Skocz do zawartości

Zakup nowego samochodu


vanquisz

Rekomendowane odpowiedzi

Radzę podchodzić z dużą rezerwą do tego co mówi sprzedawca. Zresztą wystarczy poczytać forum Toyoty. Ludzie się żalą, że miała być aktualizacja, a nie ma i nie wiadomo kiedy będzie. Nie mamy pańskiej aktualizacji i co mi Pan zrobi. Tu masz wykaz w jakkch autach jest AA/ACP https://www.toyota.pl/world-of-toyota/multimedia/interfejsy-apple-i-android

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
17 minut temu, PiterG napisał:

opla mokka x. Mam na oku benzynę 115km z 2017 roku.
Jak to się sprawuje w mieście ?
 

Moi rodzice mieli dokładnie z tego roku z takim silnikiem, nowy z salonu i sprzedali po 3 latach i ok. 30tys km.

Ogólnie auto moim zdaniem zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz bardzo udane. Jakoś wykończenia jak na ten przedział cenowy na wysokim poziomie. Wnętrze nowoczesne.
Silnik po mieście daje radę ale na trasie mega brakuje 6biegu.... Auto przy przejazdach autostradowych przy wyższych prędkościach już głośne.
I właśnie brak 6biegu był głównym powodem zmiany.

Tu masz moją relację z zabawy tym autem:

Podsumowując jak szukasz auta typowo do miasta i nie oczekujesz nie wiadomo jakich osiągów to ok natomiast chyba bardziej radziłbym wziąć 1,4T.
A no i jak myślałeś o założeniu gazu to nieopłacalny biznes w przypadku tego silnika.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kolargol napisał:

czy ktoś posiada Seata Arona i mógłby się podzielić opinią? jak się sprawują 1.0tsi?

Mam właśnie zastępcza Arone FR ze stera. Silnik 150km i manual.  Jakoś średnio mi się widzi to auto za wysokie ale ja jestem przyzwyczajony do G7. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Widzę że cisza w tym dziale ;)
Rozważam zakup Mazdy cx-30 tylko zastanawiam się jak później dbać o te wszystkie plastiki nad kołami, na dołach drzwi, na zderzakach, żeby jak najdłużej wyglądały ładnie. Czy piany aktywne i inne odsmalacze nie będą na nich zostawiały zacieków... cc5e01be6ab86628b1b96225bb1b960c.jpg




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, pavko napisał:

żeby jak najdłużej wyglądały ładnie.

Paanie owatrol i będzie pięknie 🤪 oczywiście jeśli są wyblakłe. Jeśli chcesz przyciemnić i zabezpieczyć to wrzuć powłokę do tworzyw typu dlux lub trim co da dobre zabezpieczenie. Najprostszą drogą jest poprostu dressing do opon regularnie po myciu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pavko nie zdzierżam tego modelu.

Mamy w pracy kilkanaście sztuk i wszystkie śmierdzą. Miałem jedna u siebie na czyszczeniu wnętrza i po dwukrotnym ozonowaniu i dokładnym umyciu całego auta powrócił ten fabryczny smrodek. Nie wiem co to jest. Coś jakby skóra, albo maty gumowe. Okropieństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, czester napisał:

A dlaczego taka niechęć do Mazdy?

Auto z 17 roku przebieg 32 tysiące od nowości u nas co chwilę jakaś pierdoła w elektronice odmówi współpracy, na szczęście jeszcze roku gwarancji, zawieszenie strasznie głośno pracuje, już 3 razy zgłaszałem i 3 razy odpowiedź ta sama to niewątpliwie Ferrari musi być głośne masakra 😳🙈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Od końca '21 nikt nie kupował nowego auta? 😜

Odkopię trochę temat. Nakręciłem już moim leonem przeszło 200 tys km. 1,4 tsi, bez dolewek oleju to tak dla tych co od szwagra słyszeli że ten motor to szmelc 🙂

Czas powoli rozejrzeć się za czymś nowym. W leonie po 6 latach dokuczają mi 2 rzeczy. 1 to nawiew środkowy który w ogóle nie wieje w jakieś rozsądne obszary mimo regulacji. Strumień powietrza rozbija się o kierownicę. Druga sprawa to może nie kiepskie ale też nie topowe wyciszenie. Do hałasu jak w japończykach daleko, ale jednak w nowym aucie chciałbym ten aspekt mocniej przycisnąć.

Może ktoś z Was jest na bieżąco z nowymi autami? Rozglądam się za jakimś autem w przedziale 130-160 tys zł, w wyjątkowych przypadkach może mógłbym pod 180 tys podciągnąć, ale to już górny limit. Coś ładnego dla oka, bezawaryjnego i przede wszystkim dobrze wyciszonego bo auta używamy w 90% po autostradzie. Jakieś propozycje?

Jutro jadę oglądnąć cuprę formentor 1,5 tsi może się też przejadę. Myślałem też o octavii kombi rs, choć musiałbym budżet na ten górny limit przygotować a nie wiem czy warto. Znajdzie się jakieś sensowne auto lepiej wyciszone od 2 wyżej wymienionych? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, analyzator napisał(a):

giulia

Odpada...

2 godziny temu, analyzator napisał(a):

Focus st?

Kilkoma fordami jeździłem. Nie wiem jak nowy focus ale auta kilkuletnie (np galaxy) mają okrutny system inforozrywki. Antyk jak z amigi. Na + było wyciszenie w galaxy. Focusem nigdy nie jeździłem. Podjadę może usiaść i rundkę zrobić.

