Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakich preparatów używacie do zabezpieczenia profili zamkniętych? I co zastosować na blachę po oczyszczeniu z rdzy, r-stop od APP jest dobry czy jest coś lepszego, chodzi o podłogę wewnątrz samochodu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@byGucio mi się zawsze dobrze pracuje środkiem Valvoline Tectyl ML + sonda do profili zamkniętych w sprayu. Super penetruje, zaś po wyschnięciu pozostawia półprzezroczystą lekko bursztynową powłokę.

Co do kompleksowego zabezpieczania myślę, że warto przeczytać ten temat:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rapmen93  i jak tam Ci poszło z naklejka ? 

Na bank ona jest klejona na zewnątrz ale na pocieszenie powiem Ci że zrobiona z kiepska taśma instalacyjna

:)

Najpierw odklej ta taśmę z góry na której widać bąble i równomiernie kładź spowrotem żeby nie było tych bąbli :)

Tu opcja nr 1.

Moja rada to czyms płaskim i w miarę delikatnym (rakla z filcem) podociskaj całość i nie żałuj sily. Połóż ja do góry nogami (papier na górze) i zacznij otwierać pod dość ostrym kontem (praktycznie przy 180°) jak widzisz że zostaje na papierze dociskasz krawędź papieru do tej taśmy instalacyjnej i do przodu :)

 

Opcja nr 2 :

Wywalić ta taśmę w pi*du i użyć szerszej malarskiej i naklejać też równo pasek przy pasku z 1 cm nakładka i wtedy powinno pójść :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Zima zaczęła się już chyba na dobre, a ja bez szczotki do odśnieżania auta!

Przeglądając różne tematy, najczęściej pojawiała się ta od producenta Vikan (i to chyba jedyna tego typu szczotka dostępna w sklepach detailerskich) - ale zdarzały się też złe opinie.

Czy warto w to zainwestować? Wiadomo, że do gołego lakieru i tak nie będę nią szorował, ale może się zdarzyć, że włosie będzie miało z nim styczność.

Ogólnie to muszę kupić 4 sztuki (dla całej rodzinki), a to już robi się 100 zł... za szczotki :roll: To nie jest duży problem, ale jeśli będą takie same jak marketowe to szkoda przepłacać :) Zakupy planuję w miejscowym sklepie, osobiście, więc od razu zobaczę jakość. Ale skoro to jedyny taki produkt w ofercie to nie spodziewam się szczerości sprzedającego :/

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kepacz bierz śmiało Vikana, świetnie ma delikatne włosie i według mnie dobrze szczotka jest zrobiona, solidna ;)

Drugi sezon i jak narazie, odpukać włosia nie gubi, nic się z nią nie dzieje :) Godna polecenia :good:

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, a taki kombo zestaw jak Murska 585, ktoś już testował?

Sama skrobaczka zbiera pozytywne opinie (mam ale czekam aż mi szybę zmrozi), ale ciekaw jestem szczotki.

http://murskax.fi/en/snow-brushes/585-hp-snow-brush-ice-scraper.html

Na allegroszu już za 16plnów można wyrwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master

@Kepacz Nie znam negatywnych opinii o tym Viikanie, chociaż fakt - specjalnie nie szukałem bo ....   mam takie dwie  i to już od ponad 5'ciu lat. Spisują się znakomicie i praktcznie wyglądają wciąż prawie jak nowe. Idealne szczotki do odśnieżania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, david2888 napisał:

@wojtecki Bez obaw możesz tak trzymać. Ja co prawda mam rozrobioną 1:1 z wodą w butelce PET, ale myślę, że nie będzie problemu z czystą IPĄ

Dzięki ;) A jeszcze jedno pytanie czy jak używacie ipy jako cleanera np przed nalozeniem wosku na lakier to też w proporcji 1:1 czy wtedy juz czysta ipa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Teraz, wojtecki napisał:

Dzięki ;) A jeszcze jedno pytanie czy jak używacie ipy jako cleanera np przed nalozeniem wosku na lakier to też w proporcji 1:1 czy wtedy juz czysta ipa ?

nie używamy IPY jako cleanera, IPA to nie cleaner !

Poczytaj proszę tutaj:

 

 

 

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie...i panie.

W jaki sposób czyścicie aplikatory piankowe? O ile w ogóle, czy np. macie dedykowane aplikatory do każdego dressingu itp? Czy jest sens czyszczenia aplikatora do wnętrza na którym przez jakiś czas bedzie się pojawiać tylko FW Mademoiselle (ah, ten zapach :D)? Pracuje ktoś z was z AG CGP aplikatorem wlaśnie piankowym a nie z MF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.