Skocz do zawartości

Nowości Detailingowe


Arkeolowy

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, xadamx napisał(a):

Przy zmianie miałem na myśli te:

 

Jak dla mnie one są dużo lepsze od tych białych Guali.

Co do regulowanych to nie każdemu pasują zwłaszcza jak ktoś używa "canyonów". Mnie też irytowały dopóki nie przesiadłem się na te taiwany.

Jak dla mnie lepsze od Guali, ale w zasadzie nie do kupienia. Hongda 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Eidos71 napisał(a):

Może nie nowość naszego producenta (pady są dostępne już jakiś czas), ale recenzja Apex Detail robi wrażenie...

 

Posiadam i jestem pozytywnie zaskoczony, świetnie wycina, nie robi wielkiego bałaganu i najważniejsze, że nie pyli. Przeleciałem 3 auta i szczerze polecam 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
37 minut temu, Eidos71 napisał(a):

całkowicie przeformułowana wersja No Rinse (lepsze smarowanie, śliskość, połysk i większa hydrofobowość).

Ciekawe czy cena też taka będzie 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel - obstawiam, że cena pójdzie do góry. Wskazuje na to inne/nowe opakowanie, plasujące ONR w segmencie Hyper Seal (chyba, że całość oferty przechodzi na design, rezerwowany dotychczas dla m.in. Hyper Seal). Przynajmniej dawkowania mają pozostać bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy cena też taka będzie

@Domel - obstawiam, że cena pójdzie do góry. Wskazuje na to inne/nowe opakowanie, plasujące ONR w segmencie Hyper Seal (chyba, że całość oferty przechodzi na design, rezerwowany dotychczas dla m.in. Hyper Seal). Przynajmniej dawkowania mają pozostać bez zmian.



Chciałbym tylko zwrócić uwagę, że to jest OPTI-COAT a nie OPTIMUM - ten sam producent (OPT), różne „submarki”. Opti-coat no rinse funkcjonuje na rynku równolegle z ONR od lat


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde teraz zrobiłes mi "brain fak"


5b3134c46d0c77ab0949e2b045584e20.jpg

575dd3908a08a8dd1d1f33167735c993.jpg


Do weryfikacji dla potomnych optimumcarcare czyli po prostu Optimum, oraz Opti-coat - obie marki należą do Optimum Polymer Technologies Inc. Z siedzibą w Memphis, Tennessee Nawet numer telefonu mają ten sam

Także dla miłośników ONR wieści dobre są takie, że od tej strony, przynajmniej narazie, zostaje po staremu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
W dniu 7.04.2023 o 16:21, Eidos71 napisał(a):

Nowości Optimum - w tym całkowicie przeformułowana wersja No Rinse (lepsze smarowanie, śliskość, połysk i większa hydrofobowość).

 

 

Tak jak inni piszą większość już funkcjonuje od dłuższego czasu ale chyba nawet w USA nie jest popularne.  No Rinse i MDR mam po sztuce na stanie,  potrzebujesz  ?  😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, CAR CRAZY napisał(a):

No Rinse i MDR mam po sztuce na stanie,  potrzebujesz  ? 

Nie, dziękuję. ONR stoi teraz u mnie na półce i na razie nie mam zamiaru do niego wracać. N-914, Griots Garage i Absolut to obecnie używane przeze mnie "no rinse" 🙂 A MDR jest mi zbędny - mam kilka produktów do usuwania water spotów. Ale dzięki za propozycję 🙂

A co do ONR - dzisiaj znowu trafiłem na info, że ma być piąta, formułowana na nowo wersja.tego szamponu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
W dniu 10.04.2023 o 23:05, Eidos71 napisał(a):

Nie, dziękuję. ONR stoi teraz u mnie na półce i na razie nie mam zamiaru do niego wracać. N-914, Griots Garage i Absolut to obecnie używane przeze mnie "no rinse" 🙂 A MDR jest mi zbędny - mam kilka produktów do usuwania water spotów. Ale dzięki za propozycję 🙂

A co do ONR - dzisiaj znowu trafiłem na info, że ma być piąta, formułowana na nowo wersja.tego szamponu...