Jestem też po jeździe formentorem 1,5 tsi dsg. Skrzynia spoko, przyspieszenie wystarczające (nie potrzebuję wyścigówki bo większość moich przebiegów to autostrada na tempomacie) ale rozczarowało mnie wyciszenie. Moj leon z 200kkm jest cichszy niż nowy formentor. Trochę mam mieszane uczucia bo za podobnie wyposażone auto co mój leon, gorzej wyciszone wołają (za manuala) 37 tys euro, gdzie za leona 6 lat temu płaciłem 22... Przeskoku drastycznego nie ma. Cóż zostaje szukać dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowym Focusem jeździłem raptem 2 dni ale auto robi bardzo pozytywne wrażenie. Kapitalnie zestrojone zawieszenie. Nie miałem okazji pojezdzic naprawdę szybko ale wyciszenie znacznie lepsze niż w poprzedniej wersji. Pamiętam z jakieś recenzji że był wskazywany jako najlepiej wyciszone auto w klasie jeżeli chodzi o szumy aerodynamiczne.

Niestety moim zdaniem Ford nie zrobił nawet małego kroku w kierunku poprawy materiałów w środku. Wręcz mój Focus sprawia wrażenie mniej plastikowego.

Mimo wszystko przejechałbym się alfą. Wyciszenie i komfort robią wrażenie niemal tak duże jak układ jezdny. Auto jest po prostu porywające. Niestety dla mnie trochę przyciasne bo miejsca w nim jest tyle co w Focusie MK3. W budżecie tylko wersja rwd niestety. Wersja 200 koni czipa się na 300 i robi setkę w 5s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rzeka każdy powie swoje i każdego będzie najlepsze 😉

Ja do zakupu nowego auta przymierzałem się rok...

Oglądałem wszystkie dostępne modele aut które mnie interesowały.

W zakresie moich celów było kombi,malo pali,szklany dach, hak,bez osobnego wystającego monitora ,wygodny ,pakowny.

Na początku był plan na Kia Optima tanie,duże,długa gwarancja...jak się zdecydowałem,to wycofali go i był ceed...potem nowa Insignia,passat itp 

Pasowało Volvo ale przekraczało mój budżet... I tak trafiłem przypadkiem na Skodę Superb... Jazda próbna mnie przekonała i wielkość wewnątrz  😉

Śmigam 2 lata nie narzekam wszystko ok ,jakbym miał po raz kolejny wybierać,też kupiłbym Skodę Superb;)

 

 

Alfa też była w opcji ale nie pamiętam czy nie ma kombi czy była za mała ...

Pochylilbym się nad Alfa bo wygląda super,nowa Octavia RS też agresywny fajny wygląd ma 😉

Ja jednak szukałem typowego dupowozu bo do zabawy mam co innego 😉

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alfa nie ma kombi. Giulia to tylko sedan, ew Stelvio ale to już SUV. Jeździłem Giulia z najsłabsza benzyna 2.0 200KM i jest ok do jazdy. Miejsca w środku nie jest nie wiadomo jak dużo, ale wystarcza. Nie powinna odstawać od Leona (pomijając fakt że Twój Leon to kombi) więc bagażnik może mieć większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, buka napisał(a):

P.S. @Fredi88, jaka cena za Leona będzie Cię interesować? 

Nie wiem, nie zastanawiałem się nad tym jeszcze. Tyle, że ja w Austrii mieszkam więc ktoś zainteresowany musiałby się pofatygować 🙂 Na plus na pewno, że auto niewybite bo sama autostrada praktycznie. Wymieniam olej co 15kkm i jeżdżę. Z leona jestem na prawdę zadowolony. 

Sedany odpadają. Tylko kombi lub jakiś crossover w gre wchodzą. Focus widzę nawet nawiewów z tyłu nie ma... Kiepsko.

Oglądałem jeszcze na parkingu dziś cuprę leona kombi białego i też mi się podoba. Jeśli byłoby ciszej niż w formentorze to byłoby ok. Octą się jeszcze przejadę.

Co do superba to już chyba schodzący model jest. Trochę go klepią i pewnie nowa generacja wejdzie niebawem. Zwykły jest zbyt zwykły a na sportline'a pewnie się e budżecie nie zmieszczę.

Rozczarowała mnie jeszcze cerata w octavii rs na tym "podstawowym" fotelu. Kurde jak dres kreszowy z lat 90... Masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Fredi88 napisał(a):

Nie wiem, nie zastanawiałem się nad tym jeszcze. Tyle, że ja w Austrii mieszkam więc ktoś zainteresowany musiałby się pofatygować 🙂 Na plus na pewno, że auto niewybite bo sama autostrada praktycznie. Wymieniam olej co 15kkm i jeżdżę. Z leona jestem na prawdę zadowolony. 

Sedany odpadają. Tylko kombi lub jakiś crossover w gre wchodzą. Focus widzę nawet nawiewów z tyłu nie ma... Kiepsko.

Oglądałem jeszcze na parkingu dziś cuprę leona kombi białego i też mi się podoba. Jeśli byłoby ciszej niż w formentorze to byłoby ok. Octą się jeszcze przejadę.

Co do superba to już chyba schodzący model jest. Trochę go klepią i pewnie nowa generacja wejdzie niebawem. Zwykły jest zbyt zwykły a na sportline'a pewnie się e budżecie nie zmieszczę.

Rozczarowała mnie jeszcze cerata w octavii rs na tym "podstawowym" fotelu. Kurde jak dres kreszowy z lat 90... Masakra.

Wypisz wymaluj a4 …. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superb pod koniec tego roku wychodzi ale obecna generacja jest świetna, dopracowana. No mega kompletny wóz.

Pomyśl jeszcze o Hyundai Tusconie, tu kupisz już w tej kasie dobrą wersję. Ewentalnie Sportage ale mi nie podchodzi.

A co byś powiedział o nowym Peugeocie 308 SW ? świetny jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.