Skocz do zawartości

Shiny Garage Pre-Wash Citrus Oil


krd

Rekomendowane odpowiedzi

a ja dzisiaj zrobiłem porównanie z ValetPro citrus pre-wash i u mnie nie ma ach i och (atakowane z PA)... u mnie ValetPro odrobinę lepiej domył i o niebo przyjemniejszy zapach, SG zwyczajnie śmierdzi- dobrze, że kupiłem tylko 1L.

 

filmik się przesyła, niby w okolicach 21:00 powien wskoczyć do tematu.

 

 

dzisiaj również zarzuciłem BILT-HAMBER AutoFoam i jestem pod wrażeniem:)... filmik też wskoczy w odpowiednim dziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciek-drummer

Stosuje Citrus PW i Yetiego w stężeniu 50 na 50 na litr gorącej wody w PA ,niestety ale takie połączenie domywa podobnie jak 100 ml na litr wody samego CPW w PA ,do SG CPW w opryskiwaczu w stężeniu 1;20 mu sporo brakuje 

Nie stosowałem jednak takiego mixu w pianownicy ręcznej albo opryskiwaczu , ale jak nie zapomnę do sprawdzę za tydzień :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ziomson napisał:

Najlepszym rozwiązaniem dla mnie byłoby połączenie citrusa z yetim. Tylko nie wiadomo czy tam ta chemia się nie pogryzie ze sobą. Na 1l wody 35 ml yetiego i 35 citrusa da radę? Trzeba będzie przetestować. ;)

Z Tenzim Truckiem Yeti się nie gryzie, więc wątpię, by gryzł się z Citrus Oilem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Powiem szczerze, myślałem ze VP pokona SG jako prekursor od kilku lat na rynku, a tu dupy nie urywa.

Dwie tafle na dolach i filtry brudu zostały. Dwa płatki podobnie ubrudzone, może nawet SG delikatnie mniej.

Jak na prewashe i takim grubym blocie drogowym oba produkty są porównywalne.

Mi sie wydaje że piany sa slabsze w działaniu. Zrób taki sam test z obydwoma plynami ale z opryskiwacza.

Ogólnie na plus obydwa płyny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Domel napisał:

Dwa płatki podobnie ubrudzone, może nawet SG delikatnie mniej

wiem co widziałem i dla mnie VP lepiej zebrało brud... Pewnie w oprysku będzie lepiej, ale nie wszyscy z nich korzystamy. Zauważyłem, że się okrutnie zajarałeś SG i czekałem na Twoj wpis, u Ciebie się sprawdza a ja wiem, że już nie kupię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze zrobione porównanie , dobrze uchwycone nad progami " szarość - brud " jaki pozostał , dlatego trochę dziwiłem się osobom że mają czyste ( w ich mniemaniu i zdjęciach jakie pokazywali )  auto. Leci pochwała dla rygrysska . :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ja bazuje tylko na tym co widzę na Twoim filmiku. Nie dodałeś Twoich spostrzeżeń ani wnioskow tylko samą relację filmową. 

Obydwa produkty nie sa tu jakieś "super"

Płatek po SG

Screenshot_2017-12-18-11-13-52-329_com.g

 

Płatek po VP

Screenshot_2017-12-18-11-14-37-776_com.g

 

U mnie siadło fajnie i jestem bardzo zadowolony. Moje relacje sa wklejone. Ale też nie testowałem na grubym kilkutygodniowym brudzie.

To jest pre-wash. Trzeba do tego podejść pragmatycznie.

Dobry filmik bo pokazuje bez sciem jak działają u Ciebie oba produkty. 

Jednym on siądzie innym nie.

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
11 minut temu, rygryss napisał:

  zależy jaką powierzchnią i silą docisnąłem płatek i stąd ta różnica, możecie mi wierzyć albo nie, ale dla mnie ten test wygrał VP.

To wyedytuj proszę twoj post z filmikiem i dodaj Twoje wnioski i komentarze pod linkiem, żeby było wszystko czarne na bialym, żeby nie bylo wątpliwości. Każda opinia jest cenna.

Pzdr. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
52 minuty temu, rygryss napisał:

zależy jaką powierzchnią i silą docisnąłem płatek i stąd ta różnica, możecie mi wierzyć albo nie, ale dla mnie ten test wygrał VP.

Skoro porównywałeś obydwa produkty do siebie to czemu nie dociskałeś płatka tak samo i do tego samego elementu karoserii? Wygląda to trochę nierzetelnie - video sobie, a opinia sobie, kiedy jedno przeczy drugiemu :)

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no litości, za chwilę będzie, że kamera krzywo stała... nie domywa idealnie i nie wiem jakim cudem ma też zdjąć wosk, a powłoce już nie wspomnę.

