Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

692512 Z mojej perspektywy o ile na odetkanie powłoki jest wiele różnych sposobów i można dobierać różne sposoby zależnie od stopnia zapchania (od piany i szamponu z zasadowym pH w przypadku "klasycznego" zabrudzenia, po pełną dekontaminację w przypadku uporczywych, mocno przyklejonych zabrudzeń), to w przypadku wosku niewiele poza dokładnym umyciem można zrobić. Każdy bardziej radykalny ruch wiąże się z jego osłabieniem, niestety. Dlatego umyj go ręcznie delikatnym szamponem, może być taki, który da woskowi jeszcze lekkiego boosta (z woskiem lub kwarcem). No a jak doły nie będą kropelkować jak należy, to znaczy, że się kończą i tyle. Za dwa miesiące posmarujesz znowu. :D

 

Tak jak obiecałem wrzucam fotki ale w odpowiednim temacie ;)viewtopic.php?p=693602#p693602

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam w swoim arsenale szlifierke katowa pneumatyczna, ani razu nie uzywana. Zastanawiam sie czy jest miejsce w autodetalingu na takie urzadzenie. Moze byla by dobra do polerowania szkla? Operujac cisnieniem wydaje mi sie ze bede w stanie uzysnkac pelny zakres obrotow. Uzywa ktos takiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z pianownicą PA, problem wygląda tak, że piana nie leci ciągłym strumieniem tylko co chwila przerywa. Problem pojawił się już wcześniej, ale myślałem że to wina sitka, wymiana nic nie dała, ciągle jest to samo. Wlałem 80ml ADBL YETI, wcześniej też tak się działo z piana YETI, myślałem, że to wina piany, ale wlałem 100ml Fruit Snow i było to samo, z tą różnicą że na Fruit piana leciała jakby ciut dłużej zanim przerwało. Nie wiem w czym problem, myjka działa normalnie, bez przerywania. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto brać Shiny Garage Interior Cleaner ? czy jest jakaś nowa alternatywa ?

 

a nie lepiej kupić APC i rozrobić ? Interior cleaner to gotowy środek a APC trzeba rozcieńczyć :kox:

 

ale mi chodzi o gotowca właśnie

Nie znam lepszego apc gotowego jak apc predator4nano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, czym zmyć 8 lat nagromadzający się syf na dole szyby przedniej i wszędzie gdzie nie sięga wycieraczka? Rozumiem, że to pozostałości po deszczach, błocie, wodzie i spryskiwaczach ale znane mi środki nic z tym nie robią a szpeci niemiłosiernie.

 

nkXXCnJ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

693632 Mam problem z pianownicą PA, problem wygląda tak, że piana nie leci ciągłym strumieniem tylko co chwila przerywa. Problem pojawił się już wcześniej, ale myślałem że to wina sitka, wymiana nic nie dała, ciągle jest to samo. Wlałem 80ml ADBL YETI, wcześniej też tak się działo z piana YETI, myślałem, że to wina piany, ale wlałem 100ml Fruit Snow i było to samo, z tą różnicą że na Fruit piana leciała jakby ciut dłużej zanim przerwało. Nie wiem w czym problem, myjka działa normalnie, bez przerywania.

 

Ponawiam pytanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KapselK, przyczyn może być kilka, m.in. problemy z ciśnieniem lub prądem. Jeśli chodzi o ciśnienie to zależy czy wąż nie jest za długi czy nie jest popodłączany do kilku szybkozłączek. Może też być za wysokie ciśnienie wtedy można delikatnie poluzować wąż przy myjce, aby woda sobie kapała. Natomiast z prądem może być to czy myjka jest podłączona do przedłużacza czy bezpośrednio do kontaktu, a także sieć może być przeciążona. Napisz jeszcze co to za myjka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, czym zmyć 8 lat nagromadzający się syf na dole szyby przedniej i wszędzie gdzie nie sięga wycieraczka? Rozumiem, że to pozostałości po deszczach, błocie, wodzie i spryskiwaczach ale znane mi środki nic z tym nie robią a szpeci niemiłosiernie.

