Skocz do zawartości

Prostaff CC Water Gold


InspektorKot

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj jest 3 dzień.

Zrzut wody hmm. Dla mnie jak po wosku, ale chyba o to chodzi ? Tak czy siak pod WG mam wosk.

Ale rzeczywiście - brak water spotów - to jest chyba największa i być może jedyna zaleta - dla mnie. Bo połysk hmm w mojej ocenie dużo go się nie pojawiło.

 

Produkt jeszcze jest na aucie. Zrobione około 200km, głównie w deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejny mój post.

Dzisiaj jest 4 dzień. Rano było -3*C a auto stoi pod chmurką.

Jako jedyny nie miałem szronu (na dachu był szron - gdzie nie ma WG).

Samochód nadal jest czysty, a deszcz pada praktycznie codziennie.

 

I to już powoduje zadowolenie i efekt WOW. Ale nie w kategorii szklistość, tylko w hydro(brudo)fobowości.

 

Z pewnością będę używał dalej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Tylko wytarłem. Dodam, że po spłukaniu krople były wtedy strasznie koślawe. Miejscami wręcz tafla. Wszystko jakby odżyło;) Z racji, że lakier przybrudzony to teraz te krople oczywiście tak szybko nie zlatują podczas jazdy jak wcześniej.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ode mnie taki update. Jest to jeden z lepszych środków pod względem utrzymywania lakieru w czystości. Przejechane sporo kilometrów w deszczu a samochód nadal czysty. Polecam 

Na jasnym lakierze robi efekt szkła. Bardzo widoczny. Na czarnym jeszcze nie testowany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czarnym lakierze fajnie wydobywa ziarno 🙂 oraz "uwidacznia zarysowania" 🙂 produkt raczej z tych mało przyciemniających. Co do utrzymywania auta w czystości, to fakt, potwierdzam również ! 

No i łatwość aplikacji .. w słońcu, na mokry lakier- żaden problem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, smerf91 napisał:

A na srebrnym ktoś się bawił? Jest sens kupować? 

Skoro nie przyciemnia a nadaje szklistości dodatkowo bardzo skutecznie odpycha brud to... Musisz sobie sam odpowiedzieć czy coś takiego szukasz.

On nie nadaje głębi której ze srebrnego mógłbyś nie wydostać.

Szklistośc plus czystość. Jeśli Ci zależy to już dawno powinien być u Ciebie :-D

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nietypowe pytanie ile procent Si02 ma w sobie PCCWG. Typowe QD niby okolice 1.5%. A jednak PCCWG cechuje dość duża trwałość jak na QD. Nawet sam potrafi posiedzieć ponad 4 tygodnie.

A pytam bo nowy QD od Infinity z serii Synergy szczyci się zawartością SI02 na poziomie 12.5% i trwałość na poziomie 6 miesięcy - jak na QD to sporo, jak na moje to już nie QD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@V1RU$ Gdzieś kiedyś obiło mi się, że coś około 4 %, ale nie nie jest to w żaden sposób potwierdzone. 

Na CP Reload jest napisane, że powyżej 5%, a mam jeden i drugi i wg mnie trochę podobne produkty. 

Podobne do siebie w odniesieniu tej dwójki do rodzimych produkow, które maja w składzie lub nazwie SiO2 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 12.01.2020 o 17:47, V1RU$ napisał:

Nawet sam potrafi posiedzieć ponad 4 tygodnie

To są dane z życia realnego wzięte

 

W dniu 12.01.2020 o 17:47, V1RU$ napisał:

QD od Infinity z serii Synergy szczyci się zawartością SI02 na poziomie 12.5% i trwałość na poziomie 6 miesięcy

To są dane producenta

 

Nie ma co tego porównywać.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2020 o 17:47, V1RU$ napisał:

Nietypowe pytanie ile procent Si02 ma w sobie PCCWG. Typowe QD niby okolice 1.5%. A jednak PCCWG cechuje dość duża trwałość jak na QD. Nawet sam potrafi posiedzieć ponad 4 tygodnie.

Po takich pytaniach widać jak nakręcony jest rynek detailingowy. Wszystko musi mieć dopisek SiO2 albo ceramic. Bo powłoki się sprawdziły to już większość firm musi mieć kwarcówkę w ofercie inaczej jest bee.

Zawartość kwarcu nie jest absolutnie żadnym wyznacznikiem jakości qd. A chociażby Turtle wax synth, ssw, bsd z zawartością 0% potrafią siedzieć dłużej niż większość ceramicznych qd.

Kolejne po qd woski, brać bo drogie nowe ceramiczne. A potem się okazało, że taki Angelwax Enigma nie oferował zwiększonej trwałości wzorowanej na powłokach. Co gorsze wygląd tych ceramicznych bywał gorszy niż klasyków z carnaubą, patrz enigma albo super natural hybrid nano, które miają jeden z gorszych współczynników połysku. A miało być piękne szkło. Przykro to mówić ale dużo osób poddaje się marketingowi, a nie ufa temu co widzi na własne oczy.

 

  • Lubię to 5
  • Super 2
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ghost napisał:

Po takich pytaniach widać jak nakręcony jest rynek detailingowy. Wszystko musi mieć dopisek SiO2 albo ceramic. Bo powłoki się sprawdziły to już większość firm musi mieć kwarcówkę w ofercie inaczej jest bee.

Zawartość kwarcu nie jest absolutnie żadnym wyznacznikiem jakości qd. A chociażby Turtle wax synth, ssw, bsd z zawartością 0% potrafią siedzieć dłużej niż większość ceramicznych qd.

Kolejne po qd woski, brać bo drogie nowe ceramiczne. A potem się okazało, że taki Angelwax Enigma nie oferował zwiększonej trwałości wzorowanej na powłokach. Co gorsze wygląd tych ceramicznych bywał gorszy niż klasyków z carnaubą, patrz enigma albo super natural hybrid nano, które miają jeden z gorszych współczynników połysku. A miało być piękne szkło. Przykro to mówić ale dużo osób poddaje się marketingowi, a nie ufa temu co widzi na własne oczy.

 

Jezeli chodZi o ssw to posiada w skladzie jakas czesc SiO2. Sam bylem w szoku ale oficjalne info od Adbl na instagramie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, wanraf89 napisał:

Jezeli chodZi o ssw to posiada w skladzie jakas czesc SiO2. Sam bylem w szoku ale oficjalne info od Adbl na instagramie. 

Do tej pory się tym nie chwalili, na butelce też bez wzmianki, czyżby marketingowcy się nagle obudzili 🙂

Podrzuć link

 

Sednem wypowiedzi było to, że jest bez znaczenia czy produkt ma modny skład. Ważne jak dobrze działa. Tylko czekać aż kwarc będzie passe, i będzie liczyć się tylko, grafen, powłoki szafirowe, albo jakiś gorylla glass na samochód 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ghost napisał:

Do tej pory się tym nie chwalili, na butelce też bez wzmianki, czyżby marketingowcy się nagle obudzili 🙂

Podrzuć link

 

Sednem wypowiedzi było to, że jest bez znaczenia czy produkt ma modny skład. Ważne jak dobrze działa. Tylko czekać aż kwarc będzie passe, i będzie liczyć się tylko, grafen, powłoki szafirowe, albo jakiś gorylla glass na samochód 😉

Nie instagram a strona oficjalna Adbl:) 

923CE9F1-8AF0-47BF-ABBE-E5F03B03E5B7.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Strus napisał:

To są dane z życia realnego wzięte

 

To są dane producenta

 

Nie ma co tego porównywać.

Tylko pytam z ciekawości bo lubię wiedzieć.

4 tyg. to dane z mojego auta tyle siedzi 😛

A pytam bo chyba teraz taka szalona moda i jak coś jest już z kwarcem to użytkownik oczekuje dużo.

A to co na papierze a to co w realu z reguły wygląda inaczej. Papierzysko jest strasznie cierpliwe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji jakiegoś nowego auta w kolejki to.

 

Pierwszy Water Gold po umyciu - trwałość ok. tygodnia, półtora - do 1. mycia.

Druga aplikacja Water Gold - po drugim umyciu - trwałość już ok. 3 tygodni.

 

Warunki podobne, polska Zima 😄

 

Także tak to wygląda, ale ja niestety/stety na bogato daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno produkt lubi warstwowanie i mu to służy! Co prawda nie w zimowych warunkach a w lecie, po praktycznie każdym cotygodniowym myciu dawałem WG i efekt po takich chyba 4-5 warstwach był rewelacyjny i wzmacniał się z każda kolejna warstwa! Mega szklany blask aż bił po oczach! Dosłownie jak by oblać szkłem auto! Warto zaznaczyć ze daje oszczędnie, 1 max 2 strzały na panel w zależności od wielkości. Krople po deszczu jak piłeczki, ogólnie mój ulubiony QD i każdemu polecam spróbować!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jeszcze nie używałem WG i czeka na wiosnę - czy da się go rozprowadzać po powierzchni za pomocą suede i potem dotrzeć mf? - czy wg Was ma to sens w sensie oszczędności produktu?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.