Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Na dziś sobotnie mycie o 7 rano.

Na koła wpadło @ADBL Tire i @Funky Witch na felunek.

Talisman ciekawy produkt - ale nie mam opinii jeszcze. Zobaczymy.

Musze go mocniej protestować.

Bawiłem się dziś BloodyRim z biedronki - robi całkiem dobrą robotę. Nie wiem jak działa na szczury ale do regularnego detoksu felg - rewelka.

Fotki jak zwykle odkurzaczem ;/ ...

2017-09-09_09.25.13.jpg
2017-09-09_09.25.19.jpg
2017-09-09_09.25.39.jpg

Kocham ten błysk - niekoniecznie od ADBL - ogólnie na oponach ;)
2017-09-09_09.25.44.jpg
2017-09-09_09.25.57.jpg
2017-09-09_09.29.27.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Domel napisał:

Bawiłem się dziś BloodyRim z biedronki - robi całkiem dobrą robotę. Nie wiem jak działa na szczury ale do regularnego detoksu felg - rewelka.

Też go ostatnio testowałem, daje radę ;)
Tn44axa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dzisiaj skorzystałem z pogody i pomimo chorego gardła trochę "spłukałem" samochód

-Mycie nadwozia ADBL Yeti i szampon od GS

-Felgi z racji, że były tylko ubłocone, umyte AUTOLAND Atack, szamponem od GS i sprawdzone na końcu ADBL VL, później odtłuszczone IPA i nałożone na nie BSD

-Koła umyte i zabezpieczone black mambą

-Lakier zabezpieczony BSD

-Środek dokładnie odkurzony

16092cd9747d8832.jpg

029eedc3871f4377.jpg

edc678ed01fd3736.jpg

599789cfb75f51d6.jpg

fb2f38701f01d0fb.jpg

d914ccb36ac09d25.jpg

8a9b1976983b6ca6.jpg

d1d175c6a726d729.jpg

099256376db534be.jpg

de8d2859c9c974f2.jpg

 

A co do BloodyRim z Biedronki, to ja używam na szczury, później i tak trzeba poprawić (Vampire Liquid w moim przypadku), a ma chyba lepsze właściwości myjące niż sam czysty deironizer. Chociaż to może tylko sugesita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kolei była akcja płukanie s124. Kupiłem 2 opakowania Prestone płukacz do chłodnic, kilka baniaczków 5l wody demi, nowy termostat i nowy płyn chłodniczy. Na opakowaniu płukacza było napisane żeby przejechać z nim około 40km lub zostawić pracujący silnik na 10 min. Wybrałem druga opcje i zostawiłem zapalone auto na około 12 do 15 min po czym zlałem stary płyn z płukanką. Jakże byłem zdziwiony jak zlany płyn okazał się jakby jakimś mocno rozwodnionym kisielem. Następnie zbiorniczek wyrównawczy out, mycie, płukanie i ponowny montaż. Następnie zalałem wodę demi i drugie opakowanie płukacza po czym tym razem postanowiłem się przejechać autem, ale przejechałem tylko połowę zalecanego dystansu. Znowu się zdziwiłem a zarazem jeszcze bardziej wkurwiłem jak zobaczyłem ze z odpowietrznikiem ze zbiorniczka wyrównawczego zaczęła się wydobywać jakaś dziwna biała piana. Ponownie zlałem wszystko z silnika, założyłem nowy termostat i zalałem wszystko czysta wodą demi, rozgrzałem silnik do temp. roboczej, znowu opróżniłem i tak jeszcze dwa razy. W sumie wyszło dwukrotne płukanie z płukaczem i 3 płukanie czystą wodą demi. Koniec końców jestem trochę zdezorientowany bo katalogowo powinno wejść jednorazowo do układu chłodzenia 9,5l, zlanego płynu z płukaczem było 5, później weszło 5l wody z płukaczem, następnie po około 7l wody demi. Cały układ był na pewno dobrze opróżniony, bo zeszło wszystko z chłodnicy i korkiem z bloku silnika, do tego miałem wrażenie ze nie za każdym razem woda krążyła w nagrzewnicy, a sam układ powinien odpowietrzyć się samoczynnie :oMiała być prosta i szybka robota, a wyszło tak sobie i kupa nerwów przy okazji :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaru B9 Tribeca, fura mamy. Wczoraj myty na dwa wiadra, odtykanie wosku. Dzisiaj dressingi - plastiki, opony. No i pierwsze w życiu polerowanko końcówek wydechu: steel wool + megs metal polish (stara wersja, sprzed 4 lat ??). Prawa końcówka po polerce, lewa przed :)

aWHrrQk.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie dzisiaj, ale w sobote

Pierzynka Shiny Garage Fruit

201709101_qhaessx.jpg

 

Ściągnięcie umierającego już od jakiegoś czasu collinite 476 poprzez FX Protect. Produkt naprawdę działa świetnie, na aucie zrobiła się jedna wielka tafla wody :good:

DSC0143JP_qhaessn.jpg

Następnie przy okazji wiadomo

Felgi - ADBL Vampire Liquid --> Sonax BSD

Szyby - CarChem Clarity Glass Cleaner

Opony - SG Pure Black Tire Cleaner --> Back2Black

Dywaniki - Nielsen Nap Foam Low

Na suchy lakier wpada nowość czyli ADBL SSW

DSC0147JP_qhaesqr.jpg

 

No i lecim na ślub do znajomej  

DSC0158jp_qhaesqa.jpg

DSC0161jp_qhaeapp.jpg

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Pajko napisał:

Umyłem Astro 

Hehe, pochwal się ile Ci to zajeło :D 

Także umyte autko, dodatkowo w miejscach gdzie nie było kropelek dołożyłem SSW (a także na szyby), na plastiki Nielsen, a na felgi BSD. I tak minęły mi przyjemnie niecałe dwie godzinki (w międzyczasie kopanie piłki z synkiem i rzucanie piłki psu) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie się za to zabrałem. Było:

2n2ihi.jpg

Jest:

2w6tbt0.jpg

Wiadomo, że nie jest to wypiaskowane i pomalowane proszkowo. Jednak nie oszukujmy się, w feldze wygląda ok i to jest najważniejsze ;) Dystane też pomaluję, jednak wolę to zrobić jak będą ściągnięte. Będą ściągane na zimę wiec wtedy się tym zajmę. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kryman napisał:

Tylko o przednim i o drzwiach nie zapomnij jak to się czasem widzi :mrgreen:

 

Ta była ostatnią z "pakietu chrom".   Mam już całe auto ochromowane i zrobione w kolor nadwozia jak wersja highline.

Kosztowało mnie równe 1000zł kupić listwy, chromy, lakiernik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, nerka123 napisał:

@lukeu czym malowales?

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Śnieżka Prosto na Rdzę. Kolor to srebrny półmat. Chciałem kupić Hammerite ale nie było w dwóch sklepach a gość zapewniał ze to to samo i się sprawdzi na zaciski ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend w końcu znalazłem trochę więcej czasu na ogarnięcie Łosia.

Wpadły ponownie letnie 18" alusy, wymieniłem olej z filtrem, umyłem na dwa wiadra + QD1, na szybach NW RainX.

Na felgi poszło Fusso, a na opony Black mamba Shine.

 

IMG_20170913_203955_439_zpsuf7hqkcc.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.