 

W jednym odcinków MXNowicki podpowiadał patent na jakiś kwas do felg typu wheel warrior.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KapselK, przyczyn może być kilka, m.in. problemy z ciśnieniem lub prądem. Jeśli chodzi o ciśnienie to zależy czy wąż nie jest za długi czy nie jest popodłączany do kilku szybkozłączek. Może też być za wysokie ciśnienie wtedy można delikatnie poluzować wąż przy myjce, aby woda sobie kapała. Natomiast z prądem może być to czy myjka jest podłączona do przedłużacza czy bezpośrednio do kontaktu, a także sieć może być przeciążona. Napisz jeszcze co to za myjka.

Kolega napisal ze myjka dziala normalnie czyli na zwyklej lancy jest ok. Zatem przyczyny nalezy upatrywac w samej pianownicy i zbyt malym przeplywie, dlatego myjka sie przerywa. Moze cos sie dostalo do dyszy albo jest ona zbyt mala do wydajnosci myjki.

 

 

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

 

Dodane po 50 sekundach:

KapselK, przyczyn może być kilka, m.in. problemy z ciśnieniem lub prądem. Jeśli chodzi o ciśnienie to zależy czy wąż nie jest za długi czy nie jest popodłączany do kilku szybkozłączek. Może też być za wysokie ciśnienie wtedy można delikatnie poluzować wąż przy myjce, aby woda sobie kapała. Natomiast z prądem może być to czy myjka jest podłączona do przedłużacza czy bezpośrednio do kontaktu, a także sieć może być przeciążona. Napisz jeszcze co to za myjka.

Kolega napisal ze myjka dziala normalnie czyli na zwyklej lancy jest ok. Zatem przyczyny nalezy upatrywac w samej pianownicy i zbyt malym przeplywie, dlatego myjka przerywa. Moze cos sie dostalo do dyszy albo jest ona zbyt mala do wydajnosci myjki.

 

 

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KapselK, przyczyn może być kilka, m.in. problemy z ciśnieniem lub prądem. Jeśli chodzi o ciśnienie to zależy czy wąż nie jest za długi czy nie jest popodłączany do kilku szybkozłączek. Może też być za wysokie ciśnienie wtedy można delikatnie poluzować wąż przy myjce, aby woda sobie kapała. Natomiast z prądem może być to czy myjka jest podłączona do przedłużacza czy bezpośrednio do kontaktu, a także sieć może być przeciążona. Napisz jeszcze co to za myjka.

Kolega napisal ze myjka dziala normalnie czyli na zwyklej lancy jest ok. Zatem przyczyny nalezy upatrywac w samej pianownicy i zbyt malym przeplywie, dlatego myjka przerywa. Moze cos sie dostalo do dyszy albo jest ona zbyt mala do wydajnosci myjki.

 

 

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pianownica PA nie działała bądź przerywala z karcherem z serii HD. Tylko w moim przypadku karcher po prostu nie dawał ciśnienia. Winna była zbyt mała dziura w dyszy pianownicy, wystarczyło rozwiercic do 1.4mm.

 

Dodane po 3 minutach 35 sekundach:

Jak było ok to na pewno się przytkala. Odkrecaj ostrożnie bo te główne części są na kleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo z jedną pianownicą którą podpiąłem właśnie do Karchera HD w pracy(dokupiłem przejściówkę do jednej). Smarkała pianą z przerywaniem zamiast równo tryskać. wyjąłem sito i okazało się być w porządku. Udało mi sie opryskać całe auto ale wydawało się jakby Nowy karcher miał czkawkę...

Zaraz pójdę obczaić gdzie wywiercać dziury :D

 

O dziwo mały karcherek w domu nie robił mi nigdy problemów, ale właśnie dlatego mam pianownice sztuk 3 :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]mbieniek[/ref], W Karcherze HD powinno być pokrętło do ustawiania ciśnienia, może wystarczy je zmniejszyć. Mam w swojej Kranzle ciśnienie robocze na 130 barów i skręciłem je na 100 barów i pianownica ze standardową dysza działa normalnie i nie przerywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.