Skocz do zawartości

Co mi dziś poprawiło humor 3


Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Karbo napisał:

Na Twoje szczęście 😉 Nigdy nie wiesz, czy komuś nie wydarzyło się coś strasznego, czy nie spieszył się bo żona rodzi... 

Dla mnie policja nie powinna przyjmować takich giftów od donosicieli 😉 Do wypadku, owszem, donosicielstwa nigdy 🙂 

Przeraża mnie ilość kamer i monitoringu w Polsce. Żeby podrapać się po dupie warto zastanowić się 3 razy czy nasz wizerunek nie pojawi się w jakiejś stronce typu wiocha itd. 

Wszyscy są równi wobec prawa - oczywiście tutaj mogłaby się pojawić cała dyskusja o nacechowaniu politycznym, ale nie mam zamiaru takowej prowokować, więc na tym założeniu poprzestaję. I owszem, sytuacje o których piszesz się zdarzają, ale policjantowi nie wolno ukarać kierowcy za wykroczenie wyłącznie na podstawie nagrania. Jeżeli zatem ten wykaże, że coś ważnego skłoniło go do takiej jazdy, to ma szansę uniknąć kary. Ale zakładanie z góry, że tak było, pachnie cwaniactwem i kompletnym niezrozumieniem tematu bezpieczeństwa na drogach.

Nie mam rejestratora i póki co nie zamierzam go mieć, nie widząc takiej konieczności pewnie z podobnych pobudek, jak to "niewyręczanie policjantów w ich obowiązkach", czyli po prostu nie widząc takiej potrzeby na okoliczność wykazania ewentualnej winy za zdarzenie. Podkreślam: póki co. Ale pomimo to jestem wyjątkowo cięty na piracką jazdę, której efekty nieraz widać w gazetach pod nagłówkami typu "czterech młodych mężczyzn zginęło, gdy kierowca stracił panowanie nad pojazdem na łuku drogi". Po prostu nie rozumiem, dlaczego niektórzy nie są w stanie sobie zaszczepić w głowach, że nie są na drogach sami, a prawa fizyki są nieubłagane i jeżeli mogę dołożyć czasem małą cegiełkę do tego, to to robię. Poprzednio w październiku zeszłego roku, gdy zawiadomiłem policję o wyprzedzaniu mnie na przejściu, gdy przepuszczałem pieszego, który w momencie wjazdu wyprzedzającego na to przejście znajdował się już na wysokości mojego auta i tylko moje przeciągłe zatrąbienie i włączenie świateł drogowych uchroniły go przed wypadkiem, gdy wyprzedzający zatrzymał się w połowie przejścia. Wtedy skończyło się na mandacie w kwocie 500 zł dla wyprzedzającego, po przeprowadzeniu przez policję postępowania wyjaśniającego, w tym zabezpieczeniu nagrań z monitoringu nieodległej stacji paliw.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowo otwarta pierogarnia. Wielkie zdziwienie gdy w środku oprócz dobrych pierogów mozna zamówić pyszną kawę parzoną metodami alternatywnymi. Mega się ucieszyłem, bo jest to jedyne takie miejsce w moim mieście

IMG_20200714_151007.jpg

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Michał126 napisał:

jestem wyjątkowo cięty na piracką jazdę,

Ja też 😛 Jakby nigdzie nie wspomniałem, że mi to nie odpowiada. 

Ostatnio widziałem jak astrą jedynką typ z koleszkami wchodził w zakręt tak, że gubił przyczepność i wychodził z niego moim pasem. 

Niemniej jednak jazda na "styk" nie jest dla mnie cwaniactwem, ot jeśli ktoś zna dobrze swoje auto, ma pewność wykonywania manewrów i dobrze widzi i ogarnia okolicę, to dlaczego ma jechać jak ślimak? Jeśli przestrzega przepisów ruchu drogowego, nie doprowadza do kolizji a jedynie drażni Januszków to dla mnie jest to jak najbardziej oki. Jeszcze jak podziękuje, że go wpuściłeś itd. to aż się miło robi 😄 Nie każdy musi być taki sam 😛 

Dziś np. Facet wykonywał manewr przed przejściem dla pieszych. Zwolniłem do stosunkowo niskiej prędkości. Dziewczyna na pasach nie sprawdziła co się dzieje i weszła mi pod maskę. Gdybym nie zwolnił wcześniej, miałbym problem. Podejrzewam, że byłaby moja wina. Swoją drogą pieprzyć winę, nie chciałbym nikomu zrobić krzywdy. Ale co w tej sytuacji zrobiła najlepszego dziewczyna? Całe pasy przeszła z głową w telefonie. To jest chore. Szczególnie gdy co rusz słychać o tym jak pieszy ma dostawać więcej praw.


