Skocz do zawartości

Mini poradnik olejowy


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Rafał1995 napisał:

obroty rzędu 4-5 tys są w tym aucie podczas jazdy ekspresówką normą. 

no niestety , jadąc 110 km/h masz 3500obr/min , a 5000 to chyba zapylasz ze 150 - 160 km/h , a hałas  w kabinie niemiłosierny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Rafał1995 napisał:

Auto jest z 2008, a nabyłem je w 2013. Czemu ktoś przeszedł na 10w40? Auto było odkupione, ze szkoły nauki jazdy. Spora ilość kilometrów, instalacja LPG, możliwe że oszczędności, lub czyjaś niewiedza. Wiem, że 4l i wiem, że średnio ubywa ok 100ml na tys. kilometrów, ale to norma w silnikach typu fire, tym bardziej połączonych z gazem. Gaz jest bardziej suchym paliwem niż benzyna, stąd silnik sobie lubi więcej wypić, ale u mnie wszystko jest w granicach normy. Dodatkowo krótka skrzynia biegów sprawia, że obroty rzędu 4-5 tys są w tym aucie podczas jazdy ekspresówką normą. :)

Ja słyszałem inną opinie, że gaz nie zmywa filmu olejowego i jest właśnie lepszy. A przy źle skonfigurowanej instalacji jak jest za uboga mieszanka to wtedy podnosi się temperatura spalania i dochodzi do spalania oleju. Ale ja nie jestem specem, tylko tak słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Millers Oils XF Longlife C2 5W30 do 1.6HDI bez FAP 

Karta: http://www.millersoils.pl/wp-content/uploads/2015/11/6229-XF-LONGLIFE-C2-5w30.pdf

Wcześniej Total Ineo ESC 5w30 (pełnej karty nie znalazłem) z AR9100. Chcąc kupić na miejscu Millers jest najlepszym olejem jaki są w stanie mi sprzedać. (190zł 5l)

Warto:?: Przy Millersie też stosować 9100:?: Stosuje może ktoś z Was ten olej:?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Millers też nie jest zbyt szczodry jeśli chodzi o zawartość kart... sprawdź np. w jaki sposób podaje punkt płynięcia i lepkość niskotemperaturową. Lepiej byłoby poszukać jakichś analiz, bo millersowe karty też są średnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik F4R? Jak tak to obojętnie jaki full saps 5W40 te silniki są pancerne może być nawet TOTAL/ELF zalaceny przez Renaulta.  Ja do F4R 874 z turbo zalewam jutro Liqui Moly Synthoil 5W40. U mnie wchodzi 5.4l wiec w wolnossatku będzie minimalnie mniej tak czy inaczej 5l musisz kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój stary focus 1.6, którym obecnie porusza się moja siora troche sporo pije oleju. Czy zmiana 5w30 na 5w40 coś zmieni czy trzeba jeszcze jakoś inaczej kombinować? Co ciekawe ST w ogóle nie bierze ani kropli oleju :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wpieprza olej to się nie kombinuje z samym olejem tylko szuka przyczyny w silniku i ja eliminuje.
Bez przesady, niektóre auta mają taką normę zużycia co ten focus wypije. Nie dymi a oleju ubywa tylko przy jeździe autostradowej na wyższych obrotach.
Nikt nie będzie robił remontu silnika w tak mało wartym samochodzie.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alfa47 Tomasz Dużo udzielał się w starym temacie "olejowym", którego już nie ma. Możesz do niego napisać na czarnepaliwo@gmail.com Odpowie, doradzi, dla forumowiczów ma zniżkę 5% jeśli dobrze pamiętam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bienek napisał:

Bez przesady, niektóre auta mają taką normę zużycia co ten focus wypije. Nie dymi a oleju ubywa tylko przy jeździe autostradowej na wyższych obrotach.
Nikt nie będzie robił remontu silnika w tak mało wartym samochodzie.

Mam Astre G 1.6 16V z normą Opla na zużycie oleju na poziomie 1L na 1k i powiem tak że po zakupie bardzo mnie to wk....ło żeby dolewać olej co chwilę. Remont mnie trochę kosztował ale teraz zużycie jest na poziomie 0.5 L na 10k. Także moim prywatnym zdaniem jest warto. Na plus była zmiana oleju z 10W40 na 5W30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.