Skocz do zawartości

Prostaff CC Water Gold


InspektorKot

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, asaledr napisał:

A używał ktoś z Was tego na Fusso Coat12?

Ja mam Fusso od miesiąca, położyłem na niego WG trochę dla podbicia, trochę dla wydłużenia trwałości Fusso w zimie

Coś Cię interesuje? Krople sztosik, na długi weekend pójdzie mycie i powtórka z WG

20191004_201246.jpg

20191004_201153.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, paki112 napisał:

Coś Cię interesuje? Krople sztosik, na długi weekend pójdzie mycie i powtórka z WG

A tak z ciekawości pytałem, bo zastanawiałem się czy to się dobrze komponuje itp. Ale widzę po zdjęciach że jest super 🙂

To na tylnym zderzaku takie czarne to obcierka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@asaledr Bierz Water Golda i się nie zastanawiaj , jak na razie jeżeli chodzi o wygląd ja szukam swoje świętego Grala. Ale jeśli chodzi o krople i o osuszanie lakieru to WG to jest Mistrz  😊, żaden Qdek mi nie rzucał  kropel jak ProStaff. To wręcz prawie rzut jak na powłokach. Auto po bez dotyku suchutkie. jak dojechałem z myjni . A mam może z 2km  od domu. A jakiego banana człowiek dostaje jak mu takie kropelki się robią  na karoserii i spływają z takim impetem . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WG to z całą pewnością ekstraklasa ale to jedna istotna uwaga. Świetne szkiełko. Na niektórych lakierach lepiej jednak zachowają się inne produkty. Przelawszy po pół butli elixira i golda i dużej ilości innych stwierdzam, że trzeba mieć je wszystkie i stosować na zmianę - wtedy wraca radość z tego szkiełka, po dwóch tygodniach patrzenia an coś co mocniej przyciemnia i podkreśla kolor. Gold mistrz ale nie jedyny 😉 Natomiast chyba nic się tak łatwo nie nkłada. Może Koch FSE jest blisko.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest fajnie. Spodziewałem się czegoś bardziej WOW - ale ja już w życiu tak mam, chciałbym więcej niż mam, więcej niż można. Sam szampon daje duży look, jak i nałożony NPW.
Nie będe rozpisywał się o aplikacji Gold Water ale... jest to po prostu jak wycieranie wody. Wydajny i na pewno ze mną zostanie - co najmniej do końca opakowania 🙂
Większe wow robi na mnie jednak Black Hole ale... aplikacja trwa naście razy dłużej i jest bardziej pracochłonna. Produkty są z goła inne.
Gold Water daje jedynie szklistość, mam wrażenie że odkrywa (nie maskuje to za mało) niedoskonałości lakieru. Nie zauważyłem żadnego przyciemnienia.

 

foto-08.jpg
foto-09.jpg
foto-10.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukasz_byd Mysle ze to kwestia efektu danego QD na danym kolorze i troche gustu 😉 Mam ok.15 Qd-kow i kazdy na innym kolorze podoba mi sie nieco inaczej,na takim czarnym jak u Ciebie preferuje Qd-ki na bazie carnauby dajace efekt cieplej,mokrej glebi,WG jak sam slusznie zauwazasz na zadbanym lakierze da Ci tylko efekt szklistosci,a na jasniejszym kolorze bedzie to az efekt szklistosci,i odwrotnie te dajacy "cieply" efekt na jasnych kolorach tego nie dojrzysz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, menior napisał:

@lukasz_byd Mysle ze to kwestia efektu danego QD na danym kolorze i troche gustu 😉 Mam ok.15 Qd-kow i kazdy na innym kolorze podoba mi sie nieco inaczej,na takim czarnym jak u Ciebie preferuje Qd-ki na bazie carnauby dajace efekt cieplej,mokrej glebi,WG jak sam slusznie zauwazasz na zadbanym lakierze da Ci tylko efekt szklistosci,a na jasniejszym kolorze bedzie to az efekt szklistosci,i odwrotnie te dajacy "cieply" efekt na jasnych kolorach tego nie dojrzysz 

Masz racje, ale nie wiem czy mam zadbany lakier 🙂


Jakie są QD na bazie carnauby ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukasz_byd Na Twoj lakier to ja bym Ci polecil Presta Spray n' Shine 🙂
Zrobi na Tobie wrazenie, zaczynajac od aplikacji w przyjemnym zapachu, konczac na wizualnym wygladzie. 
QDkow z carnauba, jest wiecej niz QDkow z sio 😄

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukasz_byd  Chocby nowosc od Good Stuffa SHOW Detailer(jeszcze nie testowalem ale w najblizszym czasie) czy starsze klasyki jak Meguairs Quick Wax czy nasz SG Morning Dew 

@Bielutomek  Z nowosci to chyba niewiele 🤔 Teraz moda na kwarce,ceramiki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@menior Owszem, poza @Good Stuff i ich nowosci, to aktualnie wiecej QDkow z kwarcem itp niz klasykow 🙂
Ale to zrozumiale, coraz mniej fanatykow, smarujacych autka woskami, a wiecej hydraulikow/monterow instalacji sanitarnych (ceramika XD) 

 

 


PS. sam tez stalem sie hydraulikiem XD 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@menior Dlatego go własnie chce promować, bo robi robotę.. a info mało. Kto używał, ten się zakochał. 
Praca na słońcu = bezproblemu
Praca w nocy, przy wilgoci dużej = bezproblemu

Ogólnie produkt mega. Musze chyba zrobić jego prewiev i wrzucić na forum 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i owszem 😀 z opisu wynika ze to chyba syntetyk a nie z carnauba o czym byla mowa,i Quick z tych czyszczacych,nadajacych sie tez pod glinke a wiec nie z tych mega podbijajacych wyglad,ale zalezy kto co lubi i czego szuka 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@menior Zalatw sobie probke, uzyj i ocen. Zaden sklep nie pisze o skladzie. Presta daje cieply look, i dzieki temu ze sluzy tez pod glinke i polerowanie, daje mega sliskosc. Jest na carnaubie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz ze zawartoscia Carnauby kazdy producent akurat sie chwali,tak jak ostatnio Sio2,a dwa ze QD z carnauba nie nadaja sie jako lubryfikanty pod glinke tylko syntetyki 😉 Jesli sie myle to daj mi info ze ta Presta jest na bazie carnauby 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mogę dodać po kolejnych godzinach to brak przywierania brudu. Zdjęcia zrobione jak było ciemno, ale teraz jak jest jasno maska jest czysta jak po umyciu i nie ma żadnych water spotów.

 

IMG-20191027-180149.jpg
IMG-20191027-180157.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukasz_byd Dla mnie pod tym wzglendem kozak straszny. Mega rzut wody. Autem jezdzilem w duże ulewy po ktorych wychodzilo.mega slonce. I idelane warunki na water spoty. Ale tu nie ma prawa bytu bo z WG. Auto zawsze przy dojezdzie na miejsce suchutkie😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.