Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie kupiłem Nielsen Finesse do tworzyw sztucznych i mam problem z aplikacją na desce. O ile na boczkach i pozostałych plastikach wszystko jest ok, to na desce ciągle pozostają mazy, w jednym miejscu jest ciemniej, w innym jaśniej, a w innym znów jakaś szara łata. Dodam że te plamy/smugi/mazy nie zostają za każdym razem w tym samym miejscu, po ponownym nałożeniu Nielsena są w innych miejscach, więc to chyba wina aplikacji. Aplikuję preparat na mf złożoną w kostkę i jadę. Jak to prawidłowo aplikować? Kupić aplikator z mf?
 
 

Jak czyścisz plastiki przed nałożeniem?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie co będzie lepsze do jednoetapowego przejazdu maszyną rotacyjną lakieru BMW e60 przed sprzedażą - Meguiars Swirlx (akurat mam)  czy Menzerna 2500 ? (musiałbym kupić ale nie jest to problem) dla raczej początkującego więc łatwość roboty ważna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, W1Michal napisał:

Szybkie pytanie co będzie lepsze do jednoetapowego przejazdu maszyną rotacyjną lakieru BMW e60 przed sprzedażą - Meguiars Swirlx (akurat mam)  czy Menzerna 2500 ? (musiałbym kupić ale nie jest to problem) dla raczej początkującego więc łatwość roboty ważna 🙂

Z tego co pamiętam bmw twarde, celowałbym w sonaxa 05-05

a jeżeli łatwość pracy jest priorytetem to Meguiars Ultimate Compound (jest mocniejszy od SwirlX). Trochę wytnie, resztę zamaskuje, wybacza niemal wszystkie błędy w pracy 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E60 jeśli w oryginale to twardy zawodnik. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest propozycją@ghost idź w UC. Łatwo, prosto i przyjemnie. Pobawisz się padami i zobaczysz co można zdziałać ta pasta.

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić coś bezpiecznego do usuwania asfaltu i smoły z lakieru zabezpieczonego ceramiką oraz top coatem. Auto przejechało po świeżo wylanej drodze i do połowy jest całe w żwirku i smole.  Czy ADBL T&G ew Prickbort będą bezpieczne i nie naruszą cer.? Ewentualnie może ktoś coś sprawdzonego polecić 😕 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić coś bezpiecznego do usuwania asfaltu i smoły z lakieru zabezpieczonego ceramiką oraz top coatem. Auto przejechało po świeżo wylanej drodze i do połowy jest całe w żwirku i smole.  Czy ADBL T&G ew Prickbort będą bezpieczne i nie naruszą cer.? Ewentualnie może ktoś coś sprawdzonego polecić  ?
Mogę Ci polecić Trixa z Car pro.
Deironizacja i dekontaminacja w jednym.


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Marcin Gugu33 napisał:

Dobra dobra, co zrobić z moim fusso?! emoji23.png

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
 

Widze ze korzystasz z tej samej myjni co ja na chylonskiej 🙂 co do fusso potraktuj go pre washem citrus oil od SG z opryskiwacza z dosyc mocnym stezeniem fusso mocny zawodnik nie powinien go ruszyc ... na tej myjni myje normalnie auto na dwa wiadra ale wieczorowa pora jak jest maly ruch... jak nie pomoze to potraktuj to t&g deiron no I Glinka.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odpowiednio przygotować szyby pod kolejną aplikację NW w sytuacji kiedy nie mamy rotacji ani DA?

Na obu autach siedziało G1. Na jednym nie widać już śladu Nw bo od aplikacji auto przejechało 50tyś km. Na drugim G1 była nakładana 30tyś km temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odpowiednio przygotować szyby pod kolejną aplikację NW w sytuacji kiedy nie mamy rotacji ani DA?

Na obu autach siedziało G1. Na jednym nie widać już śladu Nw bo od aplikacji auto przejechało 50tyś km. Na drugim G1 była nakładana 30tyś km temu.

Cleaner z softa do szyb i aplikator filcowy z carpro


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, SylPio napisał:

Poszukaj tematu o NW. Ręcznie AG CGP. IPA, IPA i NW.

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka
 

No myślałem o AG CGP aplikowanym ręcznie ale już parę razy na form przeczytałem, że to nie wystarczyło do zdjęcia G1.

 

7 minut temu, Birkhof napisał:


Cleaner z softa do szyb i aplikator filcowy z carpro


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Akurat sklep autonablask, w którym chcę zrobić zakupy nie ma tego preparatu soft 99 Glass Compound Z

Jakaś inna propozycja aplikacji ręcznej aby mieć gwarancję, że stara G1 zniknie w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, janisz_gd napisał:

Nie mam. Szukam czegoś czym mogę zdjąć ręcznie NW i kupię to w autonablask.pl.

Tak samo nie wiem czy kupić NW G1 czy spróbować teraz Max Protect Ultimate Glass Coat PRO lub nowość na rynku CarProtect NANOWIPER.

U mnie max protect dogorywa po przejechaniu 12-13 tys na przedniej szybie (kropelki pijane, ruszają powyzej 100 km/h
Zobacz sobie np ceriglas z carpro zamiast cleanera z softa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.