Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja już od jakiegoś czasu używam UWC do tygodniowej pielęgnacji felg, a raz za jakiś czas wleci vampir, lub jelly blueberry od 4detailers. Nie ma sensu co tydzień katować felgi ironem który tani nie jest ;D i nie wiem jak wy ale ja zawsze po zmianie felg na zimowe czyszczę felgi ironem i prickiem żeby leżakowały czyściutkie ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Birkhof napisał:

Deironizer nie bedzie szkodliwy dla lsp tak jak kwas.

Wiem o tym 🙂 Chodzi mi o to, że w przypadku ściągniętej felgi już z auta. W procesie przygotowania do nowego sezonu (zabezpieczenia felgi) Kwas robi mega robotę. A do bieżącego mycia to wiadomo używam UWC 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, david2888 napisał:

Wiem o tym 🙂 Chodzi mi o to, że w przypadku ściągniętej felgi już z auta. W procesie przygotowania do nowego sezonu (zabezpieczenia felgi) Kwas robi mega robotę. A do bieżącego mycia to wiadomo używam UWC 🙂

Jak jest zabezpieczona felga przed sezonem to po sezonie nawet nie myjąc 'bębna' nie powinno być problemu z domyciem bez użycia takiej chemii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gardor
Diesel? U mnie w 2.2 commonrailu po tygodniowym dziadowaniu w mieście, jak pojadę go pogonić to dymek puszcza jak...  😄 Przy normalnym użytkowaniu diesla nic się nie dzieje, czasem puści przy redukcji czy jak się go kręci mocno przy 4tyś. Dokładnie tak samo fioletowa jest klapa, ale i tak bez użycia mocnej zasady osad nie schodzi 😛 Dlatego zastanawiam się nad powłoką na dupe, a reszta wosk 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosiło mnie od jakiegoś czasu, żeby cokolwiek zrobić przy aucie. Dziś miałem wolne 4h, więc zająłem się maską-ktoś się opierał chyba i było sporo takich szerokich skupisk mikrorys. Całe auto umyłem, a na maskę wleciał dodatkowo Prick+Vampire Liquid+ręcznik glinkujący. Na samochodzie dzielnie siedzi CanCoat i mimo, że finish mu się należy (dodyk złej fibry boli całe życie), to położyłem CarPro Elixir (sporo zamaskuje i przetrzymam jeszcze do prawdziwej akcji letniej). Maskę potraktowałem Kraussem DB5800s. Pad mikrofibrowy+H8 i żółty Nat+M2. Wykończenie super, zeszło bardzo dużo grubych po h8, jednak zostawiłem sobie małe pole do popisu na przyszłość (czas naglił). Wymyłem dwukrotnie ADBL WipeOut i wleciał na test BiltHamber Hydra-Wax. Nakładanie bajka, docieranie prawie też (gdzieniegdzie duuużo przesadziłem z woskiem). Lubię takie szybkie akcje-dla chcącego nic trudnego 😛 

IMG-4598.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiosna to wiosna 🙂

Przyznaje się w tamtym roku olałem wymianę filtra kabinowego, więc poniżej stan Filtrona po 2 latach. Kto ma lub miał e36 to wie, że wymiana nie należy do przyjemnych i szybkich

YV5ONBA.jpg

BRgKCA5.jpg

 

Od pewnego czasu borykam się też, z samoistnym zwiększaniem i zmniejszaniem się predkości dmuchawy. Podmiana panelu klimatronika na sprawny nie przyniosła efektu więc postanowiłem w ciemno wymienić rezystor. Póki co jakby działała 🙂 

qeBB62V.jpg

Różnica w jakości wykonania niestety jest

ElLeLQN.jpg

 

Na koniec standardowo odkurzanie i ogarnięcie skór. Jakby ktoś był zainteresowany

Cleaner Tenzi czysta skóra

Odżywka Gliptone GT11

Plastiki koch refresh cockpit care

Q4IW19H.jpg

Qze285n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pedały ogarnięte bo po zrobieniu zdjęcia się zorientowałem 😄 

6 minut temu, paperson napisał:

Swoją drogą skóry masz naprawdę w dobrej kondycji 😘

Fakt jakoś się zachowało 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym się w ogóle nie spieszył z zakładaniem letnich i sam poczekam jeszcze minimum dwa tygodnie. Nawet depresator (razem z cetane boosterem, jak zawsze) przy tankowaniu przedwczoraj wlałem (ostatni raz)... 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daily dostało w ostatnim czasie kilka prezentów, zaczęło się od kompletnego wnętrza od S6 C6, oczywiście wszystko wyczyszczone, trochę podmalowane i zabezpieczone. Siedzisko fotela kierowcy uszyte od zera, nowa mata itd. Wpadły boczki drzwi z lampkami i ambiente, tyły z roletami, odpowiednie pod to moduły drzwi, kodowanie wszystkiego itd. 

20190221-104134.jpg

20190221-180456.jpg

20190221-180527.jpg

20190223-115552.jpg

20190223-115828.jpg

20190223-122827.jpg

20190223-142639.jpg

20190223-142708.jpg

20190302-143528.jpg

20190306-131016.jpg

20190306-131035.jpg

20190306-140406.jpg

20190306-164930.jpg

Felgi "Pompei" już mi się trochę znudziły, zdecydowałem się na Rotory w 20".

20190321-124614.jpg

20190321-124604.jpg

20190321-181122.jpg

Po zimowaniu wyjechałem S4, mały przegląd na podnośniku, nowy akumulator... Zostaje mycie, czyszczenie itd 

20190312-211350.jpg

  • Lubię to 2
  • Super 2
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.