie w tej grupie.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.