Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

@penkus5 @alexander.p szlifowanie odpada (za drogie zaciski w oryginalnym malowaniu), poza tym zostało tylko od wewnętrznej strony, w zasadzie w najbliższej okolicy gdzie siedzą tłoczki i po założeniu tego nie widać. Tragedii z tym nie ma, spróbuje jeszcze kwasem słabiej rozcieńczonym a jak nie to tak zostanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PawelRDM Wiem czyj to sklep,  ale skoro oferuje je na stronie to pomyślałem,  iż może ma ich trochę na stanie...

W sumie nic innego ciekawego nie znalazłem,  gdzieś tylko "pojedyncze jednostki" na stronach.

@inspire Kwas, pędzelek, wymycie,  suszenie,  kwas,  pędzelek, wymycie   suszenie,  kwas.... w końcu musi puścić 😄

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, penkus5 napisał:

@inspire Kwas, pędzelek, wymycie,  suszenie,  kwas,  pędzelek, wymycie   suszenie,  kwas.... w końcu musi puścić 😄

Praktycznie tak robiłem tzn. deironizer, pędzelek we wkrętarce przez kilka minut potem parę minut "nasiąkania", poprawiłem deironizerem, znowu pędzelek, 15min i płukanie w 60* wodzie, suszenie sprężonym powietrzem a potem tak samo z kwasem, i uwc, ze 4h tak walczyłem. Mimo że zaciski były w bardzo dobrym stanie i lekkich nalotów pozbyłem się praktycznie po chwili, to reszta praktycznie nie schodziła... Zostało tylko w niewidocznych miejscach, wiec zostawiam to tak jak jest, chyba że jeszcze kupię jakiś lepszy deironizer bo na codzień z niego nie korzystam i mam tylko kilku letniego RRC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewien, że zaciski Ci się nie odbarwily/nie zszedł lakier? Może to wcale nie brud. Ostrożnie z deironem w tym rejonie, tarcze za nim nie przepadają.

Wyryte w skale z S20 FE 5G

A jesteś pewien, że zaciski Ci się nie odbarwily/nie zszedł lakier? Może to wcale nie brud. Ostrożnie z deironem w tym rejonie, tarcze za nim nie przepadają.

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MMCzysci napisał:

A jesteś pewien, że zaciski Ci się nie odbarwily/nie zszedł lakier? Może to wcale nie brud. Ostrożnie z deironem w tym rejonie, tarcze za nim nie przepadają.

Wyryte w skale z S20 FE 5G
 

A jesteś pewien, że zaciski Ci się nie odbarwily/nie zszedł lakier? Może to wcale nie brud. Ostrożnie z deironem w tym rejonie, tarcze za nim nie przepadają.

Wyryte w skale z S20 FE 5G
 

Zaciski (aluminiowe) są zdemontowane bo jestem na etapie robienia swapa ich do innego auta niż były fabrycznie (po przebiegu 20k mil). Jestem pewny że to brud bo próbowałem śrubokrętem skrobać i to schodzi (bardzo twardy ten osad jest) ale żeby nie podrapać odpuściłem sobie ten sposób. 

Tak to wygląda (zacisk już przygotowany do montażu)

273644009_491034399084027_8285946891758700571_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje produktu który nabłyszczy srebrny lakier i będzie trochę hydro ale nie drogi i łatwy w aplikacji?

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka


Ale co to ma być? Wosk? Sealant? QD? Spray wax?
Jaki preparat na odnowienie plastikow w środku?
"Odnowienie"? Zakładam, że chodzi ci o odświeżenie, przyciemnienie, nabłyszczenie itp. Bo odnowić zniszczone plastiki można tylko fizycznie je naprawiając. Z całą resztą pomogą ci dressingi do wnętrz lub niektóre produkty z grupy Interior QD. Miłego szukania na forum gdzie znajdziesz opinie i porównania wielu z nich.
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]Może być wosk lub inne produkty byle łatwe w aplikacji. Obecnie używam wosk od soft99 ale mało nabłyszcza lakier.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka



Ale co konkretnie od Soft99? Firma ma dość pokaźne portfolio różnych past/wosków/sealantów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Pikoko napisał:

Poszukuje produktu który nabłyszczy srebrny lakier

W jakim stanie jest lakier ? Auto w jakim wieku ? Za efekt optyczny odpowiada przede wszystkim stan lakieru, a nie to, co na nim zostało zaaplikowane - im gorzej wygląda lakier, tym mniejszy efekt da jakikolwiek wosk/sealant/powłoka. Generalnie do białego/srebrnego/popielatego najlepsze efekty podbicia połysku dają woski syntetyczne i hybrydy, oraz powłoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier jest w niezłym stanie, nie chcę zbyt mocno zagłębiać się w detailing bo to kosztowne i czasochłonne, chce tylko aby po myciu auto nabrało trochę blasku. Auto to opel zafira b 2006 R. 44ab91cf42bd23fdb8c3d815dea412cd.jpg079ea0ab6cb0713986ed302304a582ea.jpg

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Pikoko napisał:

Lakier jest w niezłym stanie, nie chcę zbyt mocno zagłębiać się w detailing bo to kosztowne i czasochłonne, chce tylko aby po myciu auto nabrało trochę blasku. Auto to opel zafira b 2006 R. 

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
 

a zrób zjęcie prostopadle do drzwi, w zacienionym miejscu oraz podświetl lataką ledową, lun lampą z aparatu. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Pikoko napisał:

Teraz auto jest brudne więc nie widać nic ale takie fotki zrobiłem 

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
 

Lepiej 🙂 zapodaję przykładowe zdjęcie z inspekcji lakieru przed i po.

wiesz, możesz umyć auto i położyć Fusso (dośc trudne na początek, i bez rewelacji połysku) lub np Sonax BSD i wtedy masz zestaw dla początkująchych i z pewnością Ciebie to zadowoli 😉 

 

20180414_133517.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pikoko polecam od meguiarsa ceramic detailer ładnie odpycha wodę i trochę poleży ale nie jest najtańszy w zakupie choć na długo starczy. Drugi qd to już klasyk czyli chemotion qd tani i aplikacja banalna nadaje dużo połysku i hydro ale nie na długo. Do tego także cc water gold tak samo. Choć ja na swoim srebrnym to kładłem gtechniq c2 a potem cc water golda i był sztos ale to już droższe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, alexander.p napisał:
Lepiej  zapodaję przykładowe zdjęcie z inspekcji lakieru przed i po.
wiesz, możesz umyć auto i położyć Fusso (dośc trudne na początek, i bez rewelacji połysku) lub np Sonax BSD i wtedy masz zestaw dla początkująchych i z pewnością Ciebie to zadowoli  
 
 

Mój lakier też wygląda tak jak na twoim zdjęciu po prawej stronie nie ma takich kółek jak po lewej stronie.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Pikoko napisał:

Mój lakier też wygląda tak jak na twoim zdjęciu po prawej stronie nie ma takich kółek jak po lewej stronie.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
 

to elegancko. Jak juz masz Fusso to zaaplikuj, jak dobrze się przyłożysz to do jesieni masz spokój 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pikoko napisał:

Przez pomyłkę kupiłem fusso dla ciemnych lakierów ale sprzedawca twierdzi że nie ma pigmentu koloru i można stosować na jasnych lakierach.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
 

A były inne woski w sklepie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.