Z piana ADBL było podobnie, a teraz cisza... Z tym produktem będzie podobnie, powtórzę jeszcze raz- dla mnie VP jest lepszym i pachnacym produktem w porównaniu do SG.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@rygryss nie wiem czemu się obrażasz. @Domel zwrócił Ci uwagę - dokonał konstruktywnej krytyki - co jest bardzo cenione na tym forum,  a Ty już narzekasz. Doceniamy Twój czas potrzebny na nagrywanie filmików, naprawdę! Ale nie możesz mieć pretensji, że później ktoś coś inaczej odebrał jak przedstawiłeś...

  • Lubię to 2
  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja się nie obrażam, napisałem jak to wygląda... wytykanie, że nie docisnąłem z tą samą silą jest co najmniej śmieszne. Przecież różnica może również dobrze wynikać z tego, że z jednej ze stron przeciągnąłem o cm więcej...

moją opinię znacie.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo tylko 2 stopni na zewnątrz postanowiłem umyć samochód :D Jako pre-wash użyłem lubianego ostatnimi czasy produktu na forum czyli Citrusa od shinygarage. Zrobiłem roztwór na 2 litry czyli 100ml citrusa a reszta ciepła woda. Opryskałem cały samochód opryskiwaczem kwazar, wystarczyło by spokojnie 1,5l. W czasie psikania skojarzyłem że gdzieś już ten zapach czułem ale nie mogę sobie przypomnieć gdzie. Po około 4-5min spłukałem no i przyznam szczerze że "umył" samochód i byłem zadowolony. Bo auto był bardzo brudne bo wiadomo jakie teraz warunki na drogach. Przy spłukiwaniu widziałem że tam lsp jakieś jeszcze jest pomimo że nawet nie pamietam co leży na lakierze. Potem zgodnie ze sztuka umyłem samochód na dwa wiadra przy pomocy szamponu bilt hamber.

Shiny garage stworzyliście dobry produkt gratki. Więcej nie trzeba dodawać po prostu citrus działa :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, korzenio napisał:

@CoolBreeze Do spożycia? :P

Do spożycia czy użycia... jeden gwint😋

48 minut temu, korzenio napisał:

A tak na poważnie, wszystkie produkty SG mają 24 mc ważności ( gwarancji działania) 

Dwa lata mówisz? No to chyba się skuszę. Dzięki za info.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem właśnie z bez dotyku. 40ml na 1.5l ciepłej wodzie w marolexie. Auta napewno nie można nazwać umytym ale wiadomo jest to kwestia bez dotyku.
Auto zostało bardzo dobrze opłukane. Specjalnie dałem bardzo delikatne stężenie żeby zobaczyć czy nada się do takiego opłukiwania auta raz na 1-2 tygodnie. Radzi sobie bardzo poprawnie. Kilka ptasich odchodów takich 2-3 dniowych zeszło bez większego problemu. Auto jeżdżone codziennie przez 1.5 tygodnia. Brudu w dolnych partiach bardzo sporo przy takiej pogodzie - test białej rękawiczki w dolnych partiach pewnie by się nie udał ale auto wygląda o niebo lepiej. Jak dla mnie produkt na bez dotyk jest genialny ze względu na bardzo poprawne domywanie i przede wszystkim banalną i szybką aplikację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ostatniego użycia pre washa minął prawie miesiąc, teraz użyłem go drugi raz. Przez tem miesiąc raz umyłem na bezdotyku dwa tygodnie temu. Zrobione przez ten czas jakies 1300km z czego 560km dzisiaj chwilę po tej trasie pojechałem na myjkę, SG CPW(100ml) w opryskiwacz i 2l wody.
Auto przeleciałem bardzo bogatą ilością po ok. 5 minutach płukanie (myjka bezdotykowa u teściów nabija takie ciśnienie, że chciałbym żeby u mnie w miejście takie były, różnica ciśnień jakbym u siebie mył wężem, a tu mocnym karcherem)
Po płukanie cały ten film drogowy błoto i piach zjechało rewelacyjnie, super było widać gdzie już opłukane bo auto "zmieniało kolor".
Nie robiłem zdjęć bo kolejka na myjni liczyła 6 samochód, a tylko 3 stanowiska.

Fusso się fajnie odetkało i jestem zachwycony efektem, myślałem, że część tego syfu zostanie bo warunki dziś były kiepskie, mijałem kilkanaście "pługów" sypiacych sól, potem w połowie drogi aż do teraz lał deszcz.

Jak dla mnie produkt używany raz na miesiąc w tym okresie spełnia swoją rolę rewelacyjnie. Szybkie akcje na bezdotyku, a efekt na prawde super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.