A co dziś poprawiło mi humor? Autentycznie nic. Mam tak zryty początek tygodnia, że jak tak dalej pójdzie to końca się nie doczekam 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odebrałem Żepota od mechanika 🙂 wtryskiwacze i pompa wysokiego ciśnienia po regeneracji, zbiornik paliwa i listwa wtryskowa wyczyszczone, filtry, olej w silniku i kilka drobnych dupereli wymienione na nowe. wprawdzie kieszenie mam lżejsze ale klekot śmiga aż miło 😄 w dodatku jasny środek auta praktycznie nie nosi śladów po obecności mechanika 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największą robotę w tym wyścigu zrobili mechanicy RB, słowa uznania. Co do samego wyścigu to on jak i cały sezon do zapomnienia. Dominacja merca podobna do tej z lat 2014-2016. Red bull, który razem z hondą jest w tym sezonie nigdzie a czerwoni robią z siebie pośmiewisko. Jedynie środek stawki jest zbity i tam można coś fajnego od czasu do czasu zobaczyć.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście Red Bull trochę błądzi w ciemności. Albon zły na kwalifikacje Verstappen mam wrażenie w głowie dalej nie jest na tyle dojrzały by jechać nie tylko kiedy się uda wg. planu.

Ja w tym sezonie kibicuje Norrisowi dla mnie kiedy auto zaczyna być konkurencyjne w końcu może jechać na miarę swoich umiejętności.

Ale mercedes moim zdaniem deklasuje całość i trochę szkoda bo zabiera to sporo zabawy skoro odstaja tak mocno. Hamilton dziś dublował 4 miejsce? Bottas też potrafi chociaż ludzie go oblewają złymi słowami ale Hamilton x lat temu robił te same błędy. Dziś start skopał ale światła zgasły na kierownicy i puścił sprzęgło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba ze Verstappen walczy, nie bez powodu ma taga #unleash the lion. Bardzo utożsamiam sie z Nim we własnym życiu, nie ważne jak  czym i z kim ważne ze do celu....

 

A co do innego tematu poruszanego wyżej, warto wiedzieć to o czym wspomniał Michał, ze samo wysłanie nagrania nic nie daje, trzeba złożyć zawiadomienie...

@Michał126

 @Karbo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie wkurw... wszelkie filmiki typu stop cham, polskie drogi itp. Nagrania z wideorejestratrów. A Jeszce bardziej artykuły w necie jak ten. Po tytule  myślę zobaczę co kierowca  x3 odwalił. A wychodzi na to, że to kierowca Octavii stworzył groźną sytuację nie patrząc w lusterka. Ale wiadomo  lepiej się sprzedaje wszystko gdzie napiszą kierowca BMW. 

https://wrc.net.pl/mz-skodziarz-w-octavii-sprawdzil-hamulce-piratowi-w-bmw-x3-o-wlos-od-tragedii-z-udzialem-tira/amp

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie wkurw... wszelkie filmiki typu stop cham, polskie drogi itp. Nagrania z wideorejestratrów. A Jeszce bardziej artykuły w necie jak ten. Po tytule  myślę zobaczę co kierowca  x3 odwalił. A wychodzi na to, że to kierowca Octavii stworzył groźną sytuację nie patrząc w lusterka. Ale wiadomo  lepiej się sprzedaje wszystko gdzie napiszą kierowca BMW. 
https://wrc.net.pl/mz-skodziarz-w-octavii-sprawdzil-hamulce-piratowi-w-bmw-x3-o-wlos-od-tragedii-z-udzialem-tira/amp
Kierowca Skody dał ciała po całości ale przypominam, że jest coś takiego jak ograniczenie prędkości i wydaje mi się, że kierowca BMW o tym fakcie zapomniał. Podsumowując: gamoń w Skodzie i faktycznie pirat w BMW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poprawę humoru właśnie wyszedłem z rozprawy i jednak udowodniłem Panu ze kolizja z lusterkami to prawie w 90 procentach współwina.

