Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 3


Rekomendowane odpowiedzi

Mój brat się zawsze cieszy jak jedzie do ASO bo mu furę super umyją:) Stan lakieru domyślacie się jaki jest. Na szczęście kolor jasny wiec z daleka aż tak bardzo nie widać.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Karbo napisał:

rozumiem że spryskujesz wszystkie krzaki do okoła domu? Ja bym musiał całą działkę tym wypryskać, to chyba sam bym zdechł 😄 

Spryskujesz miejsca ciemne, wilgotne. - miejsca gdzie widzisz największe skupiska. Nikt nie każe ci zlewać całej działki łącznie z przydrożnymi słupami energetycznymi 😉  Ludzie, myślcie trochę...

Następny znowu proponuje 1000litrów odrazu. 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.07.2020 o 08:14, tegies napisał:

Kupuje się saszetkę permetryny 25%, robi się z tego roztwór (z 25g wychodzi 10L) i się spryskuje siedliska komarów, muszek i innego dziadostwa. Od lat tak robię i mam spokój.

A ile saszetek przewidujesz na dzielnicę? Lipa by była, gdybym pominął jakąś ulicę w mieście...  😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, devilsky napisał:

A ile saszetek przewidujesz na dzielnicę? Lipa by była, gdybym pominął jakąś ulicę w mieście...  😂

Jeszcze raz: myślenie nie boli. Myślcie ludzie. Jak kładziesz wosk na samochód to smarujesz żarówki, przewody, śruby, złączki, kierownicę, dywaniki, tapicerkę i wszystko co popadnie? Masz puszkę wosku 250g i odrazu całość kładziesz tak aby nic nie zostało? Robicie sobie podśmiechujki ale już nie wiem czy wy tak naprawdę małokumaci jesteście czy poprostu prezentujecie obecny poziom społeczeństwa wychowanego przez władzę oduczającą ludzi myślenia...

Zadano pytanie, odpowiedziałem jak sobie z tym radzę - i nie, nie rozrabiam 10 litrów odrazu. Rozrabiam 0,5 litra i wystarcza na miejsca wokół domu, które powinno się polewać preparatem. Na tym forum nie można udzielać żadnych informacji, bo zawsze znajdzie się grupa do której właśnie należysz. EOT.

  • Lubię to 8
  • Super 2
  • Nie lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, devilsky napisał:

@tegies Słyszałeś kiedyś o poczuciu humoru? Wyluzuj, za dużo bierzesz do siebie, no i weekend jest.

Ale Twój wpis to kolejny w stylu podśmiechujek. Więc naprawdę wątpię w poziom inteligencji ludzi na forum. Wychodzi na to, że to forum w większości tzw. Januszy. Nie warto dzielić się wypracowanymi rozwiązaniami problemów. Niech każdy szuka rozwiązań na własną rękę.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, tegies napisał:

Ale Twój wpis to kolejny w stylu podśmiechujek. Więc naprawdę wątpię w poziom inteligencji ludzi na forum. Wychodzi na to, że to forum w większości tzw. Januszy. Nie warto dzielić się wypracowanymi rozwiązaniami problemów. Niech każdy szuka rozwiązań na własną rękę.

sam po twoim wpisie zakupiłem 3 saszetki 🙂 odkąd pamiętam, a pamiętam tak 20 lat wstecz to nigdy nie było u mnie tylu komarów, popryskam miejsca zacienione i krzaki, bo mam ich sporo i będę dawał znać! 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, devilsky napisał:

A ile saszetek przewidujesz na dzielnicę? Lipa by była, gdybym pominął jakąś ulicę w mieście...  😂

@tegies wyluzuj 🙂 tak samo jak kolega wyżej,  muszę zamówić z 3 saszetki bo nas doslownie zeżrą żywcem... nawet na tronie nie można spokojnie wysiedzieć..  a juz nie wspominając o umyciu auta czy robieniu czegokolwiek w garazu.. co gorsza w całym mieście jest dokładnie to samo.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2020 o 06:55, tegies napisał:

Spryskujesz miejsca ciemne, wilgotne. - miejsca gdzie widzisz największe skupiska.

