Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.05.2020 o 10:59, damiano2007 napisał:

Ja dzisiaj zarzuciłem cleaner maszynowo DJ + poorboysa nattys Black. 

 

Tutaj postanowiłem na jedną stronę położyć tylko na jałowy lakier. 

Wnioski:

Na jedną stronę samochodu + tył i przód zużyłem 1.9g wosku. 

Na jedną stronę gdzie nie było cleanera 2.4g wosku.

Cleaner nadał mega śliskości lakieru (DJ to wręcz glaze :D) co pozwoliło aplikować wosk na maksa oszczędnie i łatwo. 

 

Kurła...  kolor tego wosku mnie drażnij przy aplikacji 😛 tak zabrudził aplikator 😮 za to dotarcie na koniec wszystkich elementów to czysta poezja. Jeden ruch fibra i gotowe. 

 

Cleaner to dla mnie podstawa przy wosku i kolebka detailingu, ostatnio jakiś wrażliwy się stałem na druciarstwo detailngowe, słynne IPA przed woskiem itd . Rejestrując się tu ponad 10 lat temu właśnie takie prace, relacje mnie nakręcały do dalszego rozwoju, zgłębiania hobby i powiększania arsenału. Twoje zdjęcia to klasyczny przykład, że nie idąc na skróty $$ daily car może wyglądać jak należy. 👏👏

 

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Wymieniony olej silnikowy i Filtry
 



Zmieściła Ci się ta miska pod auto? U mnie co prawda seria ale obniżona i brakuje 2 cm żeby wcisnąć ja pod silnik. Dorobiłem sobie obniżenie na kanał żeby nie trzymać tego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/11/2020 at 12:27 PM, czester said:

Piękny Saab @Cannabinol Ja w poprzednim tygodniu porządne mycie, dekontamicnacja i położenie różnych rzeczy na kawałki samochodu (m.in. wosk od Scholl i SG wet protector). Położyłem też FW madmoiselle na części plastików w środku ale nie widzę tego super efektu który oglądałem tu na forum. Może coś nie do końca dobrze zrobiłem.

A dorzucę fotki jeszcze. A co ( :

20200507_193505.jpg

20200507_193559.jpg

  • Lubię to 3
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kepa416 napisał:


Zmieściła Ci się ta miska pod auto? U mnie co prawda seria ale obniżona i brakuje 2 cm żeby wcisnąć ja pod silnik. Dorobiłem sobie obniżenie na kanał żeby nie trzymać tego.

I tak musiałem podlewarowac auto aby dojść do korka spustowego wiec nie było problemu, jedyny to jej pojemność niby 10l i ledwo starczyło.

 

aB8Lljr.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, piotrek305 said:

ładna megi 🙂 kapselki dołóż 🙂

 

@czester i ciemna szybka by pasowała 🙂 jaki motor i przebieg ? jak sie sprawuje ? 

Dzięki @piotrek305 ! Faktycznie zapomniałem wtedy o kapselkach, były w bagażniku 🙂 No lekko ciemne szyby z tyłu by się przydały... Oraz relingi! : ) 

Co do motoru to jest to 1.5 dCi 110KM, przebieg 210 kkm. Jeśli chodzi o sprawowanie to nie narzekam. Jeśli było coś robione to zawsze eksploatacyjne sprawy... Ostatnio trochę więcej kasy musiałem włożyć bo oprócz filtrów i oleju (wymieniam co 10-12 kkm), był robiony kompletny rozrząd, wymieniony pasek klinowy, i trochę rzeczy z przodu w zawieszeniu jak drążki kierownicze, łączniki stabilizatora czy sworznie wahacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adi1509 Woo panie rzeczywiście małe 🤣, Ja zacząłem od wczoraj 😉 Najpierw szykowanie Stilo  do dzisiejszego ciecie standardowe przygotowanie mycie tar , deironizer  , dużo tego nie było , brak fot ;(. Tak wyszło . Na oponkach ciasteczka 😉 Adbl.

IMG-20200512-190801.jpg

A potem przyjechał kuzyn na wymianę  opon 😉 , A że jak zobaczył Stilo zamarzyło mu się mycie to umyłem na dwa wiaderka i poszło i ssw na mokro, na plastiki koch Pss.

IMG-20200512-182821-1.jpg

A tu już z posmarowanymi plastikami;)

IMG-20200512-190708.jpg

IMG-20200512-190715-1.jpg

IMG-20200512-190724.jpg

Kuzyn bardzo zadowolony 😉 z efektów więc tak można było kończyć ten dzień w nagrodę za efekt kupił 4-paaka😎

A dziś w sumie parę lat w tym siedzę ale dopiero teraz jakoś nabrał człowiek odwagi na cięcie 😛 Postanowiłem na one step , Stilo nie mam jakieś mocno zapuszczone więc ogień . Ugadany podjechałem na bazę do @Gozdziu23 Jak zwykle bardzo dziękuje za udostepnienie miejscówki  . Ogień dual o skoku 21 i biały NAT pasta Car Pro Reflect. od kolegi @lukeu. Jak widać nie ma tragedii , 

IMG-20200513-114349.jpg

IMG-20200513-114934.jpg

Takie efekty mnie satysfakcjonują , więc lecimy ta kombinacja całe auto 😉 Jakieś tam fotki z prac;)

