Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . W jaki sposob nakladac cleaner/glaze? Mam zamiar kupic pady karbowa e 3m ultrafina niebieskie. Czy mam wypracowac glaze mechanicznie? Czy tylko nalozyc mechanicznie a zetrzec recznie? Pierwszy raz nakladal bym glaze a maszyna to krauss 5800s da

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glaze możesz maszynowo ale z powodzeniem też recznie metodą jak aplikacja wosku. Tu masz fotke po aplikacji maszynowo z wypracowaniem miekki pad lare

6ed0fb2edea765fe7b3a271a156ed580.jpg

Jeśli chodzi o cleaner lepiej pracować maszynowo efekty będą lepsze

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . W jaki sposob nakladac cleaner/glaze? Mam zamiar kupic pady karbowa e 3m ultrafina niebieskie. Czy mam wypracowac glaze mechanicznie? Czy tylko nalozyc mechanicznie a zetrzec recznie? Pierwszy raz nakladal bym glaze a maszyna to krauss 5800s da

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Jak masz DA to cleaner/glaze tylko maszyną, szkoda czasu i wysiłku na robotę ręczną. Wosk co innego, ale cleaner/glaze na luzie robisz DA. Z padów do glaze popatrz na zielony crown royala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już któryś raz na forum czytam o odetkaniu wosku, ale nigdzie nie znalazlem informacji jak się to robi. Prawdopodobnie u mnie właśnie jest przytkany bo całe auto kropelkuje (megs #16 nałożony 2 miesiące temu) a doły drzwi nie. Może ktoś przybliżyć jak się "odtyka" wosk czy różne inne powłoki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej perspektywy o ile na odetkanie powłoki jest wiele różnych sposobów i można dobierać różne sposoby zależnie od stopnia zapchania (od piany i szamponu z zasadowym pH w przypadku "klasycznego" zabrudzenia, po pełną dekontaminację w przypadku uporczywych, mocno przyklejonych zabrudzeń), to w przypadku wosku niewiele poza dokładnym umyciem można zrobić. Każdy bardziej radykalny ruch wiąże się z jego osłabieniem, niestety. Dlatego umyj go ręcznie delikatnym szamponem, może być taki, który da woskowi jeszcze lekkiego boosta (z woskiem lub kwarcem). No a jak doły nie będą kropelkować jak należy, to znaczy, że się kończą i tyle. Za dwa miesiące posmarujesz znowu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Michał126[/ref], 2 miechy to już siedzi ten wosk i muszę przyznać, że i tak jestem w szoku jak się trzyma na dachu czy masce, bo wodę zrzuca wspaniale. Cóż, wspomogę doły drzwi najwyżej QD... musi wytrzymać aż nadciągną cieplejsze dni i będzie można auto ogarnąć od A do Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy odżywka do skór gliptone nabłyszcza skórę? Przed chwilą umyłem siedzenie, były elegancko matowe po nałożeniu odżywki zaczęły sie świecić, miałem juz tak wcześniej tylko wcześniej nie domyłem dokładnie siedzeń bo nie bardzo wiedziałem jak mają wyglądać umyte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy odżywka do skór gliptone nabłyszcza skórę? Przed chwilą umyłem siedzenie, były elegancko matowe po nałożeniu odżywki zaczęły sie świecić, miałem juz tak wcześniej tylko wcześniej nie domyłem dokładnie siedzeń bo nie bardzo wiedziałem jak mają wyglądać umyte

Ja używam gliptone w aucie i w domu i zawsze jest mat może nałożyłeś za dużo? Chyba że mówisz zaraz po aplikacji to chwilę jest świecący ale po jakieś godzinie dwóch już jest mat :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego najlepiej używać do pielęgnacji elementów chromowanych takich jak grill, listwy wokół okien czy na drzwiach ??? Wszystko jest plastikowe. Wyczytałem, że Autosol M1 al czy nie ma żadnej alternatywy? Cieżko w sieci znaleźć coś na temat tego środka. Nie znalazłem żadnego testu czy filmiku. Ma ktoś z nim doświadczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego najlepiej używać do pielęgnacji elementów chromowanych takich jak grill, listwy wokół okien czy na drzwiach ??? Wszystko jest plastikowe. Wyczytałem, że Autosol M1 al czy nie ma żadnej alternatywy? Cieżko w sieci znaleźć coś na temat tego środka. Nie znalazłem żadnego testu czy filmiku. Ma ktoś z nim doświadczenie?

http://showcarshine.pl/26-6-pielegnacja-metalu-i-chromu

 

Produktów jest mnóstwo jest z czego wybierać poczytaj a napewno coś Ci podpasuje

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki dressing do plastików zewnętrznych nada się do Astry G? Jet black od SG nie daję rady.

 

Jak lubisz świecący plastik ale wytrzymuje 2-3 mycia to Autoglym ma fajny Bumper Care, ale jak ma być trwały to Dionysus od VP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego najlepiej używać do pielęgnacji elementów chromowanych takich jak grill, listwy wokół okien czy na drzwiach ??? Wszystko jest plastikowe. Wyczytałem, że Autosol M1 al czy nie ma żadnej alternatywy? Cieżko w sieci znaleźć coś na temat tego środka. Nie znalazłem żadnego testu czy filmiku. Ma ktoś z nim doświadczenie?

http://showcarshine.pl/26-6-pielegnacja-metalu-i-chromu

 

Produktów jest mnóstwo jest z czego wybierać poczytaj a napewno coś Ci podpasuje

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

No wlasnie z tej strony tylko autosol m1 jest do plastikow chromowanych a cala reszta do aliminium...

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć forumowicze! Ciągle kompletuję swój zestaw narzędzi i w chwili obecnej zastanawiam się nad kupnem budżetowego odkurzacza do odkurzania na sucho i (trochę) na mokro. Praktycznie byłem już zdecydowany na Karcher WD3, ale znalazłem właśnie ten model B&D: BXVC20PTE. Czy trzymać się decyzji o WD3? (MV3 nie jest już dostępny niestety). Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adriand0088

Poczytaj na temat metalizacji próżniowej którą są pokryte Twoje plastiki i nie dostawaj choroby z cyklu "w opisie jest napisane" to że tylko na autosolu jest napisane do chromów plastikowych nie znaczy że tylko on się do tego nada

 

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.