Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

@lubek, albo jako prewash lub dodatek do piany, albo jako dodatek do szamponu, chociaż w tym drugim przypadku to trochę sztuka dla sztuki, bo lepiej sobie poradzi po prostu zasadowy szampon w typie ADBL Shampoo PRO lub FX Protect Car Shampoo. Dlatego proponuję użyć go przy myciu wstępnym, ale klasycznym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, może głupie pytanie. Wiadomo, że niektóre środki, np. do prania tapicerki, czy preparaty typu Ideal Vask działają lepiej z ciepla woda. W moim przypadku mam do wyprania cały narożnik, będę go prać preparatem Excede Encapsulator Cleaner. Ciężko jest sobie przygotować odpowiednią ilość, żeby starczyło akurat. Co w przypadku gdy zostanie trochę roztworu i ostygnie? Nadaje się potem do użycia? Zapewne tak, ale wolę się upewnić. Szkoda byłoby wylewać pół butelki czy ileś przez to, że chłodny preparat czyści słabiej. Może @EXCEDE się wypowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, rapmen93 napisał:

@Michał126 to było głupie pytanie, ale jeśli Twoja odpowiedź jest bez złośliwości to dzięki :) dla mnie to istotne

Szczeze już chyba około roku siedze tylko na chemii excede i chemspecu.
I zawsze po praniu robie sobie zlewki tego roztworu w przypadku heacy duty jak i encapsulotara.
No i tak heavy duty działa jak działał, ale ze względu że muszę go potem podgrzać aby działał lepiej steznie robi sie słabsze i treba dolać troche koncentratu, więc te zlewki wedłg mnie nadają sie potem tylko na lekko brudne pojazdy.
Z encupstaloterm mam jeden problem mam 4l zlewki z niego no i ten, rozwarstwił się, pół baniaka jest biała pół niebieska i nie chcą się połączyć w jedno, więc stwierdzam że chyba nie będzie dobry pod odleżeniu jakiegoś dłuśzego czasu, a tak to weź dolej wrzątku dolej troche koncentratu do tego i działaj.
 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rapmen93 napisał:

@Michał126 to było głupie pytanie, ale jeśli Twoja odpowiedź jest bez złośliwości to dzięki :) dla mnie to istotne

Nie powiem, że to nie było z głupia frant, ale na pewno bez złośliwości, bo nie miałem powodu, by ją tutaj zawrzeć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś sprawdzone sposoby naklejki tego typu, aby ładnie trzymały się folii przy odrywaniu? Szczerze mówiąc nie mam pojęcia jak sobie poradzić, zawsze przy odrywaniu folii literki zostają na papierze. Podgrzewane już je i moczyłem i dalej nic.

IMG_20171217_134155.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, rapmen93 napisał:

No dobrze ją się nie znam. To powiedzcie mi czy jeśli jest wewnętrzna to czy po odklejeniu tej folii literki powinny się kleić w dotyku? Bo te się nie kleją 

No tak powinny, ale jeśli pisałeś że je podgrzewałeś i wodą traktowałeś to nic dziwnego że się nie kleją. Jeśli to rzeczywiście naklejka zewnętrzna to weź jakąś mocniejszą taśmę i w 1 miejscu na każdej literce mocniej przyduś . Potem odrywaj powoli podważając delikatnie literki i powinno odejść od tego białego. Przyklej do auta i odklej taśmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

To nie jest naklejka klejona od wewnątrz.
Jest to typowa naklejka cięta ploterowo, zaklejona transferem (folią transportową) do przeniesienia na docelową powierzchnię.

@rapmen93 Jeśli zostają literki, przejedź całość jakimś wałeczkiem i powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rapmen93 Mi zostało niedawno ok. 250ml roztworu Encapsulatora, zostawiłem to i stało ok. 2 miesięcy. Ostatnio wrzuciłem butelkę do garnka z gorącą wodą, podgrzałem roztwór i pracowało się nim identycznie. Trzeba trochę pokombinować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.