Przed 

IMG-20200513-133529.jpgwish u were here quotes

Po , coś jeszcze zostało 😉 Ale jak na One step jest miluśnie 😉 

IMG-20200513-133511-1.jpg

A tu już końcówka to okejke można dać 😉bo robota mi się podoba 😉

IMG-20200513-160958.jpg

A tu już po wszystkim , na plastikach AG Bumper Care 😉 oponki poprawione Black Water , jako że walczyłem 7h nie chciało mi się kłaść nic trudnego wpadł klasyk Chemical Gyus Pete's 53. A na prawym błotniku Wowo Crystal coś tam 😜 na prawe drzwi Autofinnese Passion , @lukasz_byd Wiem ze pisaliśmy o sprawdzeniu go z Nattys Black  z Pete's ale go zapomniałem 😐,  

IMG-20200513-182237-1.jpgsawgrass restaurant texas

IMG-20200513-182309-1.jpg

IMG-20200513-182318.jpg

IMG-20200513-182803-1.jpg

Wygląd jak dla mnie Petarda  😍😊🥰 .Opłaciło się troszkę pomęczyć 🤪. Lakier śliski jak nie wiem 😎

 

 

 

 

 

 

  • Lubię to 11
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karbo Zdejmę zdejmę, nawet o tym pomyślałem przy cięciu ale brakło odwagi i pomyślałem że będę musiał wyciąg tara czyścić itp a byłem w połowie roboty 😁🤣@lukeu Dzięki, aktualnie brak słoneczka, jak wyjdzie to postaram się jakiś foto zrobić 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj próba reanimacji półrocznej NW (Rain-x boki i tył, SG drop off przód).

Hydro na bocznych i tylnej szybie znikome, przód leżał całkowicie. Byłem przekonany, że SG już dawno podziękowało.

Początkowo RRC Active 1:10 + gąbka Softt 99 (było dobrze, ale to jeszcze nie to), następnie mycie szamponem Ultracoat i tutaj szampon pokazał klasę. Hydro wróciło aż miło 😉
Długo leżał na półce ten Shampoo+ ale doczekał się 😜 

20200514_121823.jpg.bc3f4c1fe0e2a142cd3110d1fc32cb8c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno wrzuciłem letnie koła na auto i trzeba było ogarnąć zimowe. Na tych felgach auto kupiłem rok temu. Przejeździłem lato i zimą tylko zmiana opon u wulkanizatora na zimę i jezdziły bez mycia do tej pory. Nie wiem kiedy poprzedni właściciel je mył od środka. Szczerze wątpiłem, że uda mi się je doczyścić do tego stopnia 😄 Kwas Cleantech 1:5 i syf zszedł aż miło5.jpg.91a1d76be07a613711f0d91e30aab647.jpg. Grudy smoły takie że masakra, można było chwycić palcami i ułamać jak sopla🤣

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cannabinol Tylko czymś posmaruj jakimś choćby Hi tempem. Bo szkoda było by twojej pracy 😁. Tak to łatwiej będzie ci je pielęgnować. Ja bym kupił też szczotkę do mycia felg to przy każdym myciu coś tam wewnętrzna część się liżnie😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było grane mycie i na koniec wpadł detailer morning dew, lubię go używać w ciepłe, słoneczne dni, jest upierdliwi w aplikacji ale efekt jaki pozostawia za sobą wynagradza 👌Lakier nabrał większej głębi, ciepełka. 

IMG_20200509_151411.jpg.84731b5054192ebd0b4322b01f9317c7.jpgIMG_20200509_151629.jpg.e3c3018fbf14a0009ed41a52eb9905e9.jpgIMG_20200509_151731.jpg.50adac0c15262cbcb36cb3b20424678f.jpgIMG_20200509_151158.jpg.148c0602235ebbb0a074135fd37662d8.jpg

Po skończonej robocie, ktoś postanowił docenić moją pracę 😠

IMG_20200509_152845.jpg.2293ce7ce0f6533ae2ac6daf4c2f5585.jpg

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cannabinol napisał:

Niedawno wrzuciłem letnie koła na auto i trzeba było ogarnąć zimowe. Na tych felgach auto kupiłem rok temu. Przejeździłem lato i zimą tylko zmiana opon u wulkanizatora na zimę i jezdziły bez mycia do tej pory. Nie wiem kiedy poprzedni właściciel je mył od środka. Szczerze wątpiłem, że uda mi się je doczyścić do tego stopnia 😄 Kwas Cleantech 1:5 i syf zszedł aż miło. Grudy smoły takie że masakra, można było chwycić palcami i ułamać jak sopla🤣

 

O proszę, oryginalne felgi do Saaba Made In Poland 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@keza Dokładnie to samo miałem na myśli pisać o położeniu teraz jakiegoś wosku. Łatwiejsza praca w późniejszym czyszczeniu

@Cannabinol To skoro tak to już masz robotę z Bani jak teraz to zrobisz. Wtedy tylko zakładasz. Polecam od siebie posmarować na bogato żelowym dressingiem przez okres leżakowania dobrze wchłonie się 😉. I  dłużej będą Dressingi leżeć 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.