Skocz do zawartości

Zakup nowego samochodu


vanquisz

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, buka napisał(a):

@Fredi88@Fredi88 z ciekawości skonfigurowałem superba w sportline i 2.0tsi 190km z dsg za 175k w pl. Minus tylko taki ze sedan 

Czyli wziąłeś standard. Bo ja wrzuciłem kolor i koło 19 i już się robi 179 tys. A wyposażenia też brakuje. Nie wyobrażam sobie mieć mniej wyposażenia niż mam teraz w seacie. Musi być aktywny tempomat, podgrzewane siedzenia, min. Dwustrefowa klima, czujniki deszczu, zmierzchu itp. Android auto też konieczny. Dodatkowo po sprowadzeniu auta muszę opłacić podatek Nova co wyjdzie pewnie około 5-6 tys euro 😉 i tak cała oszczędność idzie w łeb. 

Dobra bo powoli na malkontenta wychodzę. Superb to świetne auto ale raczej z takim wyposażeniem jakiego potrzebuję, z którego korzystam jest zbyt drogi. Nie będę ciągnął dalej tej sagi, jak coś bliżej zdecyduję albo zamówię to pewnie się podzielę. Dzięki za propozycje 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Fredi88 napisał(a):

Czyli wziąłeś standard. Bo ja wrzuciłem kolor i koło 19 i już się robi 179 tys. A wyposażenia też brakuje. Nie wyobrażam sobie mieć mniej wyposażenia niż mam teraz w seacie. Musi być aktywny tempomat, podgrzewane siedzenia, min. Dwustrefowa klima, czujniki deszczu, zmierzchu itp. Android auto też konieczny. Dodatkowo po sprowadzeniu auta muszę opłacić podatek Nova co wyjdzie pewnie około 5-6 tys euro 😉 i tak cała oszczędność idzie w łeb. 

Dobra bo powoli na malkontenta wychodzę. Superb to świetne auto ale raczej z takim wyposażeniem jakiego potrzebuję, z którego korzystam jest zbyt drogi. Nie będę ciągnął dalej tej sagi, jak coś bliżej zdecyduję albo zamówię to pewnie się podzielę. Dzięki za propozycje 🙂

Sportline ma to wszystko w standardzie poza aktywnym tempo. chyba ze cos sie zmienilo od 2 lat 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2023 o 06:14, zonk napisał(a):

Sportline ma to wszystko w standardzie poza aktywnym tempo. chyba ze cos sie zmienilo od 2 lat 🙂

Widocznie się zmieniło. Aktywny tempomat to 70% moich przebiegów. Muszę go mieć. Dopłacać trzeba też za tak oczywiste rzeczy jak kamera cofania czy elektryczne fotele z pamięcią. 

Zdecydowani już praktycznie jesteśmy na cuprę leona. Octa jest fajna. Jest na miejscu RS za 40 tys euro w zajebistym kolorze mamba green, ale ubezpieczenie 245 konnego auta w Austrii to ok 350e miesięcznie... To jest jakiś kosmos niestety. Stanie chyba na 1,5 eTSI z DSG.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Miałem okazję jechać Leonem z aktywnym tempomatem i spodobała mi się ta opcja. Fakt, że do końca nie ufam temu urządzeniu, bo musiałem samemu trochę wcześniej zacząć hamować. Może to kwestia ustawień radaru, nie wiem. Ogólnie pozytywne wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Slovak napisał(a):

Podziwiam za używanie tego. Włączyłem dwa razy przez 3,5 roku posiada Leona i więcej nie mam ochoty 😄

Kwestia pewnie gdzie się jeździ... w Polsce kultura jazdy szału nie robi a Filip, jeśli dobrze pamiętam, chyba w Austrii jeździ a tam inne zwyczaje panują.

Nie raz miałem awaryjne hamowanie na aktywnym tempomacie bo ktoś z prawego pasa mi wyskoczył na A4... dlatego odpalam go aby tylko noga odpoczęła 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2023 o 22:04, patol napisał(a):

Kwestia pewnie gdzie się jeździ... w Polsce kultura jazdy szału nie robi a Filip, jeśli dobrze pamiętam, chyba w Austrii jeździ a tam inne zwyczaje panują.

Coś w tym jest. Mi na prawdę nogi odpoczywają jak mogę na aktywnym tempomacie jechać. Pewnie, to nie wyłącza nas z prowadzenia auta, ale pomaga w trzymaniu tempa i odstępu od auta z przodu.