A tak poza tematem drodzy forumowicze zastanówcie się, ze takiej kolizji 1vs1 lusterko w lusterko nie da sie rozstrzygnąć. Nie wchodzi w gre tłumaczaczenie kto zjechał bardziej albo kto jechał wolniej, to temat nie do rozstrzygnięcia. Dlatego polecam kamerę z dobra jakością albo jazde z pasażerem. Aczkolwiek kto ktoś kto siedzi z boku czy często nie mam pojęcia gdzie znajdowało sie Auto.

Jest jeszcze jedna luka prawna jak mozna to skutecznie obejść i zawsze obarczyc winą drugiego kierowcę ale o tym 🤫 omerta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś na zakręcie (DK) straciłem lusterko (on też) po spotkaniu z innym busem . Pozbierałem wkład, polepiłem szkotem tak że jeździło to jeszcze z 2 miechy a z kierowcą podaliśmy sobie dłoń i po 5 minutach pojechaliśmy dalej bo wina niczyja. Ciesze się że trafiłem na normalną osobę i totalnie żadnego problemu nie robił. 

W filmiku powyżej no sory ale prędkość nie była jakaś szczególnie duża i linia non stop przerywana więc jeśli ktokolwiek widzi winę kierowcy bmw bądź uważa go za PIRATA to nie mam pytań. Pomijając fakt stanu opon i absu. 

Ten cały stopcham i kamerki to jeden wielki rak gdzie "w odcinku" często 60-70% nagrywających stwarza większe zagrożenie niż "bohaterowie". Po zmianie pracy gdzie bardziej liczy się spalanie niż czas śmiało mogę stwierdzić że największe zagrożenie na drogach stwarzają Ci najbezpieczniejsi. Już wole jak ktoś poleci i wyprzedzi wszystko w miarę szybko niż drugi przypadek gdzie ciągnie się jakaś mameja i mimo prób i prostych długości pasa startowego przez 20km nie potrafi wyprzedzić auta które jedzie 85km/h a jak już to robi to często gęsto na jakimś skrzyżowaniu czy wzniesieniu i zajmuje mu to duuuuuuuuuuuużo czasu. Naturalnie jeśli coś bedzie jechać z naprzeciwka tak że będzie blisko to zamiast spierdzielać na swój pas to kontynuuje swój manewr zachowując odstęp jakby jechał gabarytem. 

A przyśpieszanie podczas wyprzedzania i zajeżdżanie drogi to już temat rzeka i tu żałuję że kamerki nie mam bo bym nazbiera materiału na dobre kilka minut. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dementor a co powiedzieć o ludziach którzy na autostradach jadą  osobówkami lub kamperami poniżej 90km/h. Tak minimalnie poniżej. A jadąc zestawem na odcięciu te 88-90 albo nie jesteś w stanie takiego delikwenta wyprzedzić albo zajmuje to mega dużo czasu i drogi z racji małej różnicy prędkości. A wystarczyłoby gdyby ten ktoś leciał sobie lekko powyżej 90km/h.  Wszyscy byliby spokojniejsi. 

P. S.  Dla hejterów i głupiomądrych: mam na myśli autostrady w krajach, w których dla aut powyżej 3,5t jest  dozwolone 90km/h. Nie jeżdżę na moje szczęście po Polsce. 😉 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dementor a co powiedzieć o ludziach którzy na autostradach jadą  osobówkami lub kamperami poniżej 90km/h. Tak minimalnie poniżej. A jadąc zestawem na odcięciu te 88-90 albo nie jesteś w stanie takiego delikwenta wyprzedzić albo zajmuje to mega dużo czasu i drogi z racji małej różnicy prędkości. A wystarczyłoby gdyby ten ktoś leciał sobie lekko powyżej 90km/h.  Wszyscy byliby spokojniejsi. 
P. S.  Dla hejterów i głupiomądrych: mam na myśli autostrady w krajach, w których dla aut powyżej 3,5t jest  dozwolone 90km/h. Nie jeżdżę na moje szczęście po Polsce.  
To już trochę naciągnę, ale wydaje mi się że sporo osób nie ma pojęcia jak działa ciągnik siodłowy stąd właśnie te sytuację.

Ja miałem niemiła sytuację przy powrocie z wakacji wlansie Tico wyprzedzające zestaw spowodowało moje zwolnienie z 180 do 90 km/h.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.