Rozumiem, że można tym pryskać też rośliny, kwiaty, tuje i trawę ? Nie działa to na nie niekorzystnie,  w sensie nie podsychają itp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ct240 napisał:

Rozumiem, że można tym pryskać też rośliny, kwiaty, tuje i trawę ? Nie działa to na nie niekorzystnie,  w sensie nie podsychają itp ?

W moim przypadku krzaczorom nic nigdy nie było. Na delikatniejsze rośliny nie stosowałem.  Jak rozrobisz mocniejszy roztwór to rośliny mogą podsychać - jak po każdej chemii. Trzymaj się zaleceń. Też co roku spryskuję łączenia płytek/kostki ze ścianą budynku. Na wiosnę mrówki zaczynają mi piasek 'wynosić'. Po spryskaniu mam spokój do jakiejś silniejszej ulewy zanim mrówki nie wrócą. Są może inne środki ale raz na to zupełnie przypadkowo wpadłem i jakoś nie chce mi się szukać innych rozwiązań skoro to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, devilsky napisał:

A ile saszetek przewidujesz na dzielnicę? Lipa by była, gdybym pominął jakąś ulicę w mieście...  😂

 

W dniu 16.07.2020 o 08:14, tegies napisał:

Kupuje się saszetkę permetryny 25%, robi się z tego roztwór (z 25g wychodzi 10L) i się spryskuje siedliska komarów, muszek i innego dziadostwa. Od lat tak robię i mam spokój.

25%, robi się z tego roztwór (z 25g wychodzi 10L)  ? to jest roztwór 25% w 10 litrach wody? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



25%, robi się z tego roztwór (z 25g wychodzi 10L)  ? to jest roztwór 25% w 10 litrach wody? 
 


Problemy z czytaniem ze zrozumieniem?
Produkt w saszetce ma stężenie 25%.
Z jednej saszetki robisz roztwór w 10l wody.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, fiordek napisał:

 

25%, robi się z tego roztwór (z 25g wychodzi 10L)  ? to jest roztwór 25% w 10 litrach wody? 

 

Kupisz, będziesz miał instrukcję. Za producentem:

- zwalczanie owadów latających: 25 g preparatu wsypać do 10 litrów wody i wymieszać (zawiesina 0,25%), komary: opryskiwać miejsca ciemne i wilgotne, muchy: opryskiwać miejsca ciepłe i nasłonecznione (parapety i framugi okien, futryny, belki, gzymsy, ściany itp.).
- zwalczanie owadów biegających w tym kleszczy: 50 g preparatu wsypać do 10 litrów wody i wymieszać (zawiesina 0,5%). Preparat działa zaraz po użyciu.

A dalej są informacje o trwałości, powtarzaniu oprysku itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 16.07.2020 o 08:14, tegies napisał:

Kupuje się saszetkę permetryny 25%, robi się z tego roztwór (z 25g wychodzi 10L) i się spryskuje siedliska komarów, muszek i innego dziadostwa. Od lat tak robię i mam spokój.

Permetryna to był ten jedyny słuszny środek na kleszcze od którego koty dostawały zawału ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 minutę temu, tegies napisał:

Nie wiem, nie mam kota i nigdy nie maiłem.

Pytałem o środek nie o kota :P ;)

Ok znalazłem starą dyskusję na wykopie https://www.wykop.pl/link/4934791/permetryna-najskuteczniejsza-ochrona-przed-kleszczami/

Musze zakupić bo pełno tego syfu w mojej okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wk***ienie człowieka dopada. Najpierw ogień w pracy a później telefon od żony że kobieta pod domem w nas wjechała cofając i delikatnie wgniotła drzwi. Auto niedawno kupione dopiero ogarnięte. Oc sprawcy w Axa, policji nie było, od razu wypisała oświadczenie. Sam mam ubezpieczenie w Axa. Panowie bardziej doświadczeni, co dalej ? Naprawa z OC sprawcy, zgłoszenie szkody?
Pomocy od kiedy mam prawko pierwszy taki przypadek (na szczęście)e5ee76bd0e4aadcbc360eb12e1b63b70.jpg84898dc4b958ffd67522355384102d37.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.