Skocz do zawartości

RR Customs - szampon i inne kosmetyki


majster-b

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj na bezdotyku sprawdzilem szampon rrc. Szybka akcja więc bez wiekszego wczuwania:) Piana fajna, domył co trzeba, super mega śliskości nie zaobserwowałem. Zapach taki sobie, ale nie zasychał za szybko i ładnie się wypłukał. Dziś po deszczu widzę że lekko przypchane fusso ładnie odżyło tzn. krople znowu są bardzo kształtne i zrzut wody sie znacznie polepszył.
Generalnie szampon kupiłem przy okazji innych zakupów i na tą chwilę mi się podoba.
Na ich kanale za to wszystko jest najlepsze, ale szkoda że np. test ich środka do felg vs tuga wykonano na leżących5 kołpakach. Tuga jest dość gęsta i wg mnie miała by przewagę w pionie. Plus te kołpaki nie były jakoś mocno usyfione:)

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę oznajmić co się wydarzyło. Napisałem do nich na fejsie o tym osadzie w hardcorze i poradzili żeby położyć na cały dzień na kaloryfer. Tak też zrobiłem mieszając kilka razy w ciągu tego leżakowania i osad faktycznie się rozpuścił. Zobaczymy co będzie dalej narazie jest ok a jutro będę testował siłę myjącą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2018 o 13:10, zdanek napisał:

Ja miałem tak z Leather Cleanerem Strong, zrobił się z niego glut.

 

W dniu 29.12.2018 o 15:42, Lukaso napisał:

może cleanery do skóry wysuszają ją bardziej niż inne.

Przynajmniej jeśli chodzi o ten środek, to zalecam szczególną ostrożność, a właściwie to zdecydowanie odradzam jego stosowanie. Są infa na forach, że środek ten rozpuszcza topcoat. Dla mnie takie podejście do tematu kosmetyków, całkowicie podważa zaufanie do wyrobów tej firmy. która raczej nie bardzo przykłada się do bezpieczeństawa i stosując najtańsze składniki wciska innym kit o stosowaniu niskich marż swoich wyrobów.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Pkubalak napisał:

 

Przynajmniej jeśli chodzi o ten środek, to zalecam szczególną ostrożność, a właściwie to zdecydowanie odradzam jego stosowanie. Są infa na forach, że środek ten rozpuszcza topcout. Dla mnie takie podejście do tematu kosmetyków, całkowicie podważa zaufanie do wyrobów tej firmy. która raczej nie bardzo przykłada się do bezpieczeństawa i stosując najtańsze składniki wciska innym kit o stosowaniu niskich marż swoich wyrobów.

Topcoat na silniku, samochodzie ciężarowym czy nawet busie?

Nikt nie ukrywa że to jest to mocna chemia. Jak znasz przeznaczenie produktu to krzywdy nie zrobi. No ale jeżeli ty auto zabezpieczone chcesz myć hardcorem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

20 minut temu, Zdroja0 napisał:

No ale jeżeli ty auto zabezpieczone chcesz myć hardcorem...

Kolego, gdybyś tak przeczytał ze zrozumieniem, to może nie było by zdziwienia. Napisałem o środku, o którym mowa w załączonych przeze mnie cytatach, a nie o hardcore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
4 minuty temu, rudi0018 napisał:

po 2 myciach collnite 476S? 

nie jest to wykluczone, szampon na wyższe ph od Autoland Aktywny, a nie jest on słabeuszem.

Colli to w miarę mocny wosk i mógł go solidnie osłabić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 godzinę temu, rudi0018 napisał:

Czy uważacie, że mógł być przyczyna ściągnięcia po 2 myciach collnite 476S?  

Tak, Colli to dość przeciętny wosk to tym bardziej dostał po dupie. Tylko nie wiem czy ten pomiar PH to koncentratu czy roztworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pH jest skalą logaytmiczną. Co to  znaczy?

Dla przykładu mamy szampon pH 3. Litr tego szamponu zmieszany z 10 litrami wody bedzie miało pH 4, a ze 100 litrami ph 5. 

Jak mnie pamięć nie myli, to tak to chyba jest 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, damiano2007 napisał:

pH jest skalą logaytmiczną. Co to  znaczy?

Dla przykładu mamy szampon pH 3. Litr tego szamponu zmieszany z 10 litrami wody bedzie miało pH 4, a ze 100 litrami ph 5. 

Jak mnie pamięć nie myli, to tak to chyba jest 😛

 

Polecam kalkulator PH

https://rechneronline.de/chemie-rechner/ph-dilution.php

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.