Tak z ciekawości dlaczego Absolut Twoim zdaniem jest lepszy od ONR?

Dodam że mam obydwa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, e36ace napisał(a):

Tak z ciekawości dlaczego Absolut Twoim zdaniem jest lepszy od ONR?

Przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam - brak czasu i nagłe problemy... To moja subiektywna opinia, ale wydaje mi się, że Absolute lepiej "odspaja" brud przy wstępnym oprysku i podczas mycia "właściwego" rzeczywiście usuwa 95 % zanieczyszczeń z lakieru (pozostałe 5 % usuwane jest podczas osuszania ręcznikiem). Poza tym wydaje mi się, że Absolute pozostawia mniej "warstwy polimerowej" na lakierze. Przy myciu ONR (mimo dwukrotnego przemycia gąbką) na jasnym ręczniku do osuszania pozostawało więcej widocznego "brudu", niż po jednokrotnym przemyciu Absolutem. A już po osuszeniu lakier po ONR wydawał mi się "inny", niż po ouszeniu po Absolute - tak, jakby po ONR wyraźnie zostawała jakaś warstwa, gdzie po Absolute nie było to tak odczuwalne/widoczne. Obecnie sprawdzam miks do oprysku wstępnego i mycia właściwego ONR z Griot's Garage - wydaje się obiecujący, tzn. podczas mycia mam zauważalnie lepszy poślizg, a po osuszeniu lakier nie jest sztucznie nabłyszczony. Oba szampony mieszają się ze sobą dobrze, jako ogotowy roztwór.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Eidos71 napisał(a):

To moja subiektywna opinia, ale wydaje mi się, że Absolute lepiej "odspaja" brud przy wstępnym oprysku i podczas mycia "właściwego" rzeczywiście usuwa 95 % zanieczyszczeń z lakieru (pozostałe 5 % usuwane jest podczas osuszania ręcznikiem)

Wkrótce przetestuje również Absolute, otrzymałem próbkę od @Slovak to porównam do Norinse bo przerobiłem go już dużo. 

  • Lubię to 3
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna nowość od Sonax (niech ktoś spróbuje przeczytać nazwę 🤣)

Screenshot2023-04-20at14-16-30Regenstreifenentferner.png.3de3e12a232010732f951ffed2e118f5.png'

Opis przetłumaczony Google Translate
"Intensywny środek czyszczący zawierający substancje ścierne do usuwania zacieków deszczowych na powierzchniach szklanych, lakierniczych i GFK. Chemo-mechanicznie usuwa nawet uporczywe zabrudzenia i pozostałości starych uszczelek."

@Domel chyba coś dla Ciebie 😁

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 19.10.2022 o 09:44, borabora.autospa napisał(a):

Co myślicie o tym scrub padzie jako nowym rewolucyjnym akcesorium ?

Macałem to w MRC wczoraj. Na pewno inna technologia niż to co mamy na rynku teraz. Ale zobaczymy w praktyce 🙂

W dniu 7.02.2023 o 12:13, pablo15005 napisał(a):

▶️ADBL Detailing Apron - fartuch dedykowany dla detailerów! Pagony na kable, delikatny materiał bezpieczny dla lakieru i dwie kieszenie na to, co zawsze trzeba mieć pod ręką!🤩

Fartuch też macałem wczoraj - zajebisty plusz - mięciutki, puszysty, robi wrazenie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
W dniu 23.04.2023 o 21:26, Domel napisał(a):

Macałem to w MRC wczoraj. Na pewno inna technologia niż to co mamy na rynku teraz. Ale zobaczymy w praktyce 🙂

Czym się różni od aktualnych Scrub Padów ?  Nie ma nylonowych włókien ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.