Skocz do zawartości

Shiny Garage Pre-Wash Citrus Oil


krd

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak Arkeolowy wspomniał przy powłoce używając stężeń zgodnych z zaleceniem producenta nie powinno być skutków ubocznych. A sama woda z lancy czy aktywna piana nie zmyje nam brudu drogowego bogatego dodatkowo w sole zimową porą a to uważam zaszkodzi mocniej lakierowi niż SG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ile osób z KA już przetestowało ten specyfik? 30? 50? Komuś jakieś kuku się zrobiło , czy tylko temu borokowi z fejsa co pewnie zostawił do wyschnięcia ?  Wszyscy uważają że myje nawet nie OK , a wręcz zajebiście  i nagle ... fala jakiś teorii spiskowych o rozpuszczanie konserwacji ?  Czyżby jakiś lobbing producentów homeopatycznych pian ?:o Pokapowali się ze za chwilę tylko jeden produkt się będzie sprzedawał i  trzeba coś wymyślić? ;)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ja mylem juz pare razy ( ok 6 albo 7 )1:20 nic sie nie dzieje. Nie zauwazylem jakiegos podjadania SSW ( wczesniej mialem bez pre washa ok 3 tys km najechane i teraz mam z pre washem ok 3 tys i zachowuje sie tak samo bez jak i z) produkt na szybkie akcje zimowa pora idealny :) wiosna i lato wracam do piany ale teraz citrus spisuje sie idealnie. Nie ma co przesadzać ze cos zniszczy bo zniszczyć to i szampon moze jakis skladnik w nim zle zadziala z plastikiem i tez bedzie gadane ze taki i owaki mimo ze 100 innych myje i jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mylem juz pare razy ( ok 6 albo 7 )1:20 nic sie nie dzieje. Nie zauwazylem jakiegos podjadania SSW ( wczesniej mialem bez pre washa ok 3 tys km najechane i teraz mam z pre washem ok 3 tys i zachowuje sie tak samo bez jak i z) produkt na szybkie akcje zimowa pora idealny wiosna i lato wracam do piany ale teraz citrus spisuje sie idealnie. Nie ma co przesadzać ze cos zniszczy bo zniszczyć to i szampon moze jakis skladnik w nim zle zadziala z plastikiem i tez bedzie gadane ze taki i owaki mimo ze 100 innych myje i jest ok. 
Ja na SSW jeżdżę od 28.10. Z 5-6 razy umyłem już auto SG Citrus i jestem naprawdę zdziwiony zarówno działaniem jednego środka i drugiego. Auto stoi pod chmurką, codziennie robi 50-60km, a SSW kropelkuje jak trzeba.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Wszystko będzie jasne po 1-3 roku testów ;) podejrzewam, że wkrótce inni polscy producenci pojawią się ze swoimi podobnymi płynami ;)

A te "citrusy" istnieją już na rynku światowym dobre kilka lat ;)

Zobaczymy na wiosnę i lato. Może będzie można spokojnie zejść ze stężeniami o połowę przy bardzo częstym stosowaniu - bo inny brud, inne problemy ;)

A nóż widelec jeszcze ktoś zrobi "citrus z inhibitorami korozji" :D;);):D

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, powalla napisał:

Pokapowali się ze za chwilę tylko jeden produkt się będzie sprzedawał i  trzeba coś wymyślić? ;)

Nie jeden, bo ja i tak będę kupował neutralne piany. Kwestia dość wtórna, które - ale dla samej przyjemności i pewności, że nie tyle prawdopodobnie nie zrobi kuku, co na pewno.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko będzie jasne po 1-3 roku testów podejrzewam, że wkrótce inni polscy producenci pojawią się ze swoimi podobnymi płynami
A te "citrusy" istnieją już na rynku światowym dobre kilka lat
Zobaczymy na wiosnę i lato. Może będzie można spokojnie zejść ze stężeniami o połowę przy bardzo częstym stosowaniu - bo inny brud, inne problemy
A nóż widelec jeszcze ktoś zrobi "citrus z inhibitorami korozji"
Chyba nawet wiem kto ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Michał126 napisał:

pewności, że nie tyle prawdopodobnie nie zrobi kuku, co na pewno.

Ten gościu co zrobił sobie kuku citrus oilem to pianą z neutralnym ph pewnie latem też by zrobił zostawiając na słońcu do wyschnięcia. Jak myślisz co robisz to kuku żadnym produktem nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Arkeolowy napisał:

Ten gościu co zrobił sobie kuku citrus oilem to pianą z neutralnym ph pewnie latem też by zrobił zostawiając na słońcu do wyschnięcia. Jak myślisz co robisz to kuku żadnym produktem nie zrobisz.

Nieprawda, wysychały mi i po normalnym myciu nie było nic. Najwięcej razy to ADBL tego lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu moje auto było tak brudne, że już nie mogłem wytrzymać i musiałem podjechać na bezdotyk opłukać samochodzik nowym prewashem.
Zastosowałem 1:20 tak jak wszyscy no i jestem naprawdę pod dużym wrażeniem. Samochód jak to po nocy był lekko wilgotny, więc może cos to pomogło w myciu, ale mysle, że nie dużo. Aplikowałem go przez spryskiwacz ręczny SG i kurde chyba coś jest z nim nie tak, bo strasznie się lało z niego. Muszę chyba kupić jeszcze jednego marolexa.
KONKRETY
Zdjęcia ukazują samochód przed i po myciu. Jak widać na zdjęciach samochód jest wilgotny i nie ma kropel. Po myciu okazuje się, że 3 tygodniowy SSW nadal zyje i ma się dobrze. :)
No dobra zdjecia
Czekamy:
1513500621-790-x-593px-IMG_20171217_085857.jpg
1513500623-790-x-790px-2017-12-17_09.34.25.jpg
1513500623-790-x-790px-2017-12-17_09.32.38.jpg
1513500623-790-x-790px-2017-12-17_09.28.52.jpg
Kropelki:
1513500624-790-x-593px-IMG_20171217_090946.jpg
1513500622-790-x-593px-IMG_20171217_090941.jpg
Inspekcja palcem nie wykazała oznak brudu i pokusił bym się popsikać samochód jeszcze ssw i suszeniem bez przeciągania po lakierze. Ale to dla ludzi odważnych ja się nie odważyłem. ;)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą byłem przy aucie i mam pewne nowe wiadomości. Citrusa trzeba nakładać bardzo dokładnie, aby każdy panel był pokryty cieczą. Ja się spieszyłem i na drzwiach, pod ramką tablicy i pod spodem zderzaka tylnego pozostał nietknięty syf. :D Inne części są czyste i nic nie zostaje pod palcem. Dlatego butelka od SG moim zdaniem odpada i muszę dokupić sobie drugi opryskiwacz. Napompuje i jadę z tematem, a przy tej butelce to ręką cała mokra, palce bolą od naciskania, aż dłoń drętwieje. :D

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem dla mnie byłoby połączenie citrusa z yetim. Tylko nie wiadomo czy tam ta chemia się nie pogryzie ze sobą. Na 1l wody 35 ml yetiego i 35 citrusa da radę? Trzeba będzie przetestować. ;)


Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.