Skocz do zawartości

Prostaff CC Water Gold


InspektorKot

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...
W dniu 6.02.2020 o 11:50, Bapko napisał:

Napewno produkt lubi warstwowanie i mu to służy! Co prawda nie w zimowych warunkach a w lecie, po praktycznie każdym cotygodniowym myciu dawałem WG i efekt po takich chyba 4-5 warstwach był rewelacyjny i wzmacniał się z każda kolejna warstwa! Mega szklany blask aż bił po oczach! Dosłownie jak by oblać szkłem auto! Warto zaznaczyć ze daje oszczędnie, 1 max 2 strzały na panel w zależności od wielkości. Krople po deszczu jak piłeczki, ogólnie mój ulubiony QD i każdemu polecam spróbować!

Zastanawiam się czy należy jakoś rozsądniej myć by powłoki nie zmywać?

Ostrożność w dobraniu piany/oprysku/film removera/szamponu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W jakich temperaturach najniższych można go stosować?
Myślę, że do 5st usiądzie spokojnie - ewentualnie chwilę dłużej będzie odparowywał. Temperatura zewnętrzna to jedno, a temperatura blachy to drugie więc ten czynnik też musiałbyś wziąć pod uwagę

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
13 godzin temu, analyzator napisał:

uprośćmy sprawę 🙂 czy ktoś kiedyś miał jaki kolwiek problem z water goldem w jakich kolwiek warunkach? 

Tak, przy -4 stopniach ciężko się docierał, tak jakby chciał zamarzać

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Czytam i przypadł mi do gustu ten Prostaff CC Gross Gold

 

Jednak posiadam od niedawna Finish Kare 425 Extra Slick Final Body Shine

 

Pytanie "co dłużej poleży" i który z tych środków według was będzie lepszym zabezpieczeniem alufelg przed brudem ? (srebrne) ?

 

Bo chcę co nieco zamiast wosku położyć na felgi. Niczego jeszcze nie próbowałem. Ale nie chce żadnej powłoki bo boje się o przeciągnięty czas i nie lubię docierania

 

Coś co pomoże zmyć brud z alufelg pod ciśnieniem (w wakacje robię trasę 3000 km i muszę przygotować auto)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i przypadł mi do gustu ten Prostaff CC Gross Gold
 
Jednak posiadam od niedawna Finish Kare 425 Extra Slick Final Body Shine
 
Pytanie "co dłużej poleży" i który z tych środków według was będzie lepszym zabezpieczeniem alufelg przed brudem ? (srebrne) ?
 
Bo chcę co nieco zamiast wosku położyć na felgi. Niczego jeszcze nie próbowałem. Ale nie chce żadnej powłoki bo boje się o przeciągnięty czas i nie lubię docierania
 
Coś co pomoże zmyć brud z alufelg pod ciśnieniem (w wakacje robię trasę 3000 km i muszę przygotować auto)

Umyj dobrze felgę , odtłuść i na to Prostaff będzie git
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaArek77 quick detailer to nie jest sensowne zabezpieczenie felgi na trasę. Nie oczekuj żadnej trwałości.

Prędzej już coś w stylu tac system guartz max czy inny reload. Lub fusso. 😉 Są i woski czy sealanty dedykowane do felg. Za grosze masz fk1000p.

 

*powłoka ADS nakłada się szybciej niż FK1000p 😄 a jest to zupełnie bezproblemowy wosk.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jaki cleaner użyć pod water gold? W zeszłym roku próbowałem carpro essence ale coś nie zagrało. Auto wyglądało wspaniale i świetne, długotrwałe kropelkowanie na poziomych elementach jednak na pionowych szybko umierało. Tafla wody jakby nie było tam nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robak u mnie na jednym aucie też pojawia się tafla na dachu i masce w pierwszej kolejności , auto bardzo mało jeździ oraz jest nie garażowane , więc łapie wszelki syf.

Cleaner jakikolwiek będzie ok , to jest tylko quick detailer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Jestem po pierwszym użyciu na aucie (czarny hyundai) CC Water Gold. Moje wnioski:

- duży plus za bardzo przyjemną aplikację i docieranie, zero smug.
- plus za brak zapachu - nie lubię kosmetyków pachnących czy to chemią czy perfumami - wolę gdy są całkowicie bezwonne.
- ekonomiczny - na całe auto, włącznie z szybami i plastikami poszło jakieś 30ml produktu

- połysk - tutaj szczerze powiem że jaj nie urywa wg mnie, do tej pory na moim aucie po każdym myciu rinseless wskakiwał mix BSD + ECH2O i auto zawsze lśniło oślepiając sąsiadów, więc może dlatego nie widzę jakiejś różnicy - gorzej nie jest, ale lepiej chyba też nie

- na razie nie sprawdziłem jak się zachowują kropelki, natomiast CC będzie miał trudne zadanie - mix BSD + ECH2O kropelkuje jak wściekły przez kilka tygodni po nałożeniu, ciężko będzie mu te kropelki przebić.

 

Generalnie produkt w porządku, zgaduję że lepszy efekt daje na lakierach trochę przyniszczonych i zaniedbanych i tam widać dużą różnicę. Na lakierze zadbanym, a taki u siebie mam, nie wniesie wiele.

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.