Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Rekomendowane odpowiedzi

@powerf a jak jest z sonaxem ceramic spray...ten ich atomizer wali taka ilość że na szybach i lakierze oliwa 🫣 walczyłem z nim bo zachwalany a u mnie kicha. Przelałem w butelkę po aqua booster i inny świat 😳 jak nie to gadaj z Łukaszem i może faktycznie jakiś bubel wyszedł, chociaż wątpię w ultracoat 🫢

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, powerf napisał(a):

@Rafal9304 Ale co fajnego jest w QD którego trzeba po kilka razy na 3 fibry gonić żeby go wypracować, a i to wg mnie nie jest możliwe bo to się ciągnie jak flaki z olejem?

Np. trwałość albo look, nie tylko aplikacja wpływa na to czy QD jest fajny czy nie. Przynajmniej u mnie.

12 godzin temu, pablo15005 napisał(a):

@powerf a jak jest z sonaxem ceramic spray...ten ich atomizer wali taka ilość że na szybach i lakierze oliwa 🫣 walczyłem z nim bo zachwalany a u mnie kicha. Przelałem w butelkę po aqua booster i inny świat 😳 jak nie to gadaj z Łukaszem i może faktycznie jakiś bubel wyszedł, chociaż wątpię w ultracoat 🫢

Ja znowu uwielbiam tego Sonaxa między innymi właśnie za aplikacje, nie przeszkadza mi oryginalny atomizer, dociera się bajka na sucho jak i na mokro 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powerf - Albo dajesz pół butelki produktu na 1 lustro albo Twoja smutna fiberka z zdjęcia jest nasączona mixem produktów. Wybacz 😁 Jakbym się nie starał nie potrafię źle zaaplikować tego produktu i jak większość użytkowników tutaj z forum którzy go używali również.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@K4rtm4n Co oznacza smutna fiberka wg ciebie? 

A tak oto ten produkt prezentuje się na lakierze po "dotarciu" - zaaplikowana minimalna ilość, dosłownie pół psiknięcia na mikrofibrę.

Ja wiem, mam zły lakier, nasączoną mixem produktów mikrofibrę, albo po prostu nie umiem aplikować.

Ktoś ma jeszcze jakiś inny pomysł?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@K4rtm4n Co oznacza smutna fiberka wg ciebie? 
A tak oto ten produkt prezentuje się na lakierze po "dotarciu" - zaaplikowana minimalna ilość, dosłownie pół psiknięcia na mikrofibrę.
Ja wiem, mam zły lakier, nasączoną mixem produktów mikrofibrę, albo po prostu nie umiem aplikować.
Ktoś ma jeszcze jakiś inny pomysł?
 
 

Czy aplikujesz go po myciu rinseless? Np przy użyciu ech2O?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, powerf napisał(a):

Ktoś ma jeszcze jakiś inny pomysł?

świeża fibra, z krótki włosem. Dobra jakościowo (skład fibry). Zaaplikuj QD i przyjdz z latarką za 30 minut i sprawdź , czy produkt odparował już.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 godzinę temu, powerf napisał(a):

nie odparował nawet po 24 godzinach 😁

a jaka wilgotność w garażu? Ja mam Ceramic QD i na moim miekkim czerwonym uni zaraz po aplikacji jest holo ale wystarczy z godzina i znika wszystko także nie ma ce sie zniechecać do produktów, mniejsza ilość i na dwie fibry i na pewno bedzie lepiej 🙂 po za tym teraz jest taka wilgotność ostatnio ze wszystko ma problem z odparowaniem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@powerf znalazłem chwilę między pracą a pracą by zaaplikować UC Ceramic QDetailer na lustro i na kawałek w miarę czystej maski auta służbowego. 

1. Lustro umyłem płynem do szyb dwukrotnie, inspekcja latarką: jakieś holsy i niedoskonałości są ale chyba takie lustro 😛 Jeden psik na używaną mikrofibrę z krótkim włosiem, przetarcie i już w tym momencie zaczęło odparowywać. Odwrócenie fibry na drugą stronę i dotarcie to formalność. Tutaj temperatura pokojowa, bo robione w domu.

2. Maska Mastera, kolor biały a jakże inny. Psik na tą samą fibrę co w przypadku lustra, przetarcie lakieru, odwrócenie fibry i dotarcie. Temperatura otoczenia koło 6 stopni, wilgotność dość duża i nie miałem problemów z dotarciem. Sprawdziłem pod latarką i ekstra! 

Jak nałożę na kilka aut to odgrzeje kotleta 😀

@maciek-drummer @Rafal9304

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie dodam że Ceramic Q Detailer od Ultracoat pachnie obłędnie. Aplikowałem dzisiaj na felgi bo potrzebowałem czymś je zabezpieczyć do czasu aż znajdę czas na powloke i nie mogłem się nawachac. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie dodam że Ceramic Q Detailer od Ultracoat pachnie obłędnie. Aplikowałem dzisiaj na felgi bo potrzebowałem czymś je zabezpieczyć do czasu aż znajdę czas na powloke i nie mogłem się nawachac. 
A to ja mam odmienne zdanie w tej kwestii. Jak dla mnie zapach Q detailera jest dość sztuczny, taki kwiatowy. Trochę Pani Walewska ;)
Co nie zmienia faktu, że jest zupełnie bezproblemowy oraz sporo dodaje do wyglądu i śliskości.

Wysłane z mojego RMX3370 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mumins napisał(a):

A to ja mam odmienne zdanie w tej kwestii. Jak dla mnie zapach Q detailera jest dość sztuczny, taki kwiatowy. Trochę Pani Walewska 😉
Co nie zmienia faktu, że jest zupełnie bezproblemowy oraz sporo dodaje do wyglądu i śliskości.

Wysłane z mojego RMX3370 przy użyciu Tapatalka
 

I o to chodzi, każdy może mieć odmienne zdanie odnośnie danego produktu :). 

 

Powiedz mi, wiesz ile on lezy? W internetach mówią , że kilka tygodni.. Mało to precyzyjne 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, grechut napisał(a):

I o to chodzi, każdy może mieć odmienne zdanie odnośnie danego produktu :). 

 

Powiedz mi, wiesz ile on lezy? W internetach mówią , że kilka tygodni.. Mało to precyzyjne 😄

Tak szczerze, to w przypadku psikaczy zupełnie przestałem zwracać na to uwagę (tych, które producenci określają mianem "quick"). Dla mnie taki produkt ma usunąć ślady po wodzie, której nie dotarłem i zboostować wygląd. Ale jak mnie pamięć nie myli, bo kiedyś go celowo wrzuciłem na PP błotnik i obserwowałem, to ten miesiąc trzymał się dość dzielnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grechut  mnie on zaskoczyl wlasnie trwaloscia,kladlem go razem z Gyeonem Ceramic i lezal sporo dluzej....w tym przypadku producent jest skromny piszac o paru tygodniach bo u mnie lezal spokojnie poltora miesiaca w trudnych warunkach 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Show to kosmos jak maskuje i jaki daje look,  zgadzam się.  Nie używałem go z 5 lat ale do dziś pamiętam efekt Wow na czarnej perle która korektę miała 2 lata wcześniej. 

Niemniej nie jest to qd, mimo klasyfikacji producenta, znowu zgoda. Z tym produktem jest sporo roboty, niektóre letnie woski zajmują tyle samo czasu w aplikacji. A siedzą dłużej 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.