 

Czy ktoś z was zdecydowałby się na białe auto mając do wyboru kolory wszystkie dostępne w danym modelu? Cholerny mam dylemat. Niby auto fajnie wygląda, ale kurde kosmetykami już się zbytnio nie pobawię. Czarny... Wszystko na nim widać, każdego swirla. Jeszcze opcja na szary jak z audi czy octy rs jest.... Nie wiem już 🙄

Z obecnym autem od razu wiedziałem że ten kolor to jest to 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Mumins napisał(a):

Ja mam ostatnio fazę na zielone, ideałem jest Visconti Green 😉

Wysłane z mojego RMX3370 przy użyciu Tapatalka
 

Taaa octe brałbym mambę green. Nawet już jedną oglądałem ale tak jak pisałem ubezpieczenie jest dla mnie zbyt drogie.

Cupra niestety same ponure kolory, biały czarny szary... + 2 matowe które na 100% w grę nie wchodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fredi88 osobiście białego bym drugi raz nie kupił. Jak zawsze chciałem mieć białe auto , tak teraz nie mogę się doczekać kiedy je sprzedam 😄 Ostatnio ponad miesiąc nie myłem auta , żeby je domyć , myłem auto trzykrotnie. Chyba , że to Mohs Evo jest taki lipny i wręcz ciągnie brud...

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od czasu jak na auto żony położyłem powłoke "roczniaka" to uwielbiam myć to auto. Wcześniej jak wspomniano tragedia, ale po polerce i zabezpieczeniu idealnie widać czarno na białym gdzie jeszcze trzeba domyć 😁 ale biały nigdy nie bedzie tak spektakularny jak inny kolor i dla siebie tez bym wybrał inny kolor 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
3 godziny temu, Dante05 napisał(a):

Do czystego białego uni strasznie lepi się brud. Woski i powłoki tylko trochę pomagają. I tak jak @AudiBlask wspomniał strasznie się je domywa.

Wow. Pierwszy raz słyszę, że domywanie auta zależy od koloru lakieru :-D

Na forum można znaleźć trochę zdjęć, które pokazują, że zadbany biały wygląda nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2023 o 22:04, patol napisał(a):

Kwestia pewnie gdzie się jeździ... w Polsce kultura jazdy szału nie robi a Filip, jeśli dobrze pamiętam, chyba w Austrii jeździ a tam inne zwyczaje panują.

Nie raz miałem awaryjne hamowanie na aktywnym tempomacie bo ktoś z prawego pasa mi wyskoczył na A4... dlatego odpalam go aby tylko noga odpoczęła 🙂

Nie chodzi mi o kulturę jazdy, ale mnie osobiście nie przekonują takie funkcje w aucie. Od kiedy kupiłem Leona to wyłączyłem 3/4 opcji. 

7 godzin temu, Fredi88 napisał(a):

Czy ktoś z was zdecydowałby się na białe auto mając do wyboru kolory wszystkie dostępne w danym modelu? Cholerny mam dylemat. Niby auto fajnie wygląda, ale kurde kosmetykami już się zbytnio nie pobawię. Czarny... Wszystko na nim widać, każdego swirla. Jeszcze opcja na szary jak z audi czy octy rs jest.... Nie wiem już 🙄

Biały i szary to moi faworyci w nowym aucie. I nie zauważyłem, aby jasne kolory były trudniejsze w domywaniu. Mamy w firmie kilka jasnych kolorów, które zabezpieczone są powłokami CarPro CQuartz i zawsze wyglądają świeżo 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, psemo napisał(a):

Wow. Pierwszy raz słyszę, że domywanie auta zależy od koloru lakieru :-D

Na forum można znaleźć trochę zdjęć, które pokazują, że zadbany biały wygląda nieźle.

To prawda. Mam białe auto, zima zazwyczaj bezdotyk, jakiś tam wosk zazwyczaj leży. Po zimie domycie bez pricka praktycznie nie możliwe. Zima staram sie zbyt często nie oplukiwac/ myć ze względu na temperatury. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, psemo napisał(a):

zadbany biały wygląda nieźle.

Lubię jak kolor wygląda trochę lepiej niż nieźle 🙂 z obecnego byłem mega zadowolony.

 

 

sFBCZyg4luE

 

 

Boję się że biełego zacząłbym traktować jak dostawczaka 😂 żeby było jasne, to w grę wchodził tylko biały metalic... Uni odpada w ogóle.

został czarny i szary na polu bitwy. Do wtorku muszę się zdecydować...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.