Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

Panel klimatronika zaczął mi wariować, zakupiłem drugi w świetnym stanie. Wpierw jednak wiadomo trzeba wszystko dobrze wyczyścić 🙂 

20 lat na karku i zero przetarć, szkoda, że już nikt nie chce robić tak trwałych rzeczy.

Na początek standardowo trochę brudu nic nadzwyczajnego

nWTijqU.jpg

B3mfgsM.jpg

VAJAhp4.jpg

 

Po dobraniu się do wnętrzności zbity kurz zbierany latami 😄 

NELQ0A7.jpg

9m69jCx.jpg

BmYSS2g.jpg

 

Tutaj wolałem nie szaleć z chemią, potem delikatnie przetarłem ipa

2YbaYvg.jpg

smEW1n1.jpg

 

Przyciski umyte w umywalce APC i wypłukane wodą

ETC4QKf.jpg

k5PUb2W.jpg

Nawet wrócił biały kolor 😄

7HUh1ig.jpg

 

Panel na gotowo, ile mogłem tyle wyczyściłem

pRuMJxb.jpg

 

Na koniec przed składaniem już miałem dać jako dressing Koch refresh cockpit care ale jakoś wpadł mi w oko stojący obok Gyeon Trim, którego mam jeszcze sporo po aplikacji na zewnętrzne plastiki (produkt mega wydajny) więc trzeba trochę poużywać co by się nie marnował 😄 . Spodziewałem się sporego przyciemnienia jak na plastikach zewnętrznych ale uzyskałem całkiem fajny efekt, delikatne przyciemnienie i ładna satyna. Na zdjęciach ciężko to uchwycic ale zero żadnego połysku, finalnie wyszła ładna satyna. 

v2ymruo.jpg

Nie chciałem robić żadnych ostrych 50-50 w obawie, że zostanie ślad ale chyba widać po której stronie nałożona została powłoka

VC4mmrG.jpg

WkNrd7l.jpg

Całość po aplikacji

3yxX7UC.jpg

I po złożeniu

cDg7VVV.jpg

hTaN5rZ.jpg

 

Jak ktoś jest ciekaw jak gyeon wygląda w świetle dziennym to mogę jutro zrobić zdjęcie po montażu w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2018 o 14:55, ghost napisał:

Dziś prawdziwy speed run:

 

Prewash pianą lekko zasadową

Deiron - nic nie zebrał

Mycie, eksperymentalnie pierwszy raz do wiadra z szamponem dolałem kilka kropli płynu do naczyń (specjalny z naturalnych składników)

(No i tu pierwsze zdziwienie, powyższe nie osłabiły Pete's53, który leżał ponad 1.5 miesiąca)

Oczywiście bez glinki.

Cleaner poszedł w ruch McKees's37 Coating Prep Polish ręcznie na tricolorze. 

Choć wiem, że jest super, dla pewności przeleciałem jeszcze IPA 35-40%.

Na deser poszedł Tac System Moonlight nakładany aplikatorem mikrofibrowym. 

Temp otoczenia około 15'C szybkie docieranie po 30-60sec, choć producent zaleca odrobinę więcej.

No i jest rekord, całość w 2godziny ! 🙂

Odczekałem 2h na wstępne wiązanie powłoki i nałożyłem top ArtDeShine Nano Gloss Paint Sealant V3.

To mi zajęło 0.5h bo musiałem nauczyć się współpracować z tym produktem.

Nadaje fajną śliskość, bardzo mocno przyciemnia. To jest zaletą bo widać gdzie kończy się aplikacja.

Żeby nie było jednak mazów trzeba się przyłożyć. Zwłaszcza na czarnym.

Sposób, który wypracowałem bardziej przypomina nakładanie powłoki niż QD.

Aplikatorem kostką mikrofibrową, na to jeden strzał NGPS i ruchy krzyżowe, pozwala równomiernie nałożyć na sekcję. Lepiej niż klasyczną fibrą według mnie. A po chwili polerowanie. Jest to troche slow ale efekt cieszy. A przez to, że aplikator się nasącza idzie mniej produktu. 

Szkoda, że nie zaznaczyłem przed na nowej butli, zużycie v3 na cały samochód wyszło mi takie:

 

 

Fajne SLK-a całkiem nieźle wygląda ten moonlight
Mój rekord to dzisiejszy jeep renegade całość w 3 godziny
Podwójny pre wash z vasco i vampire liquid
Dwa wiadra
Przygotowanie Mckee 37 + ipa na to can coat, aplikacja can coata tak jak powłoki na kostce to meeega wydajna sprawa, do tego  owatrol polytrol na plastiki, glaco na szyby, dressing opony sg + uszczelki sg i wnęki ssw po 3 h nałożyłem Gyeon Cure 😉
SzkwvDT.jpg
jr39bXu.jpg
Aż sam się ździwiłem jak sprawdziłem zegarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Eidos71 napisał:

Znajomi mają... Auto szpetne - w moim rankingu blisko mu "urodą" do Multipli I gen. Już Dacia Duster jest ładniejsza... 😉

A mnie sie podoba, dużo nawiązań do starej stylistyki przpelatana z nową modernistyczną,wszedzie znajome loga jeepa z wojny światowej, całkiem fajny bo mały dla kobitki jak znalazł, ale nawiązanie z ducia duster bardzo trafne tak samo się czuje czy siedze w tym jeepie czy w dacii 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Fredi88 napisał:

Te jeepy są cholernie niebezpieczne. Obejrzyjcie sobie na YT jak przy ostrym hamowaniu odrywają się tylne koła od asfaltu :dontknow::blink:

 

No dacii duster w sumie lepiej poszło 😄 , za to dacia sandero to jest dopiero smierc za zakretem 😄 jezeli chodzi o test łosia
EDIT

mówisz o tym ? tu widać ze cos sie poprawiło po jakimś lifcie, ale wygląda tragicznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przez ostatnie dwa dni umyłem dwa auta i wstawiłem do garażu. Dobre decyzje, bo dziś już mróz. Wstawiłem je do garaży i śpią. Zawsze tak mi się to kojarzy - jak umyję auto, zatankuję do pełna i wstawię do garażu na co najmniej kilka dni: że śpi.

Zima bura suka. Nie wiem co w tym lubić. Syf i ślisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.