Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Mam apetyt na pierwszą pracę z maszyną - chciałem zrobić komplet swoich felg po zimie i mam pytanie. Lakier na felgach nie jest "śliski" - taka satyna/półmat. Mają fakturę takiego nie wiem - pyłu? Wychodzi na to że to są felgi malowane proszkowo? Na tym filmie właśnie nie polerują tej części felgi o takiej fakturze - i chciałem zapytać jak działać - polerować??

Czy tylko dekontaminacja, mycie, glinka, cleaner, panel wipe i zabezpieczenie?
Na zdjęciu widać felgę i jej strukturę. Nie jest to gładki klar :) (nie jest szklista/gładka jak tutaj na filmie czy na froncie tej felgi którą robią w filmie powyżej od CHG) - felga ori od Mitsu Pajero, jeśli komuś coś to powie.

Image 2018-05-08 09-23-45.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje czy w jakimś forumowym sklepie jest aktualnie spora promocja np. - 15%? Nie śledzę wszystkich tematów a może akurat ktoś wie?

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Poszukuje małych spryskiwaczy (mniejszych niż kwazar super pro 360 które mam i są bardzo fajne.). Jest coś DOBREGO tak, do 250ml? Marketówek nie szanuję, za dużo kupiłem, wszystkie praktycznie to jedno-dwu razówki do wyrzucenia.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Patryk14 napisał:

Ktoś się orientuje czy w jakimś forumowym sklepie jest aktualnie spora promocja np. - 15%? Nie śledzę wszystkich tematów a może akurat ktoś wie?

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
 

Na pewno w bestseller.pl jest -15% z kodem DETAILING

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Patryk14 napisał:

Ktoś się orientuje czy w jakimś forumowym sklepie jest aktualnie spora promocja np. - 15%? Nie śledzę wszystkich tematów a może akurat ktoś wie?

 

49 minut temu, Speedo napisał:

Na pewno w bestseller.pl jest -15% z kodem DETAILING

 

Potwierdzam, tylko realizacja zamówień dopiero jak ekipa wróci z wypoczynku (14.05.). Ja tam ciśnienia nie mam, więc skorzystałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polećcie mi proszę jakiś dobry, bezpłatny hosting zdjęć bo już drugi raz w ciągu roku mi wykrzaczyło wszystkie zdjęcia z moich wątków na różnych forach i dostaję szewskiej pasji jak sobie pomyślę że muszę wszystkie zdjęcia przezucac na nowy hosting i edytować każdy post.

Z góry bardzo dziękuję.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2018 o 19:15, patryk201031 napisał:

Witam pany jestem trochę zielony w temacie myjek, moje pytanie czy do tego pojemnika na detergent mogę wlać aktywną pianę czy na co on ma służyć? Bo w mojej myjcie nie widzę doczepianego zbiornika na detergent jak to jest w myjkach firmy Karcher.

Kup sobie takie coś:

szampony.png

Też możesz w taki sposób rozwiązać mycie wstępne :) Tylko nie stworzysz w ten sposób piany.

31 minut temu, Hammster napisał:

Polećcie mi proszę jakiś dobry, bezpłatny hosting zdjęć bo już drugi raz w ciągu roku mi wykrzaczyło wszystkie zdjęcia z moich wątków na różnych forach i dostaję szewskiej pasji jak sobie pomyślę że muszę wszystkie zdjęcia przezucac na nowy hosting i edytować każdy post.

imgur :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2018 o 21:26, alexander.p napisał:

również szukam takiego taboretu.@Arkeolowy daj znać na priv jakbym przegapił post.

Nr oferty 7159560947, stad zamawiam :good: 

P.S. Jest szansa dostać alternatywę dla Scangripa c+r ? Nie potrzebuje do wnętrza tylko przydałby się taki miecz świetlny do docierania różnych rzeczy. Tylko nie za 7 stów...

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję dość sztywnego pędzla do felg takich mocniej zaszczurzonych. Pędzle. Które mam na tą chwilę są dość delikatne i miękkie i słabo doczyszczaja bo po prostu się uginaja. Ktoś może coś polecić? Czy pędzle MJJC z ali się sprawdzi, może ktoś akurat używa do tego typu spraw. Ew. Możecie podpowiedzieć czego używacie do mocniejszego brudu na felgach żeby je ładnie wyszorowac ale nie na robić bajzlu oczywiście.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Arkeolowy napisał:

Nr oferty 7159560947, stad zamawiam :good: 

P.S. Jest szansa dostać alternatywę dla Scangripa c+r ? Nie potrzebuje do wnętrza tylko przydałby się taki miecz świetlny do docierania różnych rzeczy. Tylko nie za 7 stów...

@Arkeolowy ostatnio sam szukałem i znalazłem takie rozwiązanie (choć jeszcze go nie zamówiłem): YATO: YT-08532 / YT-08530

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch dni próbuje wybrać wosk na lato, i nie mogę się zdecydować ;p
Po wstępnych eliminacjach do wyboru mam House of Wax Sapphire i Manufaktura Wosku Jodido, lub Chemical guys Butter Wet Wax
Jak to wosk na lato - najważniejszy jest look

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mak_Ar wygląda, że szyba Ci się rozwarstwia (przednia jest klejona z co najmniej dwóch warstw rozdzielonych folią). Przyczyną może być jakaś wada fabryczna lub zbyt długa ekspozycja na "ostrym słońcu", czasami rdzewiejące ranty pod uszczelką. Rada jest taka: albo jeździsz dalej z tym rozwarstwieniem, albo wymieniasz szybę na nową :)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zabezpieczone felgi powloka max protect, zaciski tez.

przez prawie 2 tyg nie mylem ich niczym poza woda zdemineralizowana na bezdotyku.

 

dzis zabralem sie za pierwsze mycie i uzylem najpierw szamponu sg car bath ale ze gdzieniegdzie zostaly slady po wulkanizatorze czy pojedyncze czarne kropki,  wyciagnalem ultimate wheel cleaner w malym stezeniu.

 

pytanie;

jaka chemia maksymalnie mocno czyszczaca nie zaszkodzi na dluzsza mete powloce na felgach?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie może poradzicie nie jest to  typowo detailingowa pomoc, Mazda, silnik benzynowy 1,5l, skrzynia manualna, dochodzi z przodu auta i wraz ze wzrostem prędkości dźwięk narasta. Może ktoś doradzić skąd ten dźwięk się wydobywa  http://uploadfile.pl/pokaz/1437285---vsxr.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch dni próbuje wybrać wosk na lato, i nie mogę się zdecydować ;p

Po wstępnych eliminacjach do wyboru mam House of Wax Sapphire i Manufaktura Wosku Jodido, lub Chemical guys Butter Wet Wax

Jak to wosk na lato - najważniejszy jest look

Jakiś czas temu stałem przed podobnym dylematem.

 

Również brałem pod uwagę sapphire od House of Wax i butter Wax CG.

Butter Wax daje mega lustro, ale za to bardzo słabe krople. Natomiast Sapphire niestety nikt na forum jeszcze nie przedstawił pełnego testu ( a szkoda ) , jedynie widziałem foty na fb. Wiem że aplikacja jest banalnie prosta i dobre lustro ale trwałości nie znam.

Lipa ze trzeba kupić taką wielką puche 300g na dożywocie :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzechu23 może @Gozdziu23 Tobie coś podpowie:

47 minut temu, Gozdziu23 napisał:

Ja bardzo zaprzyjaźniłem się z sapphire z house of wax banalna aplikacja fajny look, i bardzo fajnie się to trzyma jak narazie 2 miesiące i dalej zrzuca wode :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam taki problem w passacie b5, jestem w Niemczech i nie włącza mi się klimatyzacja, sprawdzałem bezpieczniki, przekaźnik działa, czynnik jest, co to jeszcze może być ? Bo akurat to tatko wraca nim w Czerwcu i najgorzej jak złapie duże gorąco... :(

Sorry że to nie "detailingowe" pytanie ale jakaś pomoc mi się przyda :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grzechu23 napisał:

Jakiś czas temu stałem przed podobnym dylematem.

 

Również brałem pod uwagę sapphire od House of Wax i butter Wax CG.

Butter Wax daje mega lustro, ale za to bardzo słabe krople. Natomiast Sapphire niestety nikt na forum jeszcze nie przedstawił pełnego testu ( a szkoda emoji52.png ) , jedynie widziałem foty na fb. Wiem że aplikacja jest banalnie prosta i dobre lustro ale trwałości nie znam.

Lipa ze trzeba kupić taką wielką puche 300g na dożywocie :|

Bardziej mi zależy na lustrze niż kroplach w sumie ;p Ile leży taki butter wax ? bo z taką konsystencją to wydaje się że dość krótko może leżeć... Ale jest też 2xtanszy 
Dziwi mnie przepaść miedzy opiniami nt.jodido na forum a na facebooku, tutaj nie ma dobrej opinii, a na fb każdy się